Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ledy i podświetlany przełącznik

11 Wrz 2012 19:19 2418 7
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie,

  mam 3 lampki ledowe pracujące na 12V, do tego driver firmy meanwell.

  Wszystko działa bardzo ładnie, z wyjątkiem podświetlanego włącznika. Kiedy włącznik jest wyłączony, powinien być podświetlany światłem ciągłym, a on pulsuje.
  W czym może być problem?
 • Poziom 14  
  Problem polega na tym, że urządzenie zasilające ledy to przetwornica. Kondensatory na wejściu ładują się i z tąd migotanie neonówki w podświetleniu wyłącznika. Jeżeli potrafisz, to odłącz podświetlenie.
 • Poziom 14  
  Pytałeś, czy wyłączyć podświetlenie wyłącznika. Proponuję wyłączyć (dla św. spokoju). Jeżeli przetwornica została zaprojektowana (oszczędnie) to będzie cały czas próbowała wystartować i przerywała start. Może to doprowadzić do jej uszkodzenia. Bardzo często sprzedawane zasilacze są nizkiej jakości, dlatego w poprzednim zdaniu napisałem "może". Sam wymieniałem 2 zasilacze uszkodzone po krótkim okresie pracy, po likwidacji podświetlenia, działają poprawnie.
 • Poziom 8  
  Nie pytałem czy wyłączyć podświetlenie wyłącznika. Pytałem co zrobić aby działał prawidłowo.
 • Poziom 15  
  Witam Typowe myślenie wyłączone i koniec a lampka niby czemu się pali? .Dlatego że ona robi za przejście przy wyłączonym wyłączniku. To nie czasy gdzie były żarówki po 200W i podświetlanie. Przy ledach i niskim obciążeniu podświetlanie to niepraktyczny bajer i bardzo problemowy - czemu nie działa przecież działało!! Wywal podświetlanie i to rozwiąże problem. To one jest problemem.
 • Poziom 14  
  Podświetlany wyłącznik został opracowany dla obciążenia rezystancyjnego - np zwykła żarówka. Gdy wyłącznik jest otwary, element podświetlający, jakim jest najczęściej neonówka połączona z rezystorem, jednym końcem jest połączona z przewodem L na wyłączniku, a drugim poprzez żarówkę z przewodem N. Gdy przepali się żarówka, podświetlenie nie działa. Wyłączników podświetlanych nie należy stosować, gdy obciążenie ma charakter indukcyjny (świetlówki) i pojemnościowy (przetwornice elektroniczne). Takie urządzenia powodują migotanie podświetlenia i może to doprowadzić do uszkodzenia tych urządzeń.
 • Poziom 8  
  A nie można zastosować jakiegoś elementu przed przetwornicą który rozwiązałby ten problem ?
 • Poziom 15  
  Witam spróbuj z ledem na 230V są takie na kabelku bo może wtedy zadziała a jak włożysz leda zamiast neona to już schody.