Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Excel - Kopiowanie okreslonych komórek z arkusza do arkusza

11 Wrz 2012 09:48 10860 4
 • Poziom 7  
  Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien problem a że VBA nie znam zbyt dobrze ( raczej jakieś podstawy) trochę mnie to przerasta. Szukałem coś nt. temat ale ciężko znaleźć jakiś podobny przykład. Do sedna:

  Dane:

  W pliku znajduje sie kilka arkuszy : arkusz1, arkusz2,arkusz3, arkusz4 itd. W 4 pierwszych arkuszach znajduje sie zakres danych c37:AB37 - dla każdego z arkuszy jest taki sam. Kilka wierszy pod tym zakresem znajduje się kolejny zakres z datami C27:AB27.

  Cel:
  Makro umożliwiające kopiowanie tylko tych wartości komórek które są mniejsze od 0. Skopiowane komórki mają być wklejone jedna pod drugą w kolumnie B w arkusz5. Jednocześnie dla komórek które zostały skopiowane ma byc kopiowana data drugiego zakresu i wklejana do kolumny A. Na przykładzie: jeśli dana komórka jest ujemna np. g37 to kopiowana jest do pierwszej wolnej komórki w arkusz5 w kolumnie b jednocześnie kopiowana jest przypisana do niej data w tym wypadku komórka g27 do tego samego wiersza w kolumnę a. Mam nadzieje że się napisałem zrozumiale :)

  Co ważne: w zakresie z danymi , wartości nie są stałe tylko wyliczane za pomocą funkcji z innych danych, tak więc należy kopiować tylko ich wartość.

  Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Po tym opisie wydaje mi się, że nie potrzebne jest w ogóle makro.
  Prawdopodobnie dało by radę zrobić to formułami.
  Załącz plik z przykładowymi danymi i zobaczymy co da się zrobić.
 • Poziom 17  
  Jednak szybciej było napisać makro:)
  W załączniku.
  Z tym, że w twoich danych (w załączonym pliku) dane, które chcesz kopiować znajdują się chyba w wierszu 8 a nie 37.
  Zrobiłem makro kopiujące dane z wiersza 8 pod warunkiem, że są mniejsze od zera.
  Ponadto, żeby data również się przepisała, musi znajdować się dokładnie 5 wierszy powyżej danych z których są kopiowane wartości.
  Pamiętaj, że dane też będą kopiowane ze wszystkich arkuszy oprócz arkusza o nazwie "Sheet5"
  Kod nie jest trudny, przeanalizuj a na pewno zrozumiesz jego strukturę.
  W razie czego pytaj.
 • Poziom 7  
  Wielkie dzięki :) O to właśnie mi chodziło! Faktycznie kod prosty ale sam bym tego nie wymyślił (jeszcze dużoooo nauki przede mną ). Co do Twoich uwag to musiałem orginalny pilk trochę przerobić ( niestety były tam ważne dane) dlatego trochę te zakresy się pozmieniały. Ogólnie to mam to zamiar wprowadzić w dużo większy plik ale to już trochę pogłówkuje :) Jeszcze raz dzięki.

  Pozdrawiam