Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo do PC do 800 zł

rumcajs295 11 Wrz 2012 19:44 3606 26
  • #1 11 Wrz 2012 19:44
    rumcajs295
    Poziom 15  

Witam, jako, że moje głośniki komputerowe Logitech x530 są za słabe i mają słabą jakość dźwięku, decyduję sie na zakup najprawdopodobniej zestawu stereo. Na wstępie mówię że nie znam się za bardzo na tego typu rzeczach, i nie wiem co za bardzo kupić. Czytałem na forach, że do muzyki zestaw stereo a nie 5.1. Na rynku jak widzę nie ma za dużego wyboru...

Muzyka jakiej słucham jest z głębokim basem i wysokimi tonami: Hardstyle, Trance, czasami Hardcore(naprawdę czasami) i oczywiście to co leci w radiu aktualnie ( tkz. POP)

Posiadam kartę dźwiękową Creative Audigy 2 ZS Gold. Mój pokój mierzy aż 20m² .
    Polećcie mi sprzęt z dobrym basem i dobrą jakością dźwięku. Bass nie powinien być słabszy niż z mich Logitechów, na tym mi zależy. Nie wiem czy amplituner czy wzmacniacz, doradźcie.

Cały sprzęt w granicach 800zł, oczywiście używany.

Ahh i jeszcze coś, jak bym miał to podłączyć do komputera, chinch->jack ?

0 26
  • #2 11 Wrz 2012 20:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

rumcajs295 napisał:
    Nie wiem czy amplituner czy wzmacniacz, doradźcie.
    To Ty zdecyduj. Potrzebujesz radia, czy słuchasz go za pośrednictwem peceta ?
    rumcajs295 napisał:
    chinch->jack ?
    Tak.
    Chcesz kolumny podstawkowe czy podłogowe ? Od razu mówię, że z tych pierwszym może być trochę mniej basu, lecz można je łatwiej ustawić. Podłogówki muszą stać na podłodze, ale można wybrać taki model, który basem zatrzęsie mieszkaniem.

0
  • #3 11 Wrz 2012 21:36
    rumcajs295
    Poziom 15  

A co jest lepsze (o ile można tak powiedzieć) wzmacniacz czy amplituner (jakość dźwięku itd)

Mam pytanie, czy podstawkowe mogą stać na biurku ?? I czy będzie mocny bas z takich głośników ?

0
  • #4 11 Wrz 2012 22:15
    Pablo1964
    Moderator

rumcajs295 napisał:
    czy podstawkowe mogą stać na biurku ?

Nie. Jeżeli muszą być na biurku, pozostań przy głośniczkach komputerowych.

0
  • #6 12 Wrz 2012 02:33
    najt
    Poziom 19  

Potwierdzam, solo7c są naprawdę dobre i mocne, jak na głośniki do komputera. Tylko, że one muszą stać na podłodze.

Jeżeli nie masz możliwości postawienia na podłodze kolumn, to microlab solo6c - powinny cię zainteresować i to w nich znajdziesz to czego szukasz. Uderzają bardzo mocno i bardzo czysto, są idealne - jeżeli produkujesz muzykę na przykład i zależy ci na czystym brzmieniu, a nie masz budżetu i miejsca.

Jeżeli natomiast masz miejsce i niestety tylko 800zł, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie Pioneer z serii A bądź Yamaha z serii AX np. AX-390. Obie serie tych firm mają dość podobne ciepłe brzmienie, można powiedzieć oklepane, ale zadowoliło już niejednego to i zadowoli ciebie.

Co do głośników - tutaj nie wyczarujemy nic specjalnego, chociaż ciekawym modelem są Jamo classic 8, które można dostać za 500-600zł, kolumny te grają dość agresywnie i w sumie potrzebują dobrego wzmacniacza, który będzie je trzymał w ryzach, ale! Mają głębokie zejście, dość oraz niezłą górę, co powinno spełnić twoje oczekiwania - widzę avatar, hardstyle. No, to się sprawdzą. Ewentualnie, bo będą problemy z dostaniem tych Jamo, jakieś Tonsile np. mildton 80 bądź 110. Nie czarujmy się. Nic lepszego nie dostaniesz. Tu jest bardzo ciekawa oferta:
    http://allegro.pl/tonsil-new-mildton-170-pioneer-a656-mkii-i2596669863.html
    New mildton'y nie mają potencjometrów od średnich i wysokich, są troszkę lepsze niż mildtony, a Pioneer A-656 to wzmacniacz idealny pod techniczne brzmienia.

0
  • #7 12 Wrz 2012 16:02
    rumcajs295
    Poziom 15  

Oczywiście mam miejsce na podłodze z prawej jak i z lewej strony biurka, ale boję się tego, że dźwięk będzie bardziej słyszalny na dole a nie jak z komputerowych przede mną. A co myślicie np o głośnikach SHARP CP-8800 lub CP7700 ?

0
  • #8 12 Wrz 2012 16:28
    najt
    Poziom 19  

Cp-8800 to kolumny na głośnikach Sharpa - były sprzedawane z systemem 8800, wali porządnie, ale jakości nie ma za grosz. To samo z CP-7700, były dodawane do systemu 7700. Pomijam, że na tabliczkach z tyłu mają kosmiczne wartości.

Zwykłem bronić Sharpa, ale nie w tym przypadku ;)

0
  • #9 12 Wrz 2012 22:01
    rumcajs295
    Poziom 15  

Ohh widziałem tutaj ten wzmacniacz z yamah'y Link
    I mam pytanie (bo zielony jestem), w opisie pisze, że można podłączyć 4 sztuki głośników, nie wiedziałem że to tak jest, myślałem, że jak mam np 2 wyjścia 8ohm i 2- 4ohm to mogę podłączyć albo tu albo tu, czy to prawda, i czy w każdym amplitunerze/wzmacniaczu tak jest ??

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Dobrze, powiedzmy że kupiłbym YAMAHA AX-390, ale teraz jakie głośniki do tego ?? Ta yamaha kosztuje 300 zł około , to głośniki mogą być do 600zł. W przyszłości dokupię jeszcze tuner radiowy i odtwarzacz cd, jak będzie kasa, możecie mi coś od razu polecić, też używane.

0
  • #10 12 Wrz 2012 22:48
    DJRadioActive
    Poziom 18  

Solo7c wcale nie muszą, wręcz nie powinny stać na podłodze.

No chyba że kolega najt wyobraża sobie jakoś odsłuch z głową na wysokości 50 cm nad podłogą.

0
  • #11 12 Wrz 2012 23:29
    Areek2
    Poziom 21  

rumcajs295 napisał:
    Ohh widziałem tutaj ten wzmacniacz z yamah'y Link

Toż to badziewie jest... Nowszy, budżetowy, niski modele Yamahy.
    Rozejrzyj się np. za A-500, A-520, AX-500
    rumcajs295 napisał:
    I mam pytanie (bo zielony jestem), w opisie pisze, że można podłączyć 4 sztuki głośników, nie wiedziałem że to tak jest, myślałem, że jak mam np 2 wyjścia 8ohm i 2- 4ohm to mogę podłączyć albo tu albo tu, czy to prawda, i czy w każdym amplitunerze/wzmacniaczu tak jest ??

Link
    rumcajs295 napisał:
    Dobrze, powiedzmy że kupiłbym YAMAHA AX-390, ale teraz jakie głośniki do tego ?? Ta yamaha kosztuje 300 zł około , to głośniki mogą być do 600zł.

Wzmacniacz do 300 zł, kolumny do 600...
    Aktualnie nic fajnego nie widzę.
    Warto poczekać chociażby na Arcus AS-3, AS-4, AS-5, jakieś DIY, np. MX-140. Dosyć często się pojawiają na allegro.

0
  • #12 13 Wrz 2012 01:57
    najt
    Poziom 19  

Yamaha AX-390 i Altony 110, na początek wystarczy. Potrafi zagrać. Bądźmy poważni...

Edit:
    "Solo7c wcale nie muszą, wręcz nie powinny stać na podłodze.

No chyba że kolega najt wyobraża sobie jakoś odsłuch z głową na wysokości 50 cm nad podłogą."
    - Przeczytaj dokładnie mój post powyżej, niższy model, Solo6C o którym pisałem, może stać na biurku, ale od uszu co najmniej 60cm. Słyszałem, miałem, sprawdziłem.

0
  • #13 13 Wrz 2012 07:46
    rumcajs295
    Poziom 15  

Hmm koledzy mi tu trochę namieszali z tymi wzmacniaczami, napiszcie mi które z wyżej wymienionych i nie tylko są najlepsze w tej cenie, a moje pytanie początkowe, czy jest jakaś różnica w dźwięku pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem ?

Areek2 napisał:
    Warto poczekać chociażby na Arcus AS-3, AS-4, AS-5, jakieś DIY, np. MX-140. Dosyć często się pojawiają na allegro.

Arcusów na allegro nie wiedziałem,ale STX'y tak, trochę drogie (740)zł, wnioskując z linku kolegi, dobrym rozwiązaniem by było kupić 2 kolumny takie jak np te stx'y i 2 kolumny podłogowe

0
  • #15 13 Wrz 2012 09:42
    Areek2
    Poziom 21  

najt napisał:
    - Przeczytaj dokładnie mój post powyżej, niższy model, Solo6C o którym pisałem, może stać na biurku, ale od uszu co najmniej 60cm. Słyszałem, miałem, sprawdziłem.

Przecież napisałeś:
    najt napisał:
    Potwierdzam, solo7c są naprawdę dobre i mocne, jak na głośniki do komputera. Tylko, że one muszą stać na podłodze.

Wymiary produktu (DxWxH): 325x220x558mm
    Więc jakim cudem chciałbyś mieć głośnik wysokotonowy na wysokości uszu?
    rumcajs295 napisał:

Hmm koledzy mi tu trochę namieszali z tymi wzmacniaczami, napiszcie mi które z wyżej wymienionych i nie tylko są najlepsze w tej cenie, a moje pytanie początkowe, czy jest jakaś różnica w dźwięku pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem ?

Jeżeli nie zależy Ci na radiu (amplitunery KD od razu odrzucamy) to przy określonym budżecie łatwiej jest kupić wzmacniacz o lepszej jakości brzmienia i większej mocy.
    Nowsze, niskie serie Yamahy nie są warte uwagi. Cięcie kosztów budowy na każdym elemencie, zawyżone parametry.
    Dodatkowo xx-3xx to najniższa linia Yamahy, a xx-5xx plasuje się mniej więcej po środku.
    rumcajs295 napisał:
    Arcusów na allegro nie wiedziałem,ale STX'y tak, trochę drogie (740)zł

Arcusy często się pojawiają, zobacz w zakończonych. Szybko się sprzedają, bo ludzie wiedzą, że to dobry sprzęt.
    Ostatnio były fajne aukcje:
    http://allegro.pl/diy-3sm-seas-stx-i2605926325.html (bardzo, ale to bardzo tanio poszły...)
    http://allegro.pl/arcus-as-5-monitory-i2594621791.html
    http://allegro.pl/znakomite-monitory-arcus-as3-seas-i2512082371.html
    http://allegro.pl/arcus-as3-i2603064318.html
    Więc warto poczekać.
    rumcajs295 napisał:
    wnioskując z linku kolegi, dobrym rozwiązaniem by było kupić 2 kolumny takie jak np te stx'y i 2 kolumny podłogowe

Nie, kupić tylko i wyłącznie dwie, od biedy z subwooferem.
    Stereo to dwie kolumny. Dodatkowe dwa gniazda głośnikowe we wzmacniaczu to praktycznie zbędny bajer. No chyba, że ktoś ma dwa zestawy kolumn o różnych charakterze brzmienia, do różnej muzyki, nie chce mu się przekładać kabelków i przełącza między A, a B. ;)

0
  • #16 13 Wrz 2012 16:08
    rumcajs295
    Poziom 15  

Areek2 napisał:
    Jeżeli nie zależy Ci na radiu (amplitunery KD od razu odrzucamy) to przy określonym budżecie łatwiej jest kupić wzmacniacz o lepszej jakości brzmienia i większej mocy.
    czyli zostajemy przy wzmacniaczu, tuner radiowy swoją drogą kupię.
    Areek2 napisał:
    Stereo to dwie kolumny. Dodatkowe dwa gniazda głośnikowe we wzmacniaczu to praktycznie zbędny bajer. No chyba, że ktoś ma dwa zestawy kolumn o różnych charakterze brzmienia, do różnej muzyki, nie chce mu się przekładać kabelków i przełącza między A, a B.
    ok czyli 2 głośniki nie 4

Areek2 napisał:
    Dodatkowo xx-3xx to najniższa linia Yamahy, a xx-5xx plasuje się mniej więcej po środku.
    Chodzi ci np o YAMAHA AX-530 ?? A jak z linią xx-4xx ?? Np ten ładny (AX-450): Link

0
  • #17 13 Wrz 2012 16:55
    Areek2
    Poziom 21  

rumcajs295 napisał:
    ok czyli 2 głośniki nie 4

Kolumny dwie, nie głośniki!
    Głośników zapewne więcej :P
    rumcajs295 napisał:
    Chodzi ci np o YAMAHA AX-530 ??

Przykładowo, choć wcześniej już napisałem nieco lepsze modele.
    Tutaj masz lata produkcji i ceny sklepowe Yamah:
    http://vintage-hifi.at/
    A tu katalogi:
    http://wegavision.pytalhost.com/yamaha.html
    Zaczynając od AX-550RS dochodzi możliwość obsługi pilotem.
    rumcajs295 napisał:
    A jak z linią xx-4xx ?? Np ten ładny (AX-450): Link

Ładny, niestety np. A-500 jest lepszy.

0
  • #18 13 Wrz 2012 21:29
    rumcajs295
    Poziom 15  

Areek2 napisał:
    Kolumny dwie, nie głośniki!
    Głośników zapewne więcej
    aj nie bądź taki szczegółowy :D

Areek2 napisał:
    Ładny, niestety np. A-500 jest lepszy.
    Szybka, prosta odpowiedź, dzięki za info . To podajcie mi kilka modeli np 5 najlepszych modeli, które by się zmieściły w cenie 300-400 zł, nie koniecznie musza być z Yamahy.

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Jakieś kolumny oprócz tych stx'ów polecacie ?? Słyszałem że te są dobre:

JAMO s426
    Tonsil Scherzo 200

0
  • #19 14 Wrz 2012 22:29
    rumcajs295
    Poziom 15  

Ach nic nikt nie pisze... Najlepiej, jak by mi ktoś na własnym przykładzie doradził zakup kolumn do hardstyle.

0
  • #20 15 Wrz 2012 12:30
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Akurat dobrze trafiłeś, o tej muzyce wiem wszystko i testuje wiele sprzętów między innymi na tej muzyce.

Dali 104 bardzo dobrze spisywały się przy tej muzyce, również wymienione już w tym temacie http://allegro.pl/magnat-monitor-d-bas-25cm-na-vifa-olsztyn-i2620684503.html dadzą radę, ich plusem jest to że są to kolumny zamknięte zapewniające większą dynamikę i impuls, sam od 7 lat używam kolumn zamkniętych (Opus 100 na głosnikach Westra) i one odnajdują się w tym gatunku w stu procentach, wzmacniacz do tego polecam dosyć żywy który nie będzie przymulał na basie i zapewni spójną średnicę i wysokie, np Sony TA-F490, Yamaha ax-700 lub Yamaha A-700 innych nie polecam do hardstyle.

Za ok 800zł możesz kupić te Magnaty i jeden z w/w wzmacniaczu lub dozbierać do Dali.

0
  • #21 15 Wrz 2012 17:45
    rumcajs295
    Poziom 15  

Uzytkowinik19 napisał:
    Za ok 800zł możesz kupić te Magnaty i jeden z w/w wzmacniaczu lub dozbierać do Dali.

A dokładniej co to jest "Dali" i jaki model dokładnie ? I czy naprawde mają to coś co jest potrzebne w muzyce hardstyle, te magnaty ? Bo w hardstyle nie liczy się sam bas ale kick. A propo tej Yamahy AX-700, ona ma pobór mocy z tego co pisze na jednym modelu na allegro- 700 W, to za dużo dla mnie nie chcę dużego rachunku za prąd :D A co myślisz o w/w kolumnach które podałem ?? I jeśli chodzi o firmę JBL to robi dobre kolumny ?? Np model JBL Northridge E 80

0
  • #22 15 Wrz 2012 18:25
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Dali to firma, model 104.
    Oczywiście wiem że HS to nie tylko Bas, dlatego kolumny zamknięte sprawdzą się lepiej niż B-R.

osobiście brałbym te Magnaty bo to dobre kolumny i za niewielka kwotę. Nie patrz na pobór mocy bo nie znamy normy według której w/w pomiar był wykonany.

0
  • #23 15 Wrz 2012 22:57
    DJRadioActive
    Poziom 18  

W DAli 104 siedzi, jak się nie mylę, Vifa D26TG, miałbyś przyzwoitą górę.

0
  • #24 16 Wrz 2012 13:27
    rumcajs295
    Poziom 15  

Uzytkowinik19 napisał:
    Nie patrz na pobór mocy bo nie znamy normy według której w/w pomiar był wykonany.

W moim toku rozumowania myślę, że jest na pewno tańszy wzmacniacz z takimi samymi parametrami jak ten AX-700 (i pytanie jaki model jest m/w równoległy do tego) tylko, że ma mniej mocy, bo przez ten jest tak drogi, ponieważ ma moc wyjściową bardzo wielką, a mi taka moc nie jest potrzebna, bo kolumny wezmę max 150 w (i tak za dużo jak dla mnie, sam nie mieszkam niestety :) )

Wycinek parametrów Yamaha AX-700: Opis przedmiotu: 600 W - Pobór mocy  280W DINAMIC / 4 Ohm na kanał  160W DINAMIC / 8 Ohm na kanał  110W RMS / 8 Ohm na kanał

0
  • #25 05 Paź 2012 11:59
    rumcajs295
    Poziom 15  

A to jest tak, że jak tam pisze że pobiera 700 to ile może pobierać na połowie mocy np z kolumnami Dali W/w ??

0
  • #26 08 Paź 2012 13:10
    rumcajs295
    Poziom 15  

A ogólnie seria 7xx jest dobra do tej muzyki, czy tylko modele A-700/AX-700 ?

0
  • #27 08 Paź 2012 13:22
    DJRadioActive
    Poziom 18  

1. Jest napisane 700W, więc wzmacniacz maksymalnie tyle może pobrać. A ile może pobrać na połowie mocy, tego nie wiemy gdyż nie znamy jego sprawności.\

2. Tak, seria 700 jest warta swojej ceny.

0