Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabryczne radio Mitsubishi Colt 2006r - trzeszczy na CD a FM w ogóle brak

BeniaminQ 09 Sep 2012 21:47 4815 2
 • #1
  BeniaminQ
  Level 1  
  Witam, posiadam fabryczne radio w samochodzie colt, jednak uległo ono dość dziwnej awarii. Mianowicie w momencie słuchania płyt cd radio trzeszczy a gdy przełączę na FM to w ogóle nic nie słychać. Jeśli chodzi o stacje to szukanie się jakby zawieszało i nie daje żadnych rezultatów.

  Pracownik zajmujących się radiami stwierdził że na pierwszy rzut oka wygląda na padniętą końcówkę mocy. Jednak i po jej wymianie radio dalej nie działa jak należy. Zależy mi na oryginalnym radiu z powodu tego przycisku od wyświetlania spalania ("mode/set"), coś mi się wydaje, że nie jestem w stanie go w żaden sposób jednak naprawić.

  Zastanawiałem się czy gdy podłącze sobie niewielki wzmacniacz samochodowy pomijając radio to czy będzie możliwość odsłuchania muzyki z telefonu/mp3. Jestem trochę zielony w tym temacie ale widzę to tak, że wzmacniacz podpiąłbym bezpośrednio do akumulatora umieściłbym go gdzieś blisko radia, głośniki podpiąłbym do kostki(tutaj pierwsza kwestia w jaki sposób), kablem RCA wprowadziłbym sygnał z telefonu. Pozostaje kwestia włączania/wyłączania. Może po prostu włącznik na kablu zasilającym? Może ten cały remote jakoś ma mi pomóc?

  Zadziała takie coś? A może ktoś miał podobny problem w swoim radiu?
 • #2
  rafcio363
  Level 30  
  Naprawić radio w odpowiednim punkcie albo kupić używkę na aukcji.
  Z wzmacniaczem lepiej odpuść takie druciarstwo to może dobre do malucha ;)
 • #3
  konradmic
  Level 1  
  witam,mam identyczny problem z radiem w colt1.3.Facet który naprawia radia powiedział ze to wzmacniacz koncowy mocy i zarządał za naprawe 250zl.Oczywiście nie zgodziłem się i zaniosłem do innefo fachury.Ten stwierdził to samo naprawil i wycenił na 100zł.Radio grało 1 dzień i problem sie powtórzył.Facet zabrał ponownie i testował je dwa tygodnie.Przyczyną był jakiś tranzystor ,ktory stracił swoje parametry i musiał go wymienić.Wniosek to ne wzmacniacz mocy tylko coś innego