Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio P3190SW - Syczenie z matrycy (nie świetlówka)

12 Wrz 2012 17:06 2898 6
  • Poziom 10  
    Po włączeniu monitora na ekranie wszystko skacze, pionowe kreski, tak jak by się rozgrzewał, po pewnym czasie (ok. 5min) wszystko ustaje i obraz jest poprawny przez pewien czas po czym znowu delikatnie skacze.
    Jak w temacie strasznie dziwny (jak dla mnie) objaw. Elektronika na płycie jest ok, podłączałem inną matryce (inna rozdzielczość oraz przekątna) i obraz był normalny.
    W trakcie "rozgrzewania" słychać bzyczenie z elektroniki matrycy, okolice cewki. Przelutowałem tamten obszar płyty oraz złącze, niestety bez efektu.
    Może któryś z kolegów natrafił na podobny problem.
    Będę zobowiązany za sugestie
  • Spec od monitorów
    Jak matryca i elektronika (Logic ) na matrycy?

Cytat:
    Matryca firmy MindTech Display M190MWW1 -004
    inverter i zasilacz od CGE WWW.CGESZ.COM

BL1704065 VER3.0 BL1704065-00-GP, источник питания выполнен на основе -zasilacz na LD7575PS + polowy FQPF8N60C,
    -inverter na BIT3193G + dwa polowe AO4606 +2x trafko HV BCK-2010WH.

Dla mnie masz uszkodzenie w przetwornicy DC-DC na płytce Logic.
    jesli masz taką jak piasałem, pomierznap. wpkt. opisanycj
    Cytat:
    LVDS - MTD001-LF-00 odb. sygn. LVDS
    DC-DC AAT1168B IC DC-DC

TP_0E2 - 2.52
    VDDP1 - 12.49
    V2OP1 - 9.31
    V2ON1 - 4.18
    V0ON1 - 0.25
    VGG1 - 18.12
    VEE - - 6.3 (z minusem)!
    VCOM=VCOM1 - 6.0
    TP_LPC - 2.51
    DVD0 - 2.52
    AVD0 - 13.43
    TP_YD0 - 0.11
    TP_YDE - 0.58
    TP_YCLK - 1.58
    TP_XIL - 8.89
    VGG - 18.12
    TP_X1R - 6.0
  • Poziom 14  
    Witam

Mam pytanie, czy te matryce da się naprawić. Są jakieś schematy...

Wpadła mi monitor LG L192WS z matrycą M190MWW1-201 i problem jest taki, że świeci na biało, tzn. matryca nie dostaje zasilania, bo jest uszkodzony element o oznaczeniu SB (f101 pewnie bezpiecznik), nie przewodzi chciał bym się dowiedzieć, co to jest za element, bo co do tego, że to bezpiecznik nie jestem pewny.
  • Poziom 35  
    To rzeczywiście jest bezpiecznik. Jego wartość jest w zależności od wielkości matrycy. Wstaw 3A i zobaczysz co się będzie działo. Bez przyczyny się nie uszkodził.
  • Poziom 14  
    Witam w nowym 2013r.

Wstawiłem bezpiecznik 1A, bo taki miałem i uruchomiłem monitor, matryca zaczęła migać i dioda sygnalizująca również, a elektronika matrycy zaczęła się mocno nagrzewać głównie element L201 (cewka pisze na niej 100, czyli prawdopodobnie 100µH). ta cewka jest sterowana układem U101- 117C-G. sprawdzałem po ścieżce i napięcie idzie na ten (i znów pewny nie jestem) regulator (wydaje się sprawny).
    Po za tym bezpiecznik się przepalił po chwili. Ale element L201 bardzo mocno się nagrzewał po przepaleniu elektronika przestała wariować zgasł monitor (lampy) a po chwili reakcja elektroniki była prawidłowa.
  • Poziom 35  
    To masz uszkodzenie na logice. Sam raczej tego nie naprawisz, chyba że wymienisz matrycę.
  • Poziom 14  
    Ok. Dzikę za pomoc. No sam tego raczej nie naprawię, nie mam narzędzi. Ale przynajmniej upewniłem się, że matryca do wymiany. Jeszcze raz dzięki Jakant.