Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AsRock K10N78FullHD-hSLI, Windows 7 x64 - brak internetu (pod Win XP działa)

09 Wrz 2012 12:22 2013 15
  • Poziom 12  
    Witam, mam nietypowy problem. Gdy po uruchomieniu komputera wybiorę windows 7 otwiera mi się, ale nie mam internetu (żółty trójkącik z wykrzyknikiem i w szczegółach brak dostępu do sieci). Próbowałem resetować sieć, modem, ale nic z tego. Jednak na Windowsie XP ten internet działa. A kiedy włączę Windows XP i zresetuję na ekranie zapraszamy albo później i wtedy włączę 7 to internet na nim działa :P. Nie mam routera. Kiedyś było normalnie, pewnego dnia tak się zrobiło, nie wiem, od czego.
    AsRock K10N78FullHD-hSLI
    Windows 7 x64, chyba sp1.
  • Poziom 12  
    Windows 7, działający internet: AsRock K10N78FullHD-hSLI, Windows 7 x64 - brak internetu (pod Win XP działa)
  • Poziom 23  
    Możliwe że karta sieciowa którą masz jest nie kompatybilna z windows 7
  • Poziom 12  
    Pisałem, wcześniej działało dobrze.
    Kiedy nie działa to samo, więc nie daję zdjęcia.
    Sprawdziłem przy okazji, czy działa po restarcie z w7 na w7 - nie.
    Wyłączenie sieci hamachi nic nie daje.
    Za to przy okazji zrobiłem zdjęcia ipconfig w kolejności: windows 7 nie działa, windows xp, windows 7 działa i tu są różnice:
    Poza tym tylko na windows 7 mam taki problem, że czasami (chyba jak włączam steam) internet przestaje działać i muszę wyłączyć sieć hamachi.
  • Poziom 27  
    :arrow: Centrum sieci i udostępniania :arrow: Karty sieciowe :arrow: Twoja karta z której masz Internet :arrow: Właściwości :arrow: Protokół internetowy TCP/IPv4 :arrow: Właściwości :arrow: Uzyskaj adres IP automatycznie & Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie
  • Poziom 12  
    Tak właśnie jest.
  • Poziom 10  
    Rozwiązaniem "na skróty" byłoby ustawienie IP na sztywno (czyli, zamiast automatycznego uzyskiwania IP i DNS, można je wpisać ręcznie).
    Ale zastanawiam się, czy przypadkiem jakaś usługa systemowa nie została wyłączona, bo na pierwszym screen'ie wyraźnie widać, że komputer nie uzyskał adresu IP od serwera DHCP i został przypisany "windowsowy" IP. Sprawdź jakie usługi (a przede wszystkim Klient DHCP) są włączone, i jaki mają tryb uruchomienia.
  • Poziom 12  
    A jakie powinny być włączone? Jakie ip mam ustawić ?
  • Poziom 12  
    Coś zepsułem w narzędzia/usługi/klient dhcp, nie mogę włączyć, błąd 1079, inne dane w logowanie niż w innych usługach używających tego procesu. Poza tym ustawiłem ip, bramę i maskę podsieci i teraz jest ikonka bez trójkącika, ale mimo to internet nie działa. Pewnie przez ten dhcp.
  • Poziom 12  
    No więc wracamy do punktu wyjścia. Naprawiłem DHCP, ale mimo ustawienia ip na stałe internet nie działa, z tym że teraz nie wyskakuje trójkącik. Ustawiłem więc znowu na automatyczne ustawienie i znowu muszę resetować. Pytania:
    1. Jakie usługi powinny być uruchomione?
    2. Czy podłączenie routera mogłoby naprawić problem?
    3. Na windowsie xp po włączeniu skype internet przestaje działać całkowicie - skype też nie działa. Jak to naprawić?
  • Poziom 12  
    Ale nie sądzę, by to cokolwiek zmieniało. Przecież sprzęt był i jest taki sam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj ze sterownikiem:
    http://pl.download.nvidia.com/Windows/nForce/...ce_winvista_win7_64bit_international_whql.exe

wtedy w menedżerze urządzeń zamiast Kontroler sieci NVIDIA nForce powinien być NVIDIA nForce Networking Controller

BTW: może to rozwiąże problem z koprocesorem

Czy masz SP1 to podpowiedzą informacje o systemie
    http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/What-is-System-Information
  • Poziom 12  
    Sterownik pomógł, dzięki.