Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woltomierz, zegarek, termometr i inne... na arduino + wyświetlacz lcd

11 Wrz 2012 17:45 3039 1
  • Poziom 16  
    Witam,
    Próbuje zrobić woltomierz, zegarek i termometr na arduino (z atmega 328) i niezbyt mi to wychodzi, problem polega na tym że nie mogę za boga podpiac temperatury zwłaszcza czujnika mam czujnik LM35DZ ale jakoś nie chce komunikować się z procesorem. Nawet robiąc wszystko tak jak w tym projekcie: http://pscmpf.blogspot.com/2008/12/arduino-lm35-sensor.html arduino nie włącza się, dopiero gdy odepnę lm35 od prądu z płytki.

Posiadam również taki czujnik temperatury:

Woltomierz, zegarek, termometr i inne... na arduino + wyświetlacz lcd

Wyciągnąłem go z starej obudowy gdzie był podłączony do wyświetlacza w obudowie. Wydaje mi się ze jest raczej sprawny i chciałbym go jakoś wykorzystać.

Również do atmegi wrzuciłem program mierzący i liczący napięcie ale nie wiem czy dobrze mam napisane obliczenia(niby zmierzyłem miernikiem i moim woltomierzem napięcie na baterii AA i się zgadza) ? Również walczę z zegarkiem w programie udało mi się znaleźć i wgrać bibliotekę ( http://www.arduino.cc/playground/Code/time) ale czas jest liczony od włączenia procesora, nie mogę dojść jak ustawić czas, chciałbym żeby był importowany z komputera ? ale tak się chyba nie da ? a niezbyt mi się chce robić 3 przyciski do ustawiania godziny(no jeśli to będzie jedyne wyjście to ok). No i żeby to oczywiście wszystko było w pamięci tak żebym nie musiał ciągle za każdym razem ustawiać.
    )

oto kod:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Na razie traktuje to jako "zegarek na biurko" ale nie ukrywam ze marzy mi się komputer pokładowy do samochodu.
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Cały czas siedzę nad tym, udało mi się wszystko podłączać ale stwierdziłem ze zrobię wszystkie obliczenia zgodnie z wzorami jakie udało mi się znaleźć. Mam dwa czujniki LM35 na jednym temperatura pokazuje miedzy 50 - 54 stopnie a na drugim 12 - 14, dodatkowo kiedy wróciłem do wzoru woltomierza to pokazuje 2,74v zamiast 3,4v. Czym to wszystko jest spowodowane ? Czemu dwa takie same czujniki a tak rożne odczyty ?