Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny do 1000zł głównie do stereo..

Kamol17 10 Sep 2012 23:07 2814 8
    Kamol17
    Level 15  
    Witam!
    Aktualnie planuję zmianę kolumn. Przez 5lat używałem starych polskich Tonsili Alton 110. Niestety zaczęły mnie nudzić. Po pierwsze słychać w nich brak jakości. Wiadomo grają lepiej od wielu chińskich wierz czy zestawów komputerowych. Ale jednak słychać brak szczegółów oraz niezbyt mocny bas. Pomimo 30cm głośników basowych.

Zamierzam więc kupić coś lepszego. Chce przeznaczyć na ten cel 1000zł (mogą być używane). Chcę posiadać mocny bas i jak najczystszą resztę pasma. O ile to możliwe w tym przedziale cenowym.
    Muzyka jakiej słucham to: POP, RNB, Trance, Electro, Dance, czasami rock. Kolumny będą używane głównie w muzyce (także koncerty), trochę w kinie i grach. (Nie chcę 5.1!)
    Mój pokój to 15m2 (wiem trochę mały)
    Wzmacniacz to Pioneer A-656 (2x 80w RMS/8r pobór 650w) - Myślę , że jest jak najbardziej ok. + mixer Behringer xenyx 802.

I teraz kolumny, które mniej więcej mieszczą się w moim przedziale cenowym : Klipsch f1, JBL E 80,(nad tymi dwoma się najbardziej zastanawiam i nie mogę się zdecydować..) Jamo S 718.
    Proszę też o podanie swoich typów oraz o opinie o tych moich.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    najt
    Level 19  
    Witaj,

Klipsch będzie ekstra, F1 jak dla mnie gra naprawdę porządnie za te pieniążki, jednak ich cena to 1400zł za parę, więc trochę poza twoim budżetem.

Mógłbyś sobie jeszcze przejrzeć kolumny Jamo z serii classic. Grają naprawdę porządnie, ich cena to lekko powyżej połowy twojego budżetu, a brzmienie agresywne, idealnie się sprawdzą przy technicznej muzyce.

W sumie, to Klipsch, no ale one są droższe od Jamo Classic 8 o 800zł.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Jamo Classic tylko 8 używane ok 1200zł
    Jamo Classic 6 nie ma co sobie zawracać głowy
    Jamo S 718 zdecydowanie potrzebują znacznie większego pomieszczenia aby je poprawnie rozstawić.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Okazje się zdarzają, te kolumny mają wyższą cene rynkową, widocznie w tym wypadku zainteresowani nie dysponowali gotówką.
    najt
    Level 19  
    Nie dopisałem - te z aukcji zostały kupione poza aukcją... :)
    Generalnie - naprawdę świetnie się spisują, jedynym minusem jest to, że wymagają mocy, nie małej.
    No ale zrobił się OT.
    Kamol17
    Level 15  
    Dawno tutaj nie zaglądałem. Myślę , że skłonię się ku Klipsch F1. Sprzedawca w sklepie także mi je polecił. Mam nadzieję , że podczas odsłuchu jakiegoś koncertu rock poszczególne instrumenty nie będą się zlewać jak w Tonsilach. I będzie to grało naprawdę ładnie. Jak macie jeszcze jakieś propozycję to proszę pisać.

Dodano po 2 [minuty]:

Ostatnio używane w kolorze Cherry (taki bym chciał) zostały sprzedane za 900zł. Więc do 1000zł myślę , że znajdę.
    0Damian0
    Level 10  
    Wharfedale Crystal 30 ( myślę, że w 15m2 ładnie by zagrały ) ewentualnie Crystal 40.

Edit:
    Na YT można odsłuchać mniej więcej jak grają.

Mamy bardzo podobne tematy też szukam kolumn do 1000zł, z tym, że właśnie wybrałem albo Wharfedale Crystal 40 ( 820zł ) lub DIY na Visaton SC10N+W170S ( 960zł ) ( do 22mkw ).
    Kamol17
    Level 15  
    A ja na 99% wybrałem i są to KEFy Q3 ;)