Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L300-17M - Nie działa klawiatura, 6 pisków po starcie

kap3k 12 Wrz 2012 14:16 2127 7
  • #1 12 Wrz 2012 14:16
    kap3k
    Poziom 2  

Witam,
    przestała mi działać klawiatura w tym laptopie. Nie była zalana, ani nic z tych rzeczy.
    Jak włączam komputer, bo wystartowaniu biosu słychać 6 krótkich sygnałów. Jak odłączam klawiaturę, albo włączam bez baterii dzieje się to samo. Jak podłączam zwykłą klawiaturę po USB to działa bez problemu. Wymiana klawiatury na nową rozwiąże sprawę, czy problem leży gdzieś głębiej?

0 7
  • Servizza
  • #2 12 Wrz 2012 15:04
    ictorn
    Poziom 20  

Nikt nie jest wróżką, nie podałeś czyj masz bios. Sprawdź kto jest producentem i poszukaj w google. Jeśli nie piszczy na klawiaturze zewnętrznej to może być klawa lub jej kontroler.

0
  • #3 12 Wrz 2012 15:14
    kap3k
    Poziom 2  

Na zewnętrznej też piszczy. Bios: InsydeH20 ver 1.5

0
  • Servizza
  • #4 12 Wrz 2012 22:08
    machlo1
    Poziom 15  

Czy podczas piszczenia migają diody niebieskie/pomarańczowa?

Czy jest szansa abyś w jakiś sposób uwiecznił to pikanie i wrzucić na jakiś hosting?

0
  • #5 13 Wrz 2012 15:44
    kap3k
    Poziom 2  

Diody żadne nie migają, a oto nagranie:

0
  • #6 20 Wrz 2012 13:01
    kap3k
    Poziom 2  

Dzisiaj dotarła nowa klawiatura, ale nic się nie zmieniło. Co może być przyczyną?

0
  • #7 20 Wrz 2012 15:39
    mkpl
    Poziom 37  

Zresetował bym bios/ wgrał nowszy. Jak nie pomoże kierował bym się w kierunku zwarcia na złączu klawiatury lub i uszkodzenia KBC

0
  • #8 14 Sty 2015 21:54
    Kolorowa
    Poziom 12  

Mam pytanie o dokładnie ten model Toshiba L300-17M
    Mój ma Procesor Intel Pentium Dual CPU T2390 1.86GHz, 3GB pamięci RAM. Windows 7.

Niedawno temu pojawił się całkiem spory i chyba cały czas rosnący "wyciek" martwych pikseli, czyli czarna plama na ekranie. To znaczy, że matryca do wymiany.
    Komputer strasznie mulił, więc wyczyściłam mu dysk. Zauważyłam, że jest grupa plików, których nie mogę usunąć. Wyglądają jak jakieś programowe, które mogły zostać jak sama niefachowo przeinstalowywałam kilka lat temu system. Czyli system do przeinstalowania (chyba).
    Mimo wyczyszczenia i tak muli, więc chcę mu zwiększyć RAM z 3 na np 8GB, jak się zmieści. Opłaca się?
    No i na dodatek wiatrak nie działa. Używam komputera wyłącznie z podkładką chłodzącą, dlatego jeszcze się nie ugotował. Komputer ma już sporo lat, więc przydałoby mu się porządne czyszczenie, bo przedmuchiwany był tylko sprężonym powietrzem.

Nie wymagam od niego super sprawności, szybkości i wydajności. To taki domowy laptop do internetu, oglądania filmów i korzystania z pakietu Office.

Opłaca się w niego inwestować? Proszę o radę ;)

0