Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Piaggio Typhoon '01 - bardzo słabe światła

szef_ff 12 Wrz 2012 13:10 3177 4
  • #1 12 Wrz 2012 13:10
    szef_ff
    Poziom 10  

Witam.
    Bardzo słabo świecą żarówki. Zmierzyłem napięcie przy stykach od żarówki (przednia lampa) przy obciążeniu i wynosi zaledwie 6,8V. Bez obciążenia żarówką 12.2V.
    Omijałem już przełączniki w kierownicy aby wyeliminować styki i bez rezultatu. Według mnie coś nie wyrabia prądowo. Ładowanie akumulatora jest prawidłowe- 13.3V. Kierunki działają prawidłowo, klakson też, STOP świeci słabo. Pozycyjne też słabo świecą.
    Wyjścia z prądnicy około ~30V i ~18V. Żarówki pod nimi świecą ładnie (nie próbowałem przepalać)
    Czy problem tkwi w regulatorze napięcia? model 5PIN

• #3 17 Wrz 2012 00:25
    januszjh
    Poziom 17  

Wygląda to na regulator napięcia, konkretnie obstawiałbym uszkodzenie zawartego w nim mostka prostowniczego - idzie tylko jedna półfala i średnie napięcie jest o połowę za niskie. Napięcie ładowania wcale nie jest prawidłowe, no chyba że akumulator jest nienaładowany. Napięcie ładowania powinno wynosić 13,9V - 14,5V. Najlepiej 14,2V.
    Stop, sygnał i kierunki są zasilane z akumulatora, a akumulator w tej chwili działa jak kondensator.

• #4 17 Wrz 2012 11:39
    jack63
    Poziom 40  

To zależy jaki regulator jest zamontowany. Jeżeli równoległy, to coś jest z połączeniami lub układem sterującym samym regulatorem.
    Jeżeli szeregowy, to w ostatniej wypowiedzi coś jest.
    Mogą też być uszkodzone uzwojenia prądnicy. Większość wątpliwości można rozwiać pomiarami ale ... nie widać chęci współpracy.
    Póki się tego nie dowiemy nie możemy więcej pomóc. Chyba że objawi się ktoś, kto zna ten silnik i jego układ elektryczny. Rozwiązań układowych jest wiele. Póki autor tematu nie da więcej informacji nie ma co gdybać.
    Na 100% nie jest tak jak być powinno. To jedyny pewnik.

• #5 16 Paź 2012 21:33
    szef_ff
    Poziom 10  

Zapomniałem o temacie... sory... Układ elektryczny w takich skuterach jest bardzo porsty. Nie ma wczuwać sie we wnętrze regulatora napięcia bo... jest on nierozbieralny. I rzeczywiście za słabe światło odpowiedzialny był regulator napięcia. Zamiast wymiany przełożyłem jeden przewód zasilający z magneta w taki sposób ze na niskich obrotach napięcie na akumulatorze (ładowanie) jest 12V a na wysokich około 14V. Światła świeca prawidłowo, nie palą żarówek. Skuter od miesiąca jeździ i nie wykazuje żadnych problemów. Nawet jeśli za jakiś czas padnie regulator to w sumie żadna strata bo i tak w połowie już nie działa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME