Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Piaggio Typhoon '01 - bardzo słabe światła

12 Wrz 2012 13:10 4419 4
 • Poziom 10  
  Witam.
  Bardzo słabo świecą żarówki. Zmierzyłem napięcie przy stykach od żarówki (przednia lampa) przy obciążeniu i wynosi zaledwie 6,8V. Bez obciążenia żarówką 12.2V.
  Omijałem już przełączniki w kierownicy aby wyeliminować styki i bez rezultatu. Według mnie coś nie wyrabia prądowo. Ładowanie akumulatora jest prawidłowe- 13.3V. Kierunki działają prawidłowo, klakson też, STOP świeci słabo. Pozycyjne też słabo świecą.
  Wyjścia z prądnicy około ~30V i ~18V. Żarówki pod nimi świecą ładnie (nie próbowałem przepalać)
  Czy problem tkwi w regulatorze napięcia? model 5PIN
 • Poziom 17  
  Wygląda to na regulator napięcia, konkretnie obstawiałbym uszkodzenie zawartego w nim mostka prostowniczego - idzie tylko jedna półfala i średnie napięcie jest o połowę za niskie. Napięcie ładowania wcale nie jest prawidłowe, no chyba że akumulator jest nienaładowany. Napięcie ładowania powinno wynosić 13,9V - 14,5V. Najlepiej 14,2V.
  Stop, sygnał i kierunki są zasilane z akumulatora, a akumulator w tej chwili działa jak kondensator.
 • Poziom 42  
  To zależy jaki regulator jest zamontowany. Jeżeli równoległy, to coś jest z połączeniami lub układem sterującym samym regulatorem.
  Jeżeli szeregowy, to w ostatniej wypowiedzi coś jest.
  Mogą też być uszkodzone uzwojenia prądnicy. Większość wątpliwości można rozwiać pomiarami ale ... nie widać chęci współpracy.
  Póki się tego nie dowiemy nie możemy więcej pomóc. Chyba że objawi się ktoś, kto zna ten silnik i jego układ elektryczny. Rozwiązań układowych jest wiele. Póki autor tematu nie da więcej informacji nie ma co gdybać.
  Na 100% nie jest tak jak być powinno. To jedyny pewnik.
 • Poziom 10  
  Zapomniałem o temacie... sory... Układ elektryczny w takich skuterach jest bardzo porsty. Nie ma wczuwać sie we wnętrze regulatora napięcia bo... jest on nierozbieralny. I rzeczywiście za słabe światło odpowiedzialny był regulator napięcia. Zamiast wymiany przełożyłem jeden przewód zasilający z magneta w taki sposób ze na niskich obrotach napięcie na akumulatorze (ładowanie) jest 12V a na wysokich około 14V. Światła świeca prawidłowo, nie palą żarówek. Skuter od miesiąca jeździ i nie wykazuje żadnych problemów. Nawet jeśli za jakiś czas padnie regulator to w sumie żadna strata bo i tak w połowie już nie działa.