Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką prędkość na tym łączu?

mateuszj14 09 Wrz 2012 18:55 1386 15
  • #1 09 Wrz 2012 18:55
    mateuszj14
    Poziom 14  

Witam
    Jaką prędkość wyciągnie to łącze? TP sądzi, że 20mb/s.

Dziękuję Bardzo

0 15
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2012 19:58
    terrade
    Poziom 36  

Raczej "do 20 Mb/s" i jeśli tak sądzą to być może masz gdzieś bliższą centralę lub szafę ONU. Na obecnych parametrach masz rozsądne maksimum (choć na ADSL2+ i opcji "od 1 do 10 Mb/s" może być 8-9 Mb/s).

0
  • Pomocny post
    #3 09 Wrz 2012 22:56
    ajanek9
    Poziom 28  

Na tym łączu nie osiągniesz nawet 10 Mb/s, więc potwierdzę w 100% to co napisał terrade. Jest dwie możliwości, albo jest możliwośc przełączenia do bliższej centrali, albo po prostu chcą cię złapać i nie jest dla nich ważne czy będzie to u ciebie działać czy nie.

0
  • #4 10 Wrz 2012 17:16
    mateuszj14
    Poziom 14  

Dziękuję Bardzo
    O taką odpowiedź mi chodziło.

0
  • #5 10 Wrz 2012 17:31
    grochu8
    Poziom 10  

Nie do końca mogą kłamać. Kiedyś miałem podobną sytuację. Po dzwonieniu kłóceniu się z nimi. Uzyskałem odpowiedź. Że po każdej zmianie prędkości łącza na wyższą jest okres jednego miesiąca na przystosowanie łącza do pełnej prędkości. Więc jeśli masz świeżo co zwiększoną prędkość dzwoń do nich i niech przełączą Ciebie na pełną prędkość. Jak łącze i oni Tobie to gwarantują to wydzwaniaj i wydzwaniaj jeszcze raz aż zagwarantują.

0
  • #6 11 Wrz 2012 01:06
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    Nie do końca mogą kłamać. Kiedyś miałem podobną sytuację. Po dzwonieniu kłóceniu się z nimi. Uzyskałem odpowiedź. Że po każdej zmianie prędkości łącza na wyższą jest okres jednego miesiąca na przystosowanie łącza do pełnej prędkości. Więc jeśli masz świeżo co zwiększoną prędkość dzwoń do nich i niech przełączą Ciebie na pełną prędkość. Jak łącze i oni Tobie to gwarantują to wydzwaniaj i wydzwaniaj jeszcze raz aż zagwarantują.

Dlaczego siejesz zamęt, napisz, który operator gwarantuje lub zagwarantuje ci transfer ? Z tego co wiem to żaden.
    Co do sprzedawców to każdy wie, że kłamią i wciskają (chłam) tylko po to, by uzyskać punkty sprzedażowe, ale to jest ich być albo nie być.
    Wydzwanianie niewiele pomoże jeśli linia jest zbyt długa i brak możliwości nie pozwala na prawidłowe i stabilne działanie usługi, którą nam chcą sprzedać.

0
  • #7 11 Wrz 2012 07:57
    grochu8
    Poziom 10  

Zament?? Jakoś po dzwonieniu do operatora. Jak że teraz dają promocje różne. Powiedzieli mi bez żadnego ale, że max na łączu mogę mieć 10MB/s (możliwości do mojej linii). Więc gdzie tu jest kłamanie i wciskanie chłamu? powiedzieli prosto z mostu i tyle mam co powiedzieli. Więc jak jest opcja dostępna 20MB/s to tyle powinno wyciągać a nie 7MB/s więc nie piernicz mi że wciskają chłam. Jak nie potrafi się rozmawiać i dochodzić swojego to nie moja już wina.

0
  • #8 11 Wrz 2012 23:26
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    Jakoś po dzwonieniu do operatora. Jak że teraz dają promocje różne. Powiedzieli mi bez żadnego ale, że max na łączu mogę mieć 10MB/s (możliwości do mojej linii). Więc gdzie tu jest kłamanie i wciskanie chłamu? powiedzieli prosto z mostu i tyle mam co powiedzieli. Więc jak jest opcja dostępna 20MB/s to tyle powinno wyciągać a nie 7MB/s więc nie piernicz mi że wciskają chłam. Jak nie potrafi się rozmawiać i dochodzić swojego to nie moja już wina.

Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz, ale cieszę się, że u ciebie jest wszystko tak jak zamówiłeś i jesteś zadowolony. I nie padłeś ofiarą jakiegoś sprzedawcy. Poczytaj jednak dokładnie umowę, bo jest tam o opcji do 10 Mb/s napisane jasno lub zawile.
    Swoje posty piszę na podstawie doświadczenia, a parametry szeroko-pasmowe to widzę codziennie i wiem co, na jakiej linii i przy jakim tłumieniu pójdzie lub nie.
    O sprzedawcach też się wiele nasłucham, więc ty mi "nie piernicz" o uczciwości i promocjach. Wiem, nie kłamią, tylko wszystko jest niedopowiedziane. Najbardziej mnie wkurza gdy naciągają osoby starsze, o sposobach nie będę pisał, bo to już inny temat. Niestety ciebie to nie dotyczy, bo ty potrafisz rozmawiać i dochodzić swojego.

0
  • #9 12 Wrz 2012 09:13
    ciapus4
    Poziom 19  

Może tak, neostrada do 20M zasięg 1,2 km, tłumienie 13,7 dB dla ADSL 2+, tylko, że teraz tp-sa daje do 10, do 20, do 40 i do 80M

0
  • #10 12 Wrz 2012 11:35
    santaclous
    Poziom 13  

grochu8 Mi gwarantowali 2Mb czyli 256 KB/s a szło 248KB/s najśmieszniejsze jest że jak sprawdzałem na ich stronie to było do 2Mb a teraz jest do 10Mb szkoda że nie pisze od 1Mb do 10Mb tak jak jest w umowie. Teraz mi spadło do 1.5Mb i teoretycznie nic im nie zrobisz bo jest zgodnie z umową od 1Mb do 2Mb ale i tak ich wykiwałem bo powiedziałem na infolini że mam poniżej 1Mb monter odpisał o migracje do 1Mb nie zgodziłem się i pisze o wypowiedzenie umowy z winy tp/orange. Biore Wifi 20Mb mam nadajnik 2Km na górce full zasięg. Gorzej z tymi co nie mają nic innego do wyboru ewentualnie internet mobilny z limitami.

0
  • #11 12 Wrz 2012 13:43
    grochu8
    Poziom 10  

Naciągają każdego. Dlatego jak się nie czyta co podpisuje i wierzy we wszystko co mówią przedstawiciele tak już jest. Jak się nie potrafi słuchać lub czytać ze zrozumieniem. I dalej będę mówił że nie oszukują. Mówią co mają powiedzieć. Jak się nie potrafi człowiek dopytać i dowiedzieć konkretnie to inna sprawa. Oszukują wszyscy i tego się nie zmieni dlatego jak się ktoś nie zna nie podpisuje nic, czy nie zawiera umów. I szuka kogoś kto mu doradzi.

A co do gwarantowania to wiem że jest napisane że jest do 10MB/s czy 20MB/s a nie że jest stale zagwarantowawszy. Ale mieć do 10MB/s i wyciągać po 9 MB/s to chyba złe nie jest? lepsze mieć takie niż łącze po 1 MB/s

0
  • #12 13 Wrz 2012 23:40
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    A co do gwarantowania to wiem że jest napisane że jest do 10MB/s czy 20MB/s a nie że jest stale zagwarantowawszy. Ale mieć do 10MB/s i wyciągać po 9 MB/s to chyba złe nie jest? lepsze mieć takie niż łącze po 1 MB/s

Teoretycznie tak to wygląda, ale ciekawe co byś zrobił w takim przypadku: zamawiasz opcję 10N tzn. od 1 do 10, niestety do centrali masz dość daleko, brak możliwości przełączenia do bliższej centrali i twój router zapina się na poziomie 1,3 Mb/s. W rzeczywistości transfer masz ok. 1 Mb/s, bo na tyle pozwala linia, płacisz jak za pełne 10 Mb/s, ale wszystko jest zgodne z umową, bo transfer masz do10 Mb/s. Ciekawe co byś zrobił? Ale takie są uroki opcji 10N.

0
  • #13 14 Wrz 2012 19:53
    santaclous
    Poziom 13  

Raczej to jest hak na nowych klientów 10Mb w cenie 2Mb a że komuś idzie 1.5Mb no to już co innego. Dzisiaj do mnie dzwonili o powrót do Tp hehehe

0
  • #14 14 Wrz 2012 23:07
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    Raczej to jest hak na nowych klientów 10Mb w cenie 2Mb a że komuś idzie 1.5Mb no to już co innego.

Może hak, a może takie uproszczenie. Z czasem wygasną wszystkie inne umowy i pozostanie 10N lub 10-20N. Co do ceny nie mogę się wypowiadać, ale rok temu stanąłem przed podobnym wyborem. Internet z kablówki, jednak zdziwiło mnie, że opcja 1,3,6,10 jest w tej samej cenie. Jeśli w tej samej cenie, więc wybrałem opcję 10 Mb/s, ale u mnie działa bez problemu.

0
  • #15 24 Sty 2013 14:56
    mateuszj14
    Poziom 14  

To screen z parametrami i uruchomioną usługą do 10Mb.
    Jak widać działa. Prędkość pobierania mam 10Mb. Narazie mnie nie rozłącza.
    Ale zastanawia mnie czy 20Mb by działało.

Dzięki wszystkim za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #16 24 Sty 2013 16:06
    terrade
    Poziom 36  

"Tak", bo to w uproszczeniu "od 10.01 do 20 Mb/s", a masz malutki zapas, który pozwoli przekroczyć 11 Mb/s (a zapewne w niektórych godzinach na brak synchronizacji), czyli nie warto ryzykować. Ten przykład pokazuje, że pomiary z routerów są niepewne, tłumienie powinno wzrosnąć do 40.5 dB, a "spadło" na 35.5 (w cudzysłowie, bo tak naprawdę to jest pomiar orientacyjny i nie wiadomo czy spadło). W każdym razie osiągi są w sam raz dla 35.5, trochę zbyt wysokie.

Teraz na twoją linię patrzy DLM i sobie myśli jak nisko przyciąć synchronizację, więc uważaj na re-synchronizacje i błędy - te wyglądają świetnie (zbyt świetnie, więc mało realnie, może to z krótkiego okresu).

0