Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1.6 AHL - Po rozgrzaniu silnika szarpie, przerywa, strzela z wydechu

kASh_ 11 Wrz 2012 10:46 18678 11
  • #1 11 Wrz 2012 10:46
    kASh_
    Poziom 2  

Witam!
    Mam następujący problem z Audi a4 b5 1.6 AHL 1997 rok (bez LPG). Po rozgrzaniu silnika przerywa, szarpie oraz strzela z wydechu. Jest strasznie słaby i chodzi jakby nie palił na wszystkie gary. Po podłączeniu do komputera elektryk stwierdził, że do wymiany jest czujnik obrotu wału. Wymieniłem go, ale usterka nie zniknęła. Co prawda wcześniej przy przegazowaniu odcinał obroty silnika przy 5 tys., a teraz tak nie robi, ale główny problem pozostał. Następna diagnoza wykazała, że należy wymienić sondę lambda co również uczyniłem i nadal nic. Zauważyłem, że po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach co kilkanaście sekund słychać tyknięcie i w tym momencie auto przygasa. W związku z tym wymieniłem świece i kable, a ostatnio jeszcze cewkę (używana, ale NIBY SPRAWNA). Dodam do tego, że zaspawałem również pęknięty kolektor wydechowy. Gdzie mam dalej szukać? Każde podpięcie pod VAG kosztuje, a wpompowałem już z 1200 zł w ten złom. Czy po raz kolejny wymieniać cewkę tym razem na nową? Elektryk twierdzi, że teraz szukałby usterki po stronie elektroniki (cokolwiek to znaczy). Czy ktoś miał podobny problem?

• #2 11 Wrz 2012 23:43
    wiesiek3d
    Poziom 28  

Kolego jak byś podał jakie błędy pokazuje VAG to można by było coś powiedzieć, z moich propozycji to zmień mechanika.

• #3 04 Paź 2012 21:19
    KOGUT111
    Poziom 12  

Kolego, rozwiązałeś swój problem? Bo borykam się z takim samym.

• #4 04 Paź 2012 21:52
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

Spróbuj podmienić czujnik temp. płynu.

• #6 04 Paź 2012 22:08
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

Przepływomierz powinien widzieć w parametrach, ale absolutnie nie neguje!

• #7 04 Paź 2012 22:50
    kASh_
    Poziom 2  

Tak rozwiązałem. Pojechałem do innego elektryka. Usunął wszystkie błędy jakie pokazywał komputer, a później ponownie diagnozował. Doszedł do wniosku, że sonda lambda jest niedobra. Podpiął się jakimś omomierzem/woltomierzem i wyszło mu, że ciągle pokazuje stałą wartość, a powinna być zmienna - na przemian bardzo wysoka i niska. Zdziwiło mnie to, bo sonda jest nowa, ale on się uparł i powiedział, że podłączy jakąś starą, ale oryginalną, a nie jakiś uniwersalny szmelc. No i miał rację. Usterka usunięta:) Dodatkowo zdemontował metalową osłonę z jednego (też nowego) kabla dopinanego do świecy - ponoć robiła zwarcie. Szkoda, że od razu nie trafiłem do tego gościa. Powodzenia!;)

• #8 10 Paź 2012 19:33
    KOGUT111
    Poziom 12  

U mnie takie objawy dawała uszkodzona cewka zapłonowa. Miała przebicie na drugim cylindrze.

• #9 10 Paź 2012 20:04
    tomekaudi1
    Poziom 2  

Witam. A może Mi coś podpowiecie
    Mam problem z moim Audi. Gdy jest zimny to ciężko odpala. tak jak by odpalał na 2 może 3 tłoki. Szarpie nim ale jak odpali wszystko ok. Świece sprawdziłem 1 była do wymiany i coś lepiej może było ale nadal tak ciężko odpala.
    Pomóżcie.
    Pozdrawiam Tomek.

• #10 10 Paź 2012 23:42
    serg77
    Poziom 15  

tomekaudi1 - a jakie to audi?, jaki silnik?, rocznik?, po pierwsze jak juz zaczales to wymien wszystkie swiece, a nie jedna - dziwna metoda, klocki hamulcowe tez wymieniasz po jednym?
    a jak zdiagnozowales ze jedna swieca byla do wymiany?, po czym to poznales?, a skad wiesz ze porcelanki przy pozostalych swiecach nie maja przebicia?

• #11 11 Paź 2012 18:38
    tomekaudi1
    Poziom 2  

Po prostu sprawdzałem czy iskrzą :/ Audi A4 B7 2.0 TDI BLB 140 KM czyli polecasz wymienić wszystkie ??

• #12 13 Paź 2012 17:10
    serg77
    Poziom 15  

hehe. to zmienia postac rzeczy. Kolega ktory zalozyl temat pisze o silniku benzynowym. Ty masz diesla, wiec mysle, zeby nie robic zamieszania to zaloz nowy temat i opisz co sie dzieje. W Twoim przypadku mowimy o swiecach zarowych i tu mozna wymienic jedna swice, ale musialbys dopasowac najlepiej taka jaka wyjales, bo tez sa swiece zarowe roznie grzejace (np. w dwoch etapach) i najlepiej jakby wszystkie byly jednego rodzaju

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo