Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1,6 1996r. - wyskakujące komunikaty na wyświetlaczu komputera

12 Wrz 2012 10:31 1773 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem ze swoim Opelkiem. Jest to Astra 96r. 1,6 eco tec sprowadzony kiedyś z Niemiec z komputerem pokładowym z dużym wyświetlaczem nad radiem.
    Zbliża mi się teraz wymiana oleju i wyskakują mi komunikaty "MOTOR STAND" i "OLEOMAG" jak to skasować kombinacją przycisków. Ostatnio wymieniałem olej w serwisie i tak to kasowali a teraz wymieniam sam i nie wiem jak to zrobić.
    I jeszcze jedno pytanie: Czemu na komputerze wyświetlane jest cały czas to samo średnie spalanie czy w mieście czy poza miastem? Co może być przyczyną i jak to naprawić?
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Ogólnie sprawdź poziom oleju w aucie.
  • Poziom 12  
    Poziom oleju jest przy wyświetlaniu tych komunikatów nie zapalają się żadne lampki kontrolne na desce. Jestem przekonany że owe komunikaty wiążą się z terminem wymiany oleju wcześniej też tak miałem i w warsztacie gdzie wymieniałem olej kasowali mi to kombinacją przycisków chyba od komputera po prawej stronie kierownicy.
    Czy jest możliwość przeprogramowania komputera tak żeby komunikaty wyświetlały się w języku polskim lub angielskim?

• Poziom 34  
    Masz problem z czujnikiem poziomu oleju, lub jego instalacją. nie ma czegoś takiego jak inspekcja olejowa w Astrze F.
  • Poziom 12  
    To niech mi ktoś podpowie w którym miejscu szukać tego czujnika i jak można go sprawdzić? Ponawiam jeszcze pytanie odnośnie błędnego wskazywania przez komputer średniego spalania co może być tego przyczyną?

• Poziom 34  
    Jak sama nazwa wskazuje jest to spalanie średnie. zapewne zbierane z wielu kilometrów. Zresetuj go przyciskiem R na manetce , i obserwuj...

Czujnik poziomu oleju jest, no cóż, w okolicach miski olejowej.
  • Poziom 12  
    Dzięki to już sobie poradzę komputer resetowałem już wiele razy i zawsze po kilku kilometrach pokazuje 8,4l/100 a jak masię kwestia przekodowania języka w komputerze?
  • Poziom 12  
    No fajnie tabelkę mam tylko jak to dalej zrobić? Tak krok po kroku jak dla laika?
  • Moderator Samochody
    Jechać do kogoś kto ma oryginalnego Tech-a i zmienić kodowanie.