Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3GS - Downgrade do iOS 3.1.3 problem z SHSH, ECID i BB

kris_jr 12 Wrz 2012 14:07 1128 1
  • #1 12 Wrz 2012 14:07
    kris_jr
    Poziom 10  

Witam,
    Mam iPhona 3GS który od lat chodzi na iOS 3.1.3 muszę teraz zaktualizować oprogramowanie, ale chciałem mieć możliwość powrotu do wersji 3.1.3. Telefon nigdy nie był jalebreakowany i nie mam potrzeby tego robić. Jedynie przyałaby się możliwość downgradeu. Czytałem na ten temat sporo różnych poradników, głównie anglojęzycznych, ale one chyba są już w większości nieaktualne.
    Dlatego mam wielką prośbę do znawców tematu aby mi pomogli.

1. Chciałbym się dowiedzieć czy taki downgrade jest w ogóle możliwy.

2. Co będzie do tego potrzebne - tzn. jak się zabezpieczyć jeszcze przed upgradem żeby powrót był możliwy.
    Wyczytałem, że potrzeba do tego ECID i SHSH oraz że jest jakiś problem z BB (pewnie chodzi o baseband) ale nie wiem czy jeszcze w tym momencie, mając wciąż w telefonie iOS 3.1.3 mam możliwość skopiować odpowiednie pliki?
    Jeśli nie to czy można to jakoś ominąć.

3. Czy jeżeli nie da się cofnąć basebandu to wszystko będzie chodzić prawidłowo po ewentualnym powrocie do wersji 3.1.3 ?

Telefon mam w orange (chyba jest zablokowany na tą sieć ale nie zmieniłem sieci jak dotąd, a ponoć też jest możliwość oficjalnego odblokowania za drobną opłatą).

4. Czy potrzebne są jakieś pliki z iTunesa, żeby potem dało sie przywrócić ten iOS 3.1.3 na telefonie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 1
  • #2 13 Wrz 2012 23:54
    iQuaz
    Poziom 10  

Osobiście uważam, że używanie tak starej wersji iOS, gdy zaraz ma wyjść iOS6 jest samobójstwem :D
    Odnośnie pytań:
    1. Jest możliwy, wprawdzie będzie trochę kombinowania, ale do wykonania.
    2. Do backupu shsh użyj TinyUmbrella.
    Skoro iphone ma simlocka ORANGE to po aktualizacji dalej będzie miał simlocka orange. Przy upgrade wersji iOS uaktualni się również BB (baseband), którego już później nie obniżymy podczas ewentualnego downgrade;
    3. Tak.
    4. Plik IPSW z 3.1.3 dla 3gs.

0