Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo a40d a35d - wozidlo brak napedu , usterka skrzyni automatycznej , fh

plastek3000 10 Wrz 2012 21:55 2523 4
  • #1 10 Wrz 2012 21:55
    plastek3000
    Poziom 7  

WITAM ....
    Zajmujemy sie naprawa VOLVO A40D wozidlo , z tego co wiem to jest taki sam silnik i skrzynia jak w FH .. problem polega na tym , iz po odpaleniu przelaczam dzwignie biegu z N na D lub R lub 1 lub 2 lub 3 a wozidlo nie rusza , na liczniku po przelaczeniu dzwigni nie pokazuje przelaczonego biegu caly czas stoi w miejscu N . Silnik pracuje idealnie !! Dowiedzielismy sie ze prawdopodobnie zostalo uszkodzona plyta przy galce od biegow wiec zakupilismy druga i wymienilismy ale bez zmian . Sprawdzilismy napiecie czy dochodzi do tej plytki i dochodzi , nawet w czasie zmiany biegow zordziela napiecie na poszczegolne kable ... takze napewno od galki biegow wychodzi napiecie i dalej stoim :( ... wyciagnalem wtyczke od skrzyni i chcialem srawdzic czy na wlaczonym zaplonie w czasie przelaczania biegow w wtyczce pojawia sie napiecie ( pewnie jest to mylna diagnoza ) ale dupa zimna z posrod 20 kabli ( okolo ) 3 maja napiecie 24 a jeden oklo 4 .. takze to wszystko ... dzwomnilismy do serwisu i nic nam nie powiedzieli ... acha naprawiamy w Dublinie ta piekna a40d ... zadzwonilismy po fachowcow ktorzy niby sie zajmuja i - dupa nic , zadzwonilismy po ludzi z serwisu i - dupa !!! Oni maj wyje... robia na zasadzie prob i bledoe ..... Takze czy jest ktos w stanie mi pomoc bo mija miesiac a my stoimy w miejscu ... moze jakis schemat !? ... mala wskazowka ??!! ....

0 4
  • #2 12 Wrz 2012 13:14
    Hans30
    Poziom 27  

Myślę ,że czas odwiedzić kogoś kto wie jak ta skrzynia ma działać.

0
  • #3 12 Wrz 2012 18:52
    gucio~1
    Poziom 21  

Może napisz jakiś typ lub inne oznaczenie z tabliczki skrzyni. Czy to jest automat czy jakiś I-shift?

0
  • #4 12 Wrz 2012 19:58
    plastek3000
    Poziom 7  

Jutro strzele fotke i spisze model skrzyni

0
  • #5 23 Paź 2012 10:22
    plastek3000
    Poziom 7  

Temat zakonczony , padl czujnik polozenia walu w skrzyni , problem rozwiazany :)

0