Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 3 1.6d 2011 - wibracje drgające sprzęgło

sadaa 12 Wrz 2012 01:52 3420 0
    sadaa
    Poziom 10  
    Witam
    nie dawno kupiłem mazde 3 1.6d z 2011 przebieg 75000km
    przy kupnie nie zwróciłem uwagi na:
    wibracje pedału sprzęgła przy pełnym wciśnięciu jak i lekkim, natężenie wzrasta z obrotami silnika przy zmianie biegów też odczuwam spadek obrotów na pedale. Coś w rodzaju lekkiego pulsowania, drżenia.
    znalazłem lekki wyciek oleju na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem (nie kapie tylko przybrudzone świeżym olejem i plama na plastikowej pokrywie.
    Lekkie piszczenie przy zimnym silniku.
    Trochę mnie te objawy zaniepokoiły i pojechałem do dilera mazdy w Anglii (tu mieszkam aktualnie) jeszcze 25000km gwarancji zostało.
    Otóż na wibracje pedału odpowiedz padła że to diesel, trochę teorii pracy sprzęgła, skrzyni i czasem bardziej się je odczuwa a czasem mniej. Na pytanie o dwumase odpowiedział że w tym modelu jest jednomasowe koło (podzwoniłem po aso w pl i chyba ma racje, aczkolwiek ciężko sie było czegoś dowiedzieć na ten temat.
    Na wyciek oleju stwierdził że nie kapie i nic poważnego się nie dzieje wytarł i popsikał czymś( sprawdzę za parę dni czy nic nie widać).
    Odnośnie piszczenia zamówili napinacz paska i będą dzwonić jak przyjdzie.

I tak się zastanawiam co robić dalej czy drążyć temat ze sprzęgłem( aczkolwiek sprzęgło jak by chcieli wymieniać to jest nie na gwarancji zapewne bym musiał dość sporo płacić znająć ich to nawet jak by to massowe koło było do wymiany to i tak za sprzęgło policzą by za darmo nie musieli naprawiać.
    Zwrócić na coś szczególnego uwagę jak do nich pojadę na wymianę napinacza?
    Macie jakieś pomysły co to mogło by być?