Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha rx v450 - Amplituner nie włącza się

12 Sep 2012 20:31 9783 9
  • Level 9  
    Witam , posiadam taki sam amplituner, który również się nie włącza.
    Procesor na zasilaniu ma 0,12V, więc obstawiam zasilacz. Wymieniłem kondensator na nowy 22nF i dalej nic. Czy macie może jakieś jeszcze pomysły? jak sprawdzić scalaka na zasilaczu?

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

czy amplituner moze nie odpalać bo uszkodzony jest transoptor TLP421?
  • Helpful post
    Level 19  
    Wrzuciłem kawałek schematu z innego modelu Yamahy, powinien być pomocny przy diagnozie uszkodzeń elementów w obwodzie prądu zmiennego (napięcia w nawiasach). Trzeba je mierzyć względem "masy zmiennej" czyli np. pinu 7 IC3. Mierzyć należy napięcie stałe.
    Yamaha rx v450 - Amplituner nie włącza się

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Witam, wymienilem scalak o którym pisałem na nowy. Niestety wartości na pinach dalej są inne jak w zamieszczonym obrazku. Podaję wartości jakie są u mnie według pinów:

7 8 0v
    0v 6 9 5v
    5v 5 10 0v
    0c 4 11 1,97v
    1,85v 3 12 0v
    0v 2 13 6,1 v
    6,08v 1 14 6,1v

Proszę o pomoc w dalszym diagnozowaniu usterki. Co teraz sprawdzić?
    Dodam jeszcze, że wymieniłem transoptory.
  • Level 9  
    Czy ktoś może mnie naprowadzić, jak mam dalej postępować?
  • Level 21  
    W ogóle 5V nie ma? Zasilacz impulsowy tak jak na schemacie powyżej? Jeśli tak to zacznij od wymiany elektrolitów po stronie pierwotnej przetwornicy - chodzi o te małe pojemności 1uF, 2,2uF.
  • Level 19  
    Jakie są napięcia na poszczególnych pinach złącza, które łączy tę płytkę z płytką procesora? Przede wszystkim, czy jest w ogóle napięcie na pinach oznaczonych S10, PDET i +5M?
  • Level 9  
    Podaje napięcia.

s10 1,76v
    pdet 1,3v
    +5m 1,23v
    prv 1,32v

Co o tym myślicie?

Zasilacz jest taki jak na płycie powyżej.
  • Level 21  
    9800pro wrote:
    W ogóle 5V nie ma? Zasilacz impulsowy tak jak na schemacie powyżej? Jeśli tak to zacznij od wymiany elektrolitów po stronie pierwotnej przetwornicy - chodzi o te małe pojemności 1uF, 2,2uF.
  • Level 9  
    Wymieniłem oba kondensatory 2,2uF, ale nie miałem kondensatora 1uF, więc pozostał stary i dalej nie ma reakcji.
  • Level 19  
    A jakie jest napięcie na uzwojeniu wtórnym transformatora?
    Czy transoptory i układ scalony zostały wymienione na oryginalne, czy zamienniki?

Kiedyś miałem problem z tym obwodem i zadziałał, jak wymieniłem w zasadzie wszystkie elementy aktywne w obwodzie nap. zmiennego czyli dodatkowo tranzystor SK... i diody zenera.
    Przyznaję, że nie wiem, co ostatecznie było uszkodzone.