Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blackberry 8900 przekreślona bateryjka

10 Sep 2012 11:51 2328 10
  • Level 14  
    Witam, jak w temacie mam taki telefon an serwisie i pokazuje mi się jedynie ikonka przekreślonej bateri komputer wykrywa BB jako pamięć masową podpowiedzi co mogło się stać ? :)
    P.S telefon nie ma śladów zalania.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• Level 32  
    Znalazłem w innym wątku takie coś : "Konektor baterii najwidoczniej słabo przylegał do płyty głównej."
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź jeszcze na innej baterii. Ostatnio miałem straszy model BB z tym samym objawem , po podłożeniu innej sprawnej bateryjki objaw minął ;) .

• Level 43  
    Na 99% bateria do wymiany.
    Na początek postaraj się naładować ją poza BB.
  • Level 14  
    Tak tylko dla informacji ani bateria ani soft jakieś inne propozycje dotyczące HW ?

• Level 43  
    mopike wrote:
    Tak tylko dla informacji ani bateria ani soft jakieś inne propozycje dotyczące HW ?

Możesz nam napisać skąd ten wniosek: z miernika czy ze szklanej kuli ?
    Jak wyglądają napięcia na płycie?
  • Level 14  
    Ze szklanego ekranu jeżeli masz zamiar tutaj jakoś rzucać się to po co odpowiadasz w ogóle a jakbyś pomyślał to napisałem to po to żeby poinformować że jak wgrałem soft na nowej oryginalnej baterii to dalej jest to samo.
  • Level 26  
    mopike wrote:
    napisałem to po to żeby poinformować że jak wgrałem soft na nowej oryginalnej baterii to dalej jest to samo.

Ciekawy jestem jak wgrałeś soft jeśli Berek nie widzi baterii? Do instalacji plików oprogramowania (java) wymagana jest bateria więc nie mogłeś wgrać softu.

Jak pisałem wcześniej do sprawdzenia tor Bat ID więc miernik+schemat w dłoń i do dzieła.
  • Level 14  
    BB Desktop widział urządzenie normalnie i sam "zaproponował" aktualizacje oprogramowania.
  • Level 26  
    Zgadza się ze DM widzi sprzęt nawet bez baterii ale co innego jest uruchomić instalator, a co innego wgrać oprogramowanie, bo jest to nie możliwe jeśli w BB nie ma baterii lub jest niewykrywalna. Więc nie pisz "wgrałem soft" bo w obecnym przypadku nie ma takiej możliwości.