Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica - Wydaje dziwne głośne dźwięki

10 Wrz 2012 19:15 6501 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Postanowiłam zabawić tutaj bo nieudanej wizycie Pana z serwisu Amici z nadzieją że ktoś mi pomoże.
    Naszą pralkę Amicę - model AWE 510L mamy ponad pół roku. Od miesiąca zaczęła wydawać dziwne dźwięki a mianowicie zaczęła buczeć we wstępnej fazie prania przy pobieraniu wody. Później buczenie przekształciło się w odgłosy podobne do przecierania się elementów i do tego ostatnimi czasy doszło jeszcze gorsze terkotanie. Ponieważ pralka jest na gwarancji, został wezwany pan z serwisu. Przybył, wysłuchał problemu, otworzył jedynie pralkę od góry i powiedział że żadnej usterki nie ma po czym wyszedł. Problem ewidentnie jest, ponieważ pralka prała cichutko a teraz wydaje na prawdę okropne dźwięki i wydaje się że z prania na pranie jest coraz gorzej. Mój mężczyzna na tym się nie zna podobnie jak ja. Przeczyszczał jedynie filtry i okazało się że nie były zapchane. Wypadałoby zadzwonić do serwisu ale jak tu skrytykować fachowca który wie więcej niż szary człowiek? Podjąć się naprawy samemu? Wezwać kogoś innego ale nie z serwisu? Czy możliwe są cięcia w budżetach w serwisie, czyli że pralka podlega naprawie kiedy dzieje się coś na prawdę poważnego, czyli wylewa się woda albo nie pobiera, albo czuć spaleniznę? Jestem wściekła.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 42  
    Głośna praca pralki,też podlega reklamacji,bo jest jakaś usterka. Zaniechanie naprawy doprowadzi do jeszcze większej usterki. Na pewno trzeba dochodzić swoich racji. Pewnie trzeba interweniować jeszcze raz.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Dokładnie.
    Pan z serwisu powiedział że dlatego jest taki hałas "bo pompa chodzi na sucho" cokolwiek by to znaczyło i żeby zadzwonić jak na prawdę się będzie działo coś poważniejszego.
    A teraz przez telefon pan z pierwszego lepszego serwisu powiedział że to może być problem z silnikiem. Mówił też coś o przytrzymaniu bębna ale niestety nie wiem co miał na myśli.
    Jak mam naprawić pralkę skoro fachowcy z serwisu nie potrafią pomóc?
  • Poziom 42  
    Panna_A napisał:
    hałas "bo pompa chodzi na sucho"
    Bzdura. Pompa wody brudnej chodzi "na mokro"-nigdy do końca wody nie wyrzuci. A jeśli ten głos (za głośna)pochodzi od pompy, to albo coś wpadło do pompki, albo się zepsuła.
    Panna_A napisał:
    o przytrzymaniu bębna
    To można sprawdzić,czy bęben lekko się obraca, ręką i ewentualnie czy wtedy nie słychać jakichś odgłosów.
    A jeśli ze silnikiem jest coś nie tak ,to się spali i wtedy będą musieli go wymienić.
  • Poziom 2  
    Bęben bez zarzutu.
    Niestety owy pan nawet nie zajrzał do pompy, jedynie otwarł pralkę od góry i rzucił okiem.
    Buszując po forum znalazłam wątek w którym użytkownik wrzucił filmik z identycznymi odgłosami jakie wydaje nasza pralka. Wówczas pomogła wymiana silnika pompy. W wielu podobnych przypadkach również pomagała taka wymiana więc chyba już wiem w czym tkwi problem.
    Czy jak jutro będę prosiła o przysłanie kogoś o odpowiednich kompetencjach to mam uprzedzić aby miał przygotowany ten element czy fachowiec przyjdzie, stwierdzi że mam rację i dopiero zamówi dany element? Pytam bo zależy mi na czasie. Pranie się wala, warunków do prania ręcznego zbytnio teraz nie mam a nie chcę znowu włączać pralki i ryzykować.
  • Poziom 42  
    Panna_A napisał:

Czy jak jutro będę prosiła o przysłanie kogoś o odpowiednich kompetencjach to mam uprzedzić aby miał przygotowany ten element czy fachowiec przyjdzie, stwierdzi że mam rację i dopiero zamówi dany element?
    Można spróbować podsunąć im taką sugestię,ale jak zareagują w serwisie,to trudno przewidzieć.Wszystko zależy" jak się wysoko cenią",ale nie powinni się obrazić, jak im się podsunie pomysł (że to właśnie pompa).
  • Poziom 30  
    Mógł wpaść pieniążek (bilon) do pompy i tak hałasuje.