Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotkowiertarka HILTI TE16 M - zabezpieczenie TPS

12 Wrz 2012 20:29 4929 5
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich.

Chciałbym zapytać czy któryś z forumowiczów miał doświadczenia z zabezpieczeniem antykradzieżowym TDS w narzędziach HILTI. Posiadam młotkowiertarkę, w której obecnie miga czerwona dioda ostrzegawcza co oznacza, że urządzenie jest zablokowane. Czy jest jakiś sposób aby to pominąć, sprzęt zakupiłem używany i nie posiadam niestety tego klucza do odblokowania.

A może ktoś posiada schemat do tego modelu?

Bateria ma 3,3 V (zmierzone).

Proszę o jakieś info. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć elektroniki z wewnątrz.

• Moderator
    W pierwszej kolejności pytaj sprzedającego.
  • Poziom 10  
    Z tego co wiem to sprzedający zaoferuje mi oryginalną pastylkę za niemałe pieniądze, a ten młot jest dość stary i nie za bardzo mam na to kasę.
  • Poziom 27  
    Można skasować ale to też wydatek ok 300zł
  • Moderator
    Bartasek napisał:
    sprzedający zaoferuje mi oryginalną pastylkę za niemałe pieniądze

Nie rozumiem - świadomie kupiłeś zablokowane narzędzie?
  • Poziom 10  
    Jak kupujesz sprzęt używany i nie jesteś świadom tego, że jest w tym takie zabezpieczenia to niestety prędzej czy później napotkasz taki problem.

Problem już został rozwiązany i na szczęście to zabezpieczenie jest nieaktywne, problemem były szczotki. Niestety nie sprawdziłem tego od razu i sam nawet nie wiem czemu, szczotki są z bezpiecznikiem. Pomimo, ze nie ma lampki ostrzegawczej z kluczem serwisowym tylko z kłódką, to dioda migająca na czerwono informuje o konieczności wymiany szczotek.

Dzięki za pomoc :-)

Pozdrawiam.