Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xperia Arc s nie ładuje baterii

max_gsm 09 Sep 2012 12:17 5610 10
    max_gsm
    Level 18  
    Witam
    Tym razem problem z ładowaniem baterii w SE-Xperia Arc S LT18i , satało sie to po wgraniu jakiegos roma, sam nie wiem jakiego , bo robił to klient. Telefon ładuje sie cała noc a miernik baterii pokazuje ładowanie 0% i jak odłącze ładowarkę , lub przewód usb , to telefon od razu się wyłącza. Nie jest to napewno problem z bateria, ponieważ jak zamontuje baterie do innej xperii , to bateria jest naładowana na fulla, czyli 100% i normnalnie mozna ja ładowac w innym aparacie. Próbowałem juz wgrywac różne romy za pomocą Flashtoola, ale bez skutku, podmieniałem nawet plik odpowiedzialny za ładowanie "chargemon" z opcją podmiany go w telefonie system/bin i nadal nic.Próbowałem też kalibrowac baterie sposobem opisanym tutaj http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1510703 , ale nic to nie dało, mało tego po tym zabiegu nie można teraz zaktualizowac oprogramowania za pomoca Sony Update Service bo wywala bład ze telefon posiada zmodyfikowane oprogramowanie.Teraz telefon posiada wgrany rom Generic Trade Poland Play PL (4.0.4) (1254-3512).
    Proszę o pomoc co moge z tym zrobic, bo nie ukrywam że zależy mi na uratowaniu tego telefonu, albo jak przywrócoc telefon do stanu aktualizacji przez Sony Updater. Dodam jeszcze ze telefon nigdy nie byl zalany i przed wgraniem przez klienta w/w romu byl sprawny w 100%.
    arem
    Level 39  
    Wgrać oprogramowanie za pomocą urządzenia obsługującego telefony SE.
    basstec
    Level 34  
    max_gsm wrote:
    bo robił to klient

Rozumiem, że prowadzisz jakiś serwis ale do czego to doszło, żeby nie mieć żadnego sprzętu do SE, wstyd. Myślałem, że tacy "serwisanci" już wygineli ale jednak nie...
    max_gsm
    Level 18  
    Mam setoola, ale nic mi nie pomógł, a po drugie to chyba nie jest pomoc z Twojej strony, jesli jestes taki cwaniak , to lepiej napisz jak naprawic ten problem , a nie piszesz bzdury , które niczemu nie pomagają
    basstec
    Level 34  
    max_gsm wrote:
    Mam setoola, ale nic mi nie pomógł

Jak byś miał setoola to byś jakimiś wynalazkami nie flashował ale skoro się upierasz, że masz to wgraj starszy, czysty soft ce1 z supportu i wtedy podłącz pod suesa.
    max_gsm
    Level 18  
    Widze kolego że Ty napewno mi nie pomozesz. Nie pisał bym tutaj gdyby to była kwestia tylko wgrania nowego sofyu setoolem i aktualizacji seusem. To co proponujesz zrobiłem na samym początku i niestety bez rezulatatów. jest to powazniejszy problem i dltaego tutaj napisałem, ale Ty raczej mi nie pomożesz. na obcych forach jest dosyc duzo napisane na ten temat , ale niestety nic nie działa w moim przypadku, a ja liczyłem na odpowiedz kogos kto własnie mial juz z tym do czynienia, a Ty raczej nie masz zielonego pojęcia o co tutaj chodzi.
    basstec
    Level 34  
    max_gsm wrote:
    Nie pisał bym tutaj gdyby to była kwestia tylko wgrania nowego sofyu setoolem i aktualizacji seusem. To co proponujesz zrobiłem na samym początku i niestety bez rezulatatów

Od tego kolego zaczynamy opowieść, co robiliśmy i czym, jakim softem, jeżeli podajesz błędne dane to uzyskujesz błędne odpowiedzi, to nie forum wróżbiarskie.
    User removed account
    User removed account  
    max_gsm
    Level 18  
    Mozna powiedziec ze wgrywałem juz wszystko , stockowego kernela również, walcze z nim juz drugi tydzień, romy, kernele, zawyżanie, obniżanie firmware i nadal nic, jedynie jak wgram battery fix, to miernik baterii pokauje 85%, ale na stale , jak bateria sie rozładuje , to telefon sie wyłącza, aktualizacja seusem tez nic nie daje. Bardzo ciężki przypadek.
    dugikamionka
    Level 23  
    A może sprawdź porostu na innej baterii. Ja również prywatnie używam tego modelu i miałem taki sam objaw. wymieniłem baterie na zaminik z bluestar i problem ustąpił
    max_gsm
    Level 18  
    Spróbuje wymienic baterie, ale to chtyba nie to , ponieważ jak zamontuje ta baterie do X8 to normalnie ja ładuje do 100%.