Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen ZX 1,4 - Praca na instalacji gazowej błędy komputera paliwa

11 Wrz 2012 09:04 1155 2
 • Poziom 2  
  Witam.
  Posiadam Citroena ZX 1.4 magiczny rocznik 1995 z instalacją gazową. Samochód odpala na paliwie i po osiągnięciu temperatury przełącza się na gaz. Dzieje się jednak tak, że po kilkudziesięciu km przejachaniu na gazie komputer od plaiwa łapie błędy, które objawiają się pruchaniem i odcinaniem obrotów na plaiwie powyżej 4 tyś. Czasami nawet na paliwie nie da się ruszyć z miejsca bo silnik się zalewa. Pomaga odłączanie klem akumulatora na około minutę, i po tym zabiegu wszystko wraca na jaiś czas do normy tz samochód jeździ super i na gazie i na benzynie. Odpinanie klem aku jest kłopotliwe i wiąże się z kodowaniem radia, ustawieniami zegarka itd.
  Czy ktoś mógłby mi powiedzieć który bezpiecznik - lub przekaźnik odpowiada w tym samochodzie za podawanie napięcia na komputer paliwa ? Wystarczyło by wyciągnąć bezpiecznik i po problemie, lub nie wiem (nie znam się) założyć taki przekaźnik, który po odłączeniu zapłonu pozbawiał by komputer napięcia i ten się resetował za każdym wyłączeniem zapłonu.
  Będę zobowiązany za pomoc.
 • Poziom 42  
  Odcinanie komputera to najgorszy z możliwych pomysłów. Napisz coś o instalacji gazowej, która generacja, co z emulacją sond. Przypuszczam że masz tragicznie wyregulowany gaz i komputer benzyny się głupot uczy...
 • Poziom 2  
  Bylem jeszcze raz u "gazownika" sprawdził parametry na kompie. Sondę ustawił na "masa" cokolwiek to znaczy. Podobno tak powinno być od początku a nie było. Zobaczymy, może w tym był problem.