Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki niskotonowe w Alton 80

09 Wrz 2012 15:29 855 3
  • Poziom 9  
    Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Alton 80. Kolumny niestety są w dość kiepskim stanie, ale mam nadzieje, że pomału uda mi się przywrócić im dawny blask. ;-)
    W kolumnach brakuje ramek na głośniki niskotonowe, ale w obudowach nie ma też pod nie wywierconych dziurek - zatem ciekawi mnie kwestia jak były one mocowane.

Zamiast oryginalnych głośników GDN 25/60/1 ktoś włożył GDS 30/30. Może ktoś dysponuje właściwymi - nie muszą być w idelanym stanie bo przecież zawsze można je zregenerować.

Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    bercik89 napisał:
    Zamiast oryginalnych głośników GDN 25/60/1 ktoś włożył GDS 30/30.
    W takim razie kolumny nadają się do pieca. Ktoś powiększył otwór na głośnik, więc pewnie stąd brak otworów.
    Pozostaje zrobić obudowy od nowa.
  • Poziom 43  
    bercik89 napisał:
    Witam
    Zamiast oryginalnych głośników GDN 25/60/1 ktoś włożył GDS 30/30. Może ktoś dysponuje właściwymi - nie muszą być w idelanym stanie bo przecież zawsze można je zregenerować.

Ktoś był naprawdę "twórczy". Przecież to zupełnie inna średnica głośników. W tym stanie obudowy nie nadają się do niczego. Albo szukaj samych obudów bez głośników albo trzeba wybijać frontową ściankę i stworzyć od nowa z kawałka płyty front tak jak w oryginale.
    Lub jak pisał kolega wyżej zrobienie obudów samemu od podstaw.
  • Użytkownik usunął konto