Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Phaser 3122 - Toner "zdycha" - Rozwiązany problem.

11 Wrz 2012 19:29 1902 4
  • Poziom 31  
    Witam !
    Kupiłem drukarke Xerox 3122 .. toner który był to jakimś krzakiem był napełniany.
    Oczywiście pasy pionowe na wydruku to pewnie syf na listwie rozprowadzajacej..
    Wcale sie nie myliłem nagar był zmyłem go i heya na czysto nowy proszek ( z Krispol-a )
    Wydruki sa jakie są ( na pewno jest naświetlony OPC bo widac jako poziome pasy w roznych odstępach - wymiana na bank)

Ale jest inny problem przy maksymalnym zaczernieniu pierwsze 4.5 cm wydruku idelanie czarne ( widac duzą ilośc tonera ) a pożniej zaczyna zdychać...

Teraz co za to odpowiada ( toner czy wałki ) stawiam na toner ale ...
    Xerox Phaser 3122 - Toner "zdycha" - Rozwiązany problem.

Acha widać "cień " poprzednich linii juz wydrukowanych na następnych ( bardzo słabo ale widać ) - zwłaszcza jak drukuje się np płytki drukowane.
  • PCBwayPCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 31  
    Własnie też tak podejrzewałem... :
    Edit : wyczysciłem łoża wałka PCR ... od strony elektrody było sporo toneru... smaru zero a musi być przewodzący...
    Czy jesli nie ma dobrego styku elektrycznego to moze być tak że wałek naładuje się do tych -700 i pozniej napiecie "siada" ?
  • Poziom 17  
    PCR masz na 100% do wymiany. Co do zaczernienia... Sprawdź czy boczki nie blokują Ci bębna światłoczułego. Najlepiej nasmaruj obydwa boczki smarem przewodzącym, żeby lepiej się obracało i był lepszy kontakt elektryczny...
  • Poziom 31  
    Wymieniłem PCR OPC i magnetyczny.... Dalej ten sam objaw ...

Czyli cos z ładowaniem elektody lub tak jak podejrzewałem toner...

Edit : Przyłożyłem do wydruku Wałek PCR i jadąc nim zmierzyłem zaczernienie... obrót wałka odpowiada długości zaczernienia... czyli wyglada na to że to PCR...

Edit : TO nie PCR tylko deweloper .... a to ma tą samą średnicę co PCR...