Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook MPW6 FX - Niska temperatura grzania.

zkuba 09 Wrz 2012 12:43 4296 3
  • #1 09 Wrz 2012 12:43
    zkuba
    Poziom 9  

Witam

Mam piekarnik Mastercook MPW6 FX. Wydaje się, że piekarnik słabo grzeje.
    Nie mam odpowiedniego termometru, żeby sprawdzić jaka jest rzeczywista temperatura przy ustawieniu np. 250'C, ale jest to wyczuwalne bo wszystkie potrawy strasznie długo się grzeją.

Myślę, że jest to wina termostatu/czujnika temperatury, który za szybko wyłącza dopływ prądu do grzałek.

Mam pytanie: Czy wiecie gdzie znajduje się termostat w tej kuchence, gdzie mogę kupić nowy i ewentualnie jak go wymienić?

Pozdrawiam.

PS. Podobny temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1291704.html

0 3
  • #2 10 Wrz 2012 01:07
    peter falk
    Specjalista AGD

zkuba napisał:
    który za szybko wyłącza dopływ prądu do grzałek

Jest taka sygnalizacja? Jeśli nie - myślę, że jest to wina grzałek. Sprawdź je.

0
  • #3 04 Lis 2012 19:12
    zkuba
    Poziom 9  

Witam

Przepraszam, że nie pisałem. Ale od dłuższego czasu byłem poza domem i nie miałem możliwości sprawdzenia piekarnika.

Wracając do tematu. Wykonałem pomiar temperatury za pomocą miernika, uprzednio nastawiając piekarnik na termoobieg.

Nastawa w piekarniku
    100'C - pomiar miernikiem 20'C piekarnik nie załącza nawet grzałek
    150'C - pomiar miernikiem 71'C
    200'C - pomiar miernikiem 120'C
    250'C - pomiar miernikiem 209'C

Wszystko wskazuje, że jest to wina termostatu który za wcześnie odłącza prąd od grzałek. Czy wie ktoś może jak wyregulować termostat lub jak wymienić go na nowy.

Pozdrawiam

3
  • #4 22 Gru 2012 20:39
    kosmitagt
    Poziom 2  

Witam a co moze byc przyvzyna jesli termostat grzeje caly czas (swieci kontrolka termostatu)ale bardzo slabo po zmierzeniu pobieranej energii przez kuchenke pokazuje tylko 460W liczyłem bardziej na ok 2 KW

2