Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH/WAA20161PL/05 - Huczenie przy wirowaniu Bosch Classixx5

pawel23sruba 12 Wrz 2012 12:10 3423 9
  • #1 12 Wrz 2012 12:10
    pawel23sruba
    Poziom 10  

Witam, mam pralkę WAA20161PL/05 w której przy wirowaniu słychać duży huk. Podejrzewam łożysko, ale z tego co czytam to jest podział na tego typu pralki z rozbieralnym i nierozbieralnym łożyskiem. O ile to łożysko to czy ktoś mógłby zapodać jakieś info w tym temacie i ewentualnie jak rozbieralne to jakieś instrukcje/wskazówki serwisowe do rozebrania pralki aż do wadliwej części.
    Z góry dziękuje.
    Pozdrawiam.

0 9
  • Pomocny post
    #2 12 Wrz 2012 15:52
    egon42
    Poziom 37  

Kolego muszę cię zmartwić z producent na rysunkach pokazuje cały zbiornik bez detali a to raczej wskazuje na to że zbiornik jest klejony. Jak by był rozbieralny to trzeba go wyjąć a to oznacza że trzeba wszystko odłączyć od zbiornika i zdemontować też wszystko co ogranicza jego wyjęcie. Z rysunków wynika że przód też jest zdejmowany to demontuje się go łatwiej można by się wzorować na opisie pralki amica jest na forum.

0
  • Pomocny post
    #3 12 Wrz 2012 21:29
    movzx
    Poziom 39  

pawel23sruba napisał:
    ale z tego co czytam to jest podział na tego typu pralki z rozbieralnym i nierozbieralnym łożyskiem
    Nie łożyskiem tylko zbiornikiem. Bosch serii WAA ma raczej nierozbieralny.
    Jak znajdziesz dobrego i cierpliwego fachowca to zrobi, ale za odpowiednią kwotę bo nie jest to proste.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Wrz 2012 21:36
    Kris555
    Poziom 13  

Próbowałem naprawić podobną pralkę u znajomych. Pralka nie była ich tylko właściciela mieszkania które wynajmowali. Problem był podobny - łożysko. Z uwagi na robociznę i ceny nowych części nie podjąłem się jej naprawy i chyba słusznie. Właściciel oddał ją do serwisu, a serwisant powiedział uczciwie że to nieopłacalne.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Wrz 2012 20:06
    antekch
    Poziom 20  

Można włożyć zbiornik ze starszego modelu,poszukaj na portalu aukcyjnym.

0
  • #6 15 Wrz 2012 20:21
    pawel23sruba
    Poziom 10  

antekch napisał:
    Można włożyć zbiornik ze starszego modelu,poszukaj na portalu aukcyjnym.

ale którego starszego?, temat AGD dopiero zgłębiam, że tak powiem :)

0
  • #7 15 Wrz 2012 20:29
    antekch
    Poziom 20  

Każdy od Maxx 5 ale kompletny z przeciwwagami, kołem pasowym i amortyzatorami.

0
  • #8 15 Wrz 2012 21:56
    malutka41
    Poziom 1  

A ja mam pralkę Bosch WLF2026OPL. Pierze bez zastrzeżeń,ale przy wirowaniu, kiedy bęben zwalnia obroty coś grzechocze. Czy to też może łożyska?

0
  • #9 17 Wrz 2012 13:39
    rafal.ck
    Poziom 10  

Kris555 napisał:
    Próbowałem naprawić podobną pralkę u znajomych. Pralka nie była ich tylko właściciela mieszkania które wynajmowali. Problem był podobny - łożysko. Z uwagi na robociznę i ceny nowych części nie podjąłem się jej naprawy i chyba słusznie. Właściciel oddał ją do serwisu, a serwisant powiedział uczciwie że to nieopłacalne.

Zgadza się-mnie też padło łożysko w rzekomo markowej pralce która okazała się jednym wielkim Chińskim bublem.
    -koszt bębna z łożyskiem -650 pln;
    -robocizna, myślę ze z 250 pln;

cena nowej pralki 999 pln ...

Następnym razem kupię najtańszą pralkę jak zepsuje się będę wiedział że kupiłem złom a nie markę.

0
  • #10 01 Paź 2012 15:12
    pawel23sruba
    Poziom 10  

Rozwiązany problem: Zakup nowej pralki :)

0