Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO kuchnia gaz/el - nie grzeje piekarnik na max, ale grzałki sprawne

tstststs 11 Wrz 2012 23:18 15087 14
  • #1 11 Wrz 2012 23:18
    tstststs
    Poziom 10  

Witam.
    Problem z piekarnikiem u mojej teściowej.
    Kuchnia gazowo-elektryczna ARDO, modelu nie znam, ma około 8-10 lat.
    Piekarnik "nie piecze", tzn nie osiąga wymaganej temperatury.
    Grzałka jest typu 2w1, oba obwody sprawne, po podłączeniu zasilania grzeją.
    Problem jest taki:
    - w zakresie 0-max termostatu grzeje część "słabsza"
    - w pozycji "rożen" włącza się silnik rożna i grzeją oba obwody grzałki
    - w "ostatniej" pozycji pokrętła (pusty prostokącik) grzeje "słabszy" obwód.
    Czy to prawidłowe działanie?
    Ostatnio próbowali upiec mięso, piekarnik był ustawiony jak zawsze na 180st, mięso ledwo ciepłe.
    Proszę o podpowiedzi, czy winien ARDO kuchnia gaz/el - nie grzeje piekarnik na max, ale grzałki sprawne ARDO kuchnia gaz/el - nie grzeje piekarnik na max, ale grzałki sprawne ARDO kuchnia gaz/el - nie grzeje piekarnik na max, ale grzałki sprawne ARDO kuchnia gaz/el - nie grzeje piekarnik na max, ale grzałki sprawne może być termostat na przełączniku krzywkowym, czy może sam przełącznik?

A może przegapiłem... czy na dole piekarnika "pod podłogą" jest też grzałka?

1 14
  • #2 12 Wrz 2012 11:48
    darek_wp
    Poziom 28  

Objawy uszkodzenia termostatu.

6
  • #3 12 Wrz 2012 22:45
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Owszem jest grzałka ale to raczej termostat .

1
  • #4 12 Wrz 2012 23:53
    tstststs
    Poziom 10  

Sprawdzę jeszcze tę dolną grzałkę, przyznaję, przegapiłem ją.
    W razie wymiany termostatu, to czy jest on demontowalny od przełącznika krzywkowego, czy występuje razem z nim?

3
  • #5 15 Wrz 2012 19:56
    antekch
    Poziom 20  

W tych kuchenkach pala się dolne grzałki.Czasem uszkadzają się termostaty.Jeśli włączysz na funkcje góra -dól i nastawisz 180 stopni to kontrolka czerwona powinna wyłączyć się pierwszy raz po około 15 min.Jeśli miałbyś termostat do wymiany to tylko oryginał, bo od Amiki lub Mastercooka nie będą się zgadzać nastawy temperatury.Termostat wsunięty w przełącznik funkcji od tyłu.

0
  • #6 16 Wrz 2012 21:10
    tstststs
    Poziom 10  

antekch napisał:
    W tych kuchenkach pala się dolne grzałki.Czasem uszkadzają się termostaty.Jeśli włączysz na funkcje góra -dól i nastawisz 180 stopni to kontrolka czerwona powinna wyłączyć się pierwszy raz po około 15 min.Jeśli miałbyś termostat do wymiany to tylko oryginał, bo od Amiki lub Mastercooka nie będą się zgadzać nastawy temperatury.Termostat wsunięty w przełącznik funkcji od tyłu.

dzięki bardzo!
    w tygodniu sprawdzę dolną grzałkę, bo na razie cienko z czasem

2
  • #7 26 Wrz 2012 00:22
    tstststs
    Poziom 10  

wydłubałem dolną grzałkę, stan jak widać, zamawiam nową, dzięki za podpowiedzi ARDO kuchnia gaz/el - nie grzeje piekarnik na max, ale grzałki sprawne

0
  • #8 06 Paź 2012 22:21
    tstststs
    Poziom 10  

grzałka wymieniona, piekarnik naprawiony, dzięki

0
  • #9 01 Kwi 2013 15:42
    zeberka11
    Poziom 2  

witam cie mam do ciebie prośbe padła mi dolna grzałka czy możesz mi opisac jak dobraleś się do dolnej grzałki mam taką samą kuchenke ...nie chciałbym nic przy okazji uszkodzic

1
  • #10 01 Kwi 2013 21:24
    tstststs
    Poziom 10  

prosta sprawa, patrząc od tyłu pralki:
    - odłącz prąd !!!
    - zakręć gaz !!!
    - górna tylna pokrywa (taka blacha około 12-15 cm wysokości) z tyłu mocowana na dwa wkręty, zdemontować
    - tylna pokrywa (plecy) mocowana o ile pamiętam na 4-6 wkrętów, zdemontować
    - zobaczysz dwa przewody które biegną "na dół" jakby pod piekarnik po środku piekarnika (cały czas patrzysz z tyłu kuchenki), to zasilanie dolnej grzałki piekarnika
    - wyjmij lub wysuń całkowicie szufladę(oczywiście "od przodu")
    - otulina termiczna piekarnika (wełna mineralna pokryta folią aluminiową) jest "w jednym kawałku" i łączy się pośrodku piekarnika "na dole", jest mocowana takimi wypustkami z blachy które trzeba poodginać, żeby "rozpiąć" otulinę, potrzebna latarka, żeby to dobrze obejrzeć
    - otulinę należy rozłączyć i "opuścić w dół", wtedy zobaczysz grzałkę
    - dwie nakrętki na blaszce z konektorami zasilania i grzałka wychodzi
    - uważaj na otulinę, jest z wełny mineralnej, podrażnia skórę, oczy, drogi oddechowe, zachowaj szczególną ostrożność (rękawiczki, maska z apteki na twarz...)
    powodzenia

1
  • #11 02 Kwi 2013 13:43
    zeberka11
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedz już wymontowana faktycznie prosta sprawa , mam nadzieję że nie będzie problemu z zamówieniem .....sprzęt ma już 13 lat ale chodzi ,jeszcze raz dziękować :)

0
  • #12 11 Maj 2013 15:43
    kubasik160
    Poziom 10  

Panowie mam identyczny problem jaka to jest grzałka?? Chce zamówić a może podacie jakiś nr seryjny, moc kształt?

0
  • #14 27 Paź 2014 21:45
    kazimierz_tyka
    Poziom 1  

Miałem podobny problem z dolną grzałką piekarnika ARDO typ do zabudowy.
    W tym przypadku dojście i demontaż grzałki dolnej piekarnika przeprowadziłem w następujący sposób:

- tylna pokrywa (plecy) mocowana jest na 4 wkręty, zdemontować,

- trzy przewody które biegną "na dół" jakby pod piekarnik, to zasilanie dolnej grzałki piekarnika,

- od tył na dole jest odpowiednio ukształtowana blacha 5,5cm wysoka i 40cm długa, należy ją odkręcić od obudowy 4 wkręty.

- odkręcić 2 nakrętki mocujące grzałkę z ww. blachą,

- wysunąć do tyłu najpierw blachę a następnie grzałkę. Gotowe.

Otuliny termicznej piekarnika (wełna mineralna pokryta folią aluminiową) o której wcześniej pisano, nie ma potrzeby ruszać.

1
  • #15 12 Lis 2014 22:22
    tstststs
    Poziom 10  

problem rozwiązany, opis już był kilka postów wcześniej

0