Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PU-2294B w citroen XANTIA II 1999rok jak podłączyć sterowanie z kierownicy?

virooz 11 Wrz 2012 00:24 3174 5
  • #1 11 Wrz 2012 00:24
    virooz
    Poziom 9  

Witajcie, z góry przepraszam jeżeli to nie ten dział, lub zbyt mało konkretnie napiszę pewne kwestie - ale będę się starał (od razu zaznaczam, że elektronik/elektryk ze mnie żaden...).

Do rzeczy, przed kilkunastoma dniami nabyłem drogą kupna Citroena Xantię MKII z 1999roku. Autko wyposażone było w radio Clarion PU-2294b z citroena (prawdopodobnie Saxo?) - poprzedni właściciel uprzedził, że nie podłączone jest sterowanie z kierownicy, gdyż oryginalne radio z Xantii ma inne złącze.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z mojego samochodu tj.

1) 10-pinowej kostki z 3ma przewodami sterującymi;

2) Radia 'od tyłu' - aby wygodniej rozeznać o co dokładnie mi chodzi.

Przesyłam też zdobyte w internecie fragmenty instrukcji do PU-2294B, gdzie widnieje schemat połączenia - j/w pisałem, elektronik ze mnie żaden, stąd nie wiem który kabel do czego podłączyć i czy w ogóle realne jest to zrobić bez tzw. "Adaptera sterowania z kierownicy".

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!

• #3 12 Wrz 2012 11:12
    virooz
    Poziom 9  

Dzięki za link. Niestety wg. tych schematów które tam są dostarczone, nie działa :(

Mierzyłem kiepskiej jakości miernikiem, czy klawisze w ogóle reagują. Reagują bez problemu.

• #4 13 Wrz 2012 22:48
    virooz
    Poziom 9  

Ktoś ma jakieś propozycje? Ja ze swoją skromną wiedzą rozkładam ręce... :(

• #5 14 Wrz 2012 14:43
    Nawigator
    Poziom 33  

A radio sprawdzałeś? W linku masz dokładnie twój model, podłącz na próbę kilka rezystorów w/g schematu i zobacz czy radio działa.

N.

• #6 18 Wrz 2012 16:52
    virooz
    Poziom 9  

Więc tak, udało się. Ale po części.
    Działa tylko przyciszanie i wyszukiwanie fali. Z czego przyciszanie działa dokładnie pod klawiszem przyciszania, a wyszukiwanie fali (na minus) działa na klawiszu pogłaśniania :(

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME