Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Dietrich MC35E - Termostat pokojowy?

magicarter 10 Sep 2012 21:52 3756 3
    magicarter
    Level 9  
    Witam!
    Posiadam kocioł gazowy C.O. De Dietrich MC35E. Jest podłączony do czujnika zewnętrznego (pogodówka), ale nie jest podłączony do żadnego czujnika czy termostatu pokojowego. Zależy mi na sterowaniu temperaturą jakimś kontrolerem czy termostatem. Tutaj zdjęcie schematu podłączeń elektrycznych z oryginalnej instrukcji mojego pieca : Link . Kupiłem ostatnio prosty termostat: Link , lecz przypomniałem sobie że mam w domu starszy termostat elektroniczny Danfoss TP75. I teraz wychodzę z pytaniem gdyż jestem kompletnie zielony w tego typu urządzeniach. Do którego gniazda w moim piecu mam podłączyć termostat pokojowy? Czy ten Danfoss bedzie wogóle kompatybilny z nowszym piecem?

z góry dziękuję za pomoc.

MagiCarter
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Mol
    Level 30  
    Jeżeli pompkę która zasila grzejniki masz podłączoną przykładowo na listwę 9 (obieg A) , to termostat chyba powinieneś podłączyć do listwy 15 (czujnik pokojowy obieg A).
    magicarter
    Level 9  
    Ale ja mam termostat a nie czujnik. Czujnik to znaczy sam sensor? Czy termostat to nie listwa 10? Ja chcę sterować ogrzewaniem z poziomu termostatu/sterownika.