Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L500-126 - Gaśnie podświetlenie matrycy

12 Wrz 2012 00:55 2322 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Kilka miesięcy temu oddałam komputer do czyszczenia. Miałam niedziałające trzy klawisze - koleś chciał je też "naprawić" i spieprzył prawie całą klawiaturę. Mało tego - laptop zaczął gasnąć. Widać, że coś tam jest, więc to chyba podświetlenie. Czasami podziała nawet kilka godzin, a potem nagle gaśnie. Ciekawe jest to, że jak próbuję go włączyć/wyłączyć przyciskiem, to matryca świeci się na chwilę, raptem z 3 sekundy i znów gaśnie. Próbuję aż do skutku, włączam wyłączam, zamykam otwieram, próbuję pod różnymi kątami matrycy i w końcu się zaświeci. Podziała trochę i potem znów gaśnie. Czy to świetlówka?
    Z tego, co czytałam w Internecie na różnych forach - to chyba tak. Co zrobić? W serwisie będą chcieli ją wymienić? Nie będą się bali uszkodzenia matrycy? Bo ja na pewno. Nawet nie wiem, gdzie z tym pójść. Oszukają znów, zedrą tylko kasę a i jeszcze zepsują...
    Toshiba Satellite L500-126
  • Poziom 31  
    Tak świetlówka, oddaj do dobrego serwisu. Nie powinno być drogo, zapytaj o cenę przed oddaniem laptopa.
  • Poziom 24  
    Hmm daj kolesiowi co ci czyścił kompa, możne dalej go sp.......

Poza tym nie koniecznie musi to być świetlówka. to możne być także inverter, lub zwykła przerwa w układzie pooświetlania, np. niedociśnięty wtyk świetlówki, czy tez sterowania inverterem.
  • Poziom 43  
    ananaszpuszki napisał:
    Oszukają znów, zedrą tylko kasę a i jeszcze zepsują...

Źle trafiłaś.
  • Poziom 8  
    Źle trafiłam ;) jestem kobietą.
    Dzięki wszystkim. A może znacie w takim razie jakiś warty polecenia, DOBRY serwis w Warszawie?

Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

Aa i jeszcze coś - po zamknięciu klapy komputer nie przechodzi w stan wstrzymania. Tak się dzieje właśnie od momentu powrotu od tego "inżyniera". Ustawienia są w porządku. Czy to może mieć jakiś związek z tym gaśnięciem?