Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny schemat przetwornicy z 12V na 33V

25 Sty 2005 12:25 2761 12
  • Poziom 12  
    Potrzebuję schemat przetwornicy 12v na 33v. Zalezy mi na w miarę małych rozmiarach i bardzo stabilnym, niezakłoconym przebiegu wyjściowym oraz małym prądzie wyjściowym. Napięcie 33v jest mi potrzebne do strojenia głowicy TV. Umieściłem skaner fm ze Świata Radio w obudowie radia samochodowego ale przy dostępnym napięciu 12v nie mam pelnego zakresu strojenia. Czy może macie schemat takiego urządzenia.
  • Poziom 42  
    Stary, dobry UL1520L

RoMan
  • Poziom 42  
    Litości! Mowa o przetworniczce do zasilania warikapów - pobór prądu rzędu ułamka mA, tyle co pobierze potencjometr - a nie o przetwornicy do wzmacniacza.

RoMan
  • Poziom 23  
    Jak chcesz mieć niezakłócony prąd, to musisz trochę pokombinować. Zrób wersję, która powinna Ci wystarczyć za małe pieniądze.
  • Poziom 42  
    UL1520L jest specjalizowanym układem przetwornicy, stworzonym właśnie do zasilania warikapów.

RoMan
  • Admin grupy Projektowanie
    Ciekawe jaka przetwornica dawałaby mniejsze zakłócenia.
    Z indukcyjnością w konfiguracji przetwornicy podwyższającej
    czy z kondensatorami jako powielacz napięcia.
  • Poziom 42  
    Bez większej różnicy, niestety. Zdecydowanie najlepiej zastosować przetwornicę na jeszcze wyższe napięcia a dopiero potem klasyczny stabilizator równoległy - np. UL1550L. Ale to zajęłoby jeszcze więcej miejsca, stąd wybór UL1520L wydaje się optymalny. Pytanie tylko, czy można go jeszcze gdziekolwiek kupić...

RoMan
  • Poziom 12  
    Zapoznam się z tymi układami. Mam jeszcze pytanie czy dałoby się do tego celu przystosować układ przetwornicy na NE555 fakt że ona daje -12V. Nic pozostaje mi poszukać tych układów i eksperymentować. Dam znać jak uda mi się coś sklecić.
  • Poziom 42  
    Na NE555 możesz zrobić pompę ładunkową dającą również napięcie dodatnie - nie ma problemu. Ale w takim przypadku bezwzględnie będziesz potrzebował UL1550L jako stabilizatora równoległego.

RoMan
  • Poziom 42  
    No to pozotaje przetworniczka lub pompa ładunkowa na wyższe napięcie i UL1550 lub odpowiednik.

RoMan