Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 316 Compact - Nowa instalacja podłączenia halogenów

TomekZG1 10 Wrz 2012 18:36 1887 0
    TomekZG1
    Poziom 9  
    Witam

Wziąłem się za podłączenie halogenów u siebie E36 Compact.

Pociągnąłem instalacje od halogenów do puszki bezpieczników.
    Następnie kupiłem przełącznik dwustopniowy (ten pociągany oryginalny), ma on 3 piny, stary miał 2 piny.
    A więc dołożyłem jeszcze jeden kabel do kostki pod pusty pin i wrzuciłem go pod maskę.

Po włączeniu świateł mijania i pociągnięciu przełącznika raz (włączenie halogenów) na tym nowym pinie był prąd, a więc dałem bezpiecznik 15A i podłączyłem ten kabel do halogenów, a drugi kabel (masę) dałem na kielichu, wszystko było by ok lecz, po włączeniu halogenów i tylnego przeciwmgłowego pali bezpiecznik nr 22, dałem większy ale wtedy grzał się kabel od halogenów. Poczytałem jeszcze trochę i zastosowałem przekaźnik PRE0004 30/40A.

Poczytałem trochę popatrzyłem schematy i podłączyłem następująco:
    - 87 + pod halogeny
    - 86 + z włącznika
    - 30 + z akumulatora oraz przed przekaźnikiem bezpiecznik 15A
    - 85 - masa

Uradowany że się udało włączam, przekaźnik pyknął i spaliło bezpiecznik nr 22...

Dodam jeszcze że do nowego włącznika nie podłączałem żadnego + ponieważ tam był już prąd, lecz halogeny paliły się tylko po włączeniu świateł mijania...

Próbowałem wziąć + z przełącznika ze świateł pozycyjnych, lecz po podłączeniu prąd zniknął... czyli jestem w punkcie wyjścia...

Proszę o pomoc, ponieważ jutro jestem wstępnie umówiony do elektryka na 9... a wolał bym to ominąć :P

Dziękuję
  • Relpol przekaźniki