Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens - WXSP 1240 PL - zepsuty teleskop, jak rozkręcić obudowę?

12 Wrz 2012 20:27 4353 7
 • Poziom 8  
  Witam - ja dziś po raz pierwszy na Elektrodzie.
  Potrzebuję porady w sprawie pralki Siemens WXSP 1240 PL - prawdopodobnie spadł lub rozleciał się teleskop podtrzymujący bęben. Po załadowaniu prania i włączeniu pralka rozpoczyna pobieranie wody, natomiast gdy powinna obrócić bęben robi to jakby z takim ciężkim zamachem i szarpie całym urządzeniem, nie ma mowy o kontynuowaniu prania. Pusty bęben obraca się bez problemu - więc to podobno nie łożysko. Zdjęłam górną pokrywę pralki - sprężyny są na miejscu, ale nie wiem jak dostać się na dół do teleskopów.
  Proszę o radę jak rozkręcić obudowę - czy odkręcać te wszystkie śrubki od tyłu, czy robi się to w inny sposób? Czy mogę położyć pralkę na boku i spróbować zajrzeć do niej od spodu?
  Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w temacie pralek - choć zdolności do prac ręcznych zawsze miałam:) Szukałam jakiegoś schematu, na którym widoczny byłby sposób rozkręcenia obudowy - ale nic nie znalazłam.
  I jeszcze jedno - trzy miesiące temu w tym cudownym urządzeniu poszedł silnik i programator, wizyta specjalisty kosztowała mnie 550 zł. - więc za rady dotyczące wezwania fachowca serdecznie dziękuję, ale nie skorzystam.

  Z góry dziękuję za pomoc.
  Ewa
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  EVA3333 napisał:
  prawdopodobnie spadł lub rozleciał się teleskop podtrzymujący bęben.

  Tu jest do kupienia http://north.pl/karta/resor---amortyzator-pralki-siemens-448032,735-UT-2842.html
  EVA3333 napisał:
  Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w temacie pralek

  Czarno to widzę... Uszkodzenie należy zlokalizować, zdiagnozować i tyle. To, że Ci się nie spodobało wcześniejsze działanie serwisu, nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.
 • Specjalista AGD
  EVA3333 napisał:
  czy odkręcać te wszystkie śrubki od tyłu,
  Tam jest tylko 1 śrubka i pokrywa.
  EVA3333 napisał:
  Czy mogę położyć pralkę na boku i spróbować zajrzeć do niej od spodu?
  Nie. Ale możesz przechylić na tył i zajrzeć od spodu (jeśli nie zakryty).
 • Poziom 8  
  Dzięki za rady.
  Z tym serwisem to nie tak, że mi się nie podobało - nie lubię, jak ktoś stawia mnie przed faktem dokonanym i żąda kasy (i to nie małej). Była umowa, że najpierw telefon o koszcie naprawy - a potem decyzja co dalej. A potem przywieziona pralka i 550 zł do zapłaty. Mając na uwadze, że za 700 -800 zł kupię nową i to wcale nie jakiś złom - to nie była to chyba najlepsza inwestycja. Z tego też powodu nie chcę już dokładać do tego interesu zbyt dużej kasy.
  Wiem już, że to ustrojstwo rozkręca się, zdejmując przód. Śrubki już odnalazłam i odkręciłam (dwie pod szufladką na proszek, jedna przy filtrze)- no i okazało się, że trzeba zdjąć gumowy fartuch. Sprężynkę i drut już zlokalizowałam - ale trochę się obawiam, że zdjąć to jedno, ale potem to założyć to już inna bajka.
  Chyba spróbuję zajrzeć od spodu - co prawda też zakryte blachą (solidna niemiecka robota), ale spróbuję.
  Cena amorków jest jak dla mnie zaporowa, więc jeśli rzeczywiście są do wymiany - chyba dam spokój i kupię nowy sprzęt. Chyba, że ktoś zna jakieś tańsze zamienniki.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  EVA3333 napisał:
  za 700 -800 zł kupię nową i to wcale nie jakiś złom

  Rozbawiłaś mnie tym stwierdzeniem :) Twoja pralka jest dobrej klasy i po naprawie przeżyje niejedną z tych tanich, ale ad rem. Amortyzatorów nie wymienisz sama, bo wymaga to pewnej przeróbki, narzuconej przez producenta. Jest sprawą wysoce wątpliwą, aż takie uszkodzenie amortyzatora, które miało by wpływ na opisane zachowanie pralki. Prawdopodobnie usterka jest innego rodzaju i może mieć związek z silnikiem, lub jego sterowaniem.
 • Poziom 8  
  Miło mi, że poprawiłam Ci humor :D
  Pralka już rozkręcona - dobrałam się do niej od spodu. Amortyzatory są jednak inne, niż te do których link mi przesłałeś. Zamieszczam zdjęcia.

  Odkręciłam je z jednej strony (od obudowy) - wiem, że z tej drugiej łatwo nie będzie. Amortyzatory wsuwają się i wysuwają bardzo lekko, właściwie beż żadnego oporu - ponieważ nie wiem jak to powinno wyglądać, jutro jadę do sklepu żeby zobaczyć jak działają nowe. Na stronie znalazłam wyglądający bardzo podobnie
  http://www.elma-rk.pl/product.php?id_product=15900
  Jeśli będzie pasował - i rzeczywiście to amortyzator się zepsuł - to cena jest do przyjęcia, jak dla mnie nawet bardzo.
  Wiem, że jeśli to nie amorki - to sama już nic nie wymyślę.
  Napisałeś, że to może mieć coś wspólnego z silnikiem - w maju był naprawiany (przezwajany) za jedyne 230,00 zł - mam na to rok gwarancji, tak samo jak na naprawę programatora. Czy myślisz, że obecna usterka mogłaby załapać się do gwarancji? Choć przyznam, że mam niewielką ochotę na kontakt z tym fachowcem :cry:

  Pralka Siemens - WXSP 1240 PL - zepsuty teleskop, jak rozkręcić obudowę?

  Pralka Siemens - WXSP 1240 PL - zepsuty teleskop, jak rozkręcić obudowę?
 • Poziom 1  
  Jak poradziła sobie Pani z wymianą amortyzatorów w siemensie wsxp 1240. Chodzi mi o wyjęcie ich z zawiasów przy bębnie. Dziękuje za odpowiedź.