Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka tunerów Orange TV z jednego Liveboxa bez kabli - jak to działa

=ntn= 12 Wrz 2012 20:25 5259 4
  • #1 12 Wrz 2012 20:25
    =ntn=
    Poziom 11  

Czy ma ktoś z was aktywne kilka tunerów Orange? Zaproponowano mi taki multiroom razem z internetem i telefonem gdzie miałbym płacić 114,91 za pakiet, a za każdy dodatkowy tuner iptv 1zł. Rzekomo jeden tuner trzeba podpiąć pod livebox przewodowo a pozostałe chodzą bezprzewodowo. Jak to działa? Dzięki za odpowiedź.

0 4
  • #2 13 Wrz 2012 14:47
    biomedyczny
    Poziom 26  

Chciałem odpisać tam ale nie mogłem więc tu tu zaśmiecę trochę.

--------------------------
    Ja zastanawiałem się czy brać wogóle tv.
    Ale w internet + telefon 89pln nie dawali bonu na zakupy. Do tego miałem brać weeb.tv za 15pln miesięcznie

Do wczoraj była promocja bon 200pln internet10mb + tv najtańsza + tel 104 pln + 19pln aktywacja.
    I to zamówiłem. Bo uhd wyląduje na starym tv gdzie nie ma dvb t na głównym będzie android. Więc licząc bon 200pln a różnicę w cenie 15pln*24mies =360-200=160pln Więc tyle samo lub więcej wydał bym na sam tuner dvb-t do starego tv.

Przy okazji zamawiam Manta 37 lub 42 cale.
    Zastanawiam się bo 42 trochę duży. I nie bardzo się mieści. Jako nowy tv pod androida.

Do tego antroid tu tez się zastanawiam mk802 czy coś z LAN mk ma ogromne wsparcie. Dzień w dzień soft np można go wyłaczać z pilota. Ale boję się o zasięg bez lan.

Z tego co czytałem bo zapomniałem napisać.
    ORANGE DAJE KARTY na doładowania DO TUNERÓW.
    Dokładnie to samo co n na doładowania.
    http://www.orange.pl/kid,4002376515,id,4002235505,title,telewizja-na-karte-HD,article.html

O tym co mówisz nie słyszałem. Coś to podejrzanie tanio wygląda. Żeby tak za free dawali drugi uhd ??

Poza tym o ile mi wiadomo UHD nie posiada WIFi.

Zgadza się sprawdziłem UHD88 na mln% nie ma wifi.
    Ma jedynie usb. Ale w żadnej specyfikacji nie pisze czy producent przewidział podpięcie dongla z wifi

Dodano po 11 [minuty]:

Przekopałem cały net.

Bo sam miałem zamiar właśnie dziś wiercić w ścianach.
    I na 100000000% nie ma możliwości podłączenia uhd88 po wi fi.
    Ani w polsce ani u ślimakojadów.

Jest opcja podłaczenia UHD88 pod satelitę. I podejrzewam że ktoś ci o czymś takim mówił.

Tzn jeden dekoder podpinasz do satelity.
    Drugi do liveboxa.

Jak widzi to orange co do ceny. Nie wiem.

0
  • #3 13 Wrz 2012 14:52
    =ntn=
    Poziom 11  

Jak pisałem, proponują mi pakiet internet, telefon i telewizja. Żeby mieć nielimitowany telefon w UE muszę wziąć najtańszy pakiet telewizyjny od nich i w sumie ma mnie to wynosić 114,91zł. Do tego multiroom za 1 zł na 2 lata :) jeszcze nie dzwonili dzisiaj do mnie. O tyle to ciekawe, że miałbym DVB-T na starych telewizorach po eurozłączu za 1zł :) I zdaniem konsultantki wczoraj jeden tuner muszę mieć podpięty pod liveboxa po kablu a resztę tunerów mogę bezprzewodowo.. Ciekawe, pewnie się uśmieję. Tak naprawdę to chcę tylko internet i ten telefon do UE.

Pytałem i wydawała się w miarę kompetentną w tym co mówiła, że chodzi jej o IPTV.
    Pożyjemy zobaczymy :)

0
  • Pomocny post
    #4 13 Wrz 2012 15:34
    biomedyczny
    Poziom 26  

najtańszy pakiet stoi 104pln.

Już wiem wszystko :)
    114,91 stoi pakiet nadawany satelitą a nie kablami.
    Na kablach jest 104pln.

Więc na 99,99% proponowali ci jeden dekoder przez sat (musisz mieć swoją bo w orange dopłata coś koło 60pln za tależ.

No i drugi UHD podłączasz do liveboxa.

Ale wydaje mi się że orange musiało by ustawić w centralce ci telewizję.

Tak jak wyżej zobacz na stronie orange.
    Pakiet przez sat 114pln przez kable 104pln
    Aktywacja przez kable 19 przez sat 30

Dodano po 22 [minuty]:

Sory że pisałem może jak ktoś z tpsa :P

Ale po prostu interesowałem się tematem i myślałem blisko pół roku co robić.
    Bo płacić 15pln za kanały które są poza dvb-t tj
    http://www.orange.pl/kid,4002235531,id,4002235345,title,pakiety-TV,article.html

A jedyne co by mnie tam interesowało to discavery
    Nie ma sensu bo za tyle samo masz weeb.tv

I moje wyjście wydaje mi się najlepsze.
    Dodatkowy komp w domu się przyda - android.
    Więc zobaczysz pogodę czy internet przeglądasz. Pełny yt wiec filmów od frasa.
    A uhd po prostu jako tuner DVB-t pod stary tv.
    I w decyzji pomogła mi promocja w tym tyg miało być 200pln mi się udało ale ponoć się już skończyły.

Tylko jw. mało kto w polsce te dongle kupił. Mimo że pojawiły się już na allegro. I nikt nie pisze jaki to ma zasięg wifi.
    A ja mam router na innym piętrze...

Tak czy siak zdam ci relację. 12 mam nową umowę. Do 10 tego ma wszystko dotrzeć.
    No chyba że Chiny zawiodą. I będzie paczka szła i szła.

Co do PVR bo pewnie cię interesuje. Bo dodają za 1pln.
    Według mnie to nie ma sensu.

Myślałem że da się tak zrobić że na dysk sobie wrzucam co chce i oglądam + oczywiście nagrane kanały. Że dysk mam cały czas dostępny w sieci. Wiec wrzucam tam z laptopa co chce itd.

Na zasadzie nagrajcie mi program jak przyjde to obejrzę i w domu coś oglądają a ja oglądam na laptopie.
    Albo wrzucam tam wszystkie zdjęcia i robię z niego magazyn zdjęć i danych. I też przeglądam je na tv na stacjonarce i na laptopie.

Tyle że nic z tego nie jest możliwe!!!!!!!!!

Polega to na tym że dysk jest zabezpieczany dlatego tez nie możesz tam podpiąć normalnego dysku. Wiec nagranych kanałów nie obejrzysz na laptopie.
    Zdjęcia się kodują w trakcie zgrywania z aparatu przez złącze usb.
    Kto to wymyślił to ja nie wiem.
    przynoszę aparat zgrywam na dysk pvr. Usuwam z aparatu i co z zdjęciami.
    Na tv zobaczę i nigdzie więcej. Nie będę mógł ich przenieść na stacjonarkę bo ona ich już później nie otworzy.

Ponoć takie zabezpieczenie miało na celu ochronę własności intelektualnej.
    Że jak nagrywam program to tylko ja go obejrzę....

Zwłaszcza że dysk nie jest dostępny z sieci bez włączenia urządzenia.

Więc mam stary dysk. Podepnę go normalnie pod netia spot do usb.
    Wówczas mam dysk w domu na którym gromadzę wszystkie zdjęcia, filmy itd.
    A android mi je ładnie odtwarza w dowolnym formacie.

W dodatku na androida jest bitt torrent. Więc androida można by nigdy nie wyłączać (5w max) i ściąga mi non stop filmy z internetu na dysk przy live boxie.

Sensu dziś brak przy filmach na yt itd no ale jakby ktoś chciał.

Ale jw sensu dysku PVR nie rozumie.

0
  • #5 01 Paź 2012 10:19
    =ntn=
    Poziom 11  

Jest możliwość tylko na jeden tv jak na razie. Co salon to mówią co innego. Zamykam wątek.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo