Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRAMSTER ASTER - Jak podłączyć lampę sygnalizacyjną do sterownika?

maciek257 11 Wrz 2012 19:34 3363 7
  • #1 11 Wrz 2012 19:34
    maciek257
    Poziom 8  

Witam,

Chciałbym podłączyć lampę sygnalizacyjną do sterownika bramy. Wydaje mi się, że sterownik nazywa się AMT TOP-207 choć takiego w internecie nie znalazłem.

Lampa to zwykły pomarańczowy "kogut" do którego wchodzą przewody niebieski i czarny (żarówka 15W 230-240V).

I tu pojawia się moja prośba o łopatologiczne wyjaśnienie co i gdzie mam podłączyć, aby "kogut" migał/świecił w czasie działania siłowników. Dodam, że w sterowniku (zainstalowany kilka lat temu) zastałem 2 przewody wychodzące zza skrzynki (szary i zielono-żółty) podpięte do "kostki", która z kolei nie była podłączona do jedynego wolnego złącza, akurat do złącza o nazwie "żarówka".
    Niestety zapomniałem uwiecznić przewody na zdjęciu.

Nie wiem po co te przewody. Myślałem, że to może wyprowadzenie przez mur w inne miejsce, ale żadnego wystającego kabla, żadnej puszki nie znalazłem.

Czy wystarczy jeżeli po prostu odepnę wystające zza skrzynki kable od kostki odpowiednio je przy tym zabezpieczając, podepnę tam swoje, idące bezpośrednio do "koguta" a wszystko z kolei podłącze do wolnego złącza? Nie chce nic uszkodzić, słabo się na tym znam.

Przepraszam za mało profesjonalne opisanie sprawy i bardzo proszę o łopatologiczne odpowiedzi :lol:

• #2 11 Wrz 2012 20:03
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda
  • #3 11 Wrz 2012 20:29
    maciek257
    Poziom 8  

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Nareszcie znam nazwę tego ustrojstwa :)

Na podstawie schematu wnioskuję, że mam podłączyć lampę bezpośrednio dwoma przewodami przez kostkę do złącza "wejście/wyjście żarówki" tak jak przewidywałem wcześniej?

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić :)

• #5 12 Wrz 2012 00:00
    maciek257
    Poziom 8  

Przepraszam za mój brak elementarnej wiedzy, ale na prawdę potrzebuje, żeby ktoś mi to wytłumaczył jak małemu dziecku. Poszukałem trochę w internecie, już wiem, że symbol X w okręgu oznacza żarówkę i rozumiem, że to przewód z tego gniazda ma iść bezpośrednio do żarówki, ale co dokładnie z tym drugim - lewym przewodem. Do gniazda z jakim oznaczeniem ma wejść i z którego ma dalej wyjść do żarówki? Mało rozumiem ze schematów ponieważ pierwszy raz mam z nimi do czynienia.
    Dodam jeszcze jedno zdjęcie z pozostałymi wejściami:

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mnie poinstruował krok po kroku. Obiecuje odwzajemnić się minimum 20 punktami.

Pozdrawiam :)

• #6 14 Wrz 2012 19:11
    maciek257
    Poziom 8  

Ponawiam swoją prośbę. Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi. Schemat z drugiego postu jest do sterownika Bramster a mój to Bramster Aster, do którego schematu na stronie producenta niestety nie ma.

• #7 14 Wrz 2012 19:45
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

maciek257 napisał:
    Schemat z drugiego postu jest do sterownika Bramster a mój to Bramster Aster, do którego schematu na stronie producenta niestety nie ma.

A nie zauważyłeś, że oba schematy połączeń są identyczne...?
    Nie chcę być nieuprzejmy, ale powinieneś raczej wezwać elektryka, bo nie masz o instalacjach zielonego pojęcia. A z prądem nie ma żartów.

-EDIT- zmieniłem treść posta dla jego lepszej czytelności.

• #8 14 Wrz 2012 20:02
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

maciek257 napisał:
    Przepraszam za mój brak elementarnej wiedzy, ale na prawdę potrzebuje, żeby ktoś mi to wytłumaczył jak małemu dziecku.

Małe dzieci nie bawią się zabawkami o napięciu wyższym niż 6 woltów. Brak elementarnej wiedzy, może skutkować zdarzeniami niebezpiecznymi dla życia. Temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME