Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Electrolux ENN31650 - Lód w zamrażalniku

rafak 11 Sep 2012 17:27 4047 7
 • #1
  rafak
  Level 10  
  Witam.
  Czy to normalne, że w zamrażalniku (lodówka Electrolux ENN31650) pod dolną szufladą zbiera się duża ilość lodu, czy powinienem wzywać serwis ?

  Electrolux ENN31650 - Lód w zamrażalniku
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Najpierw porządnie rozmroź; tak ze dwa dni.
 • #3
  rafak
  Level 10  
  To jest lodówka "No Frost" i chyba nie powinien się zbierać lód? Cytat z instrukcji obsługi:
  Quote:
  Komora zamrażarki w tym modelu jest typu "no-frost" ("bezszronowa"). Oznacza to, że podczas działania urządzenia szron nie gromadzi się na wewnętrznych ściankach ani na żywności. Jest to możliwe dzięki ciągłej cyrkulacji zimnego powietrza wewnątrz tej komory, co zapewnia automatycznie sterowany wentylator.
 • #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  rafak wrote:
  To jest lodówka "No Frost" i chyba nie powinien się zbierać lód ?
  Ale się zbiera i trzeba rozmrozić; potem włączyć i obserwować. Jeśli się sytuacja szybko powtórzy, to serwis.
 • #5
  rafak
  Level 10  
  Temat wrócił jak bumerang.
  Wczoraj nie mogłem już zamknąć zamrażalnika, lód wypychał dolną szufladę.
  Rozmroziłem zamrażalnik, ale że zależało mi na czasie (pełny zamrażalnik przed świętami) to kawałki lodu odrywałem ręcznie i delikatnie wygiąłem grzałkę na parowniku. Po całkowitym rozmrożeniu przywróciłem grzałce pierwotny kształt i pozycję. Dzisiaj po kilkugodzinnej pracy lodówki wywaliła mi różnicówka, pierwsza myśl zwarcie na grzałce. Sprawdzam faktycznie po odłączeniu grzałki bezpiecznik się nie rozłącza.

  Czy jest możliwe żebym wyginając lekko grzałkę uszkodził ją i doprowadził do zwarcia? Jak ta grzałka jest zbudowana? Czy można wymienić samą grzałkę czy tylko w komplecie z parownikiem. Jeszcze dodam, że poszukuje dobrego serwisanta od lodówek z okolic Wejherowa.
 • #6
  rafak
  Level 10  
  Po latach wróciłem do tematu i rozmroziłem całkowicie zamrażalnik. Po ponownym uruchomieniu lodówki i kilkudniowych obserwacjach dochodzę do wniosku, że grzałka się załącza, ale działa za krótko albo zbyt rzadko. Jak się załącza to rozmraża parownik ale część lodu nie zdąży się rozmrozić i narasta. Czy jest jakaś regulacja częstotliwości załączania grzałki i czasu jej działania?
 • #7
  majdzik
  Level 10  
  Czy poradziłeś sobie z problemem całkowicie?
 • #8
  rafak
  Level 10  
  Tak, problem rozwiązaniem i od chyba roku nie wraca. Zrobiłem trochę jak macgyver, a mianowicie po rozmrożeniu uciąłem jakieś 10 cm drutu miedzianego i jeden koniec zawinąłem wokół grzałki drugi wpuściłem jakieś 2-3 cm w otwór odpływu. Teraz odpływ nigdy nie zamarza i woda zawsze może spłynąć do zbiornika.