Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniczek wibracyjny do słuchawek ROCCAT KAVE

GAWRION 12 Wrz 2012 20:33 624 0
  • #1 12 Wrz 2012 20:33
    GAWRION
    Poziom 10  

Witam wszystkich. W zeszłym roku na święta bożonarodzeniowe kupiłem sobie takie oto słuchawki:

http://www.roccat.org/Products/Gaming-Sound/ROCCAT-Kave-5-1/

Sprawowały się dość dobrze do czasu aż mniej więcej przed miesiącem w prawej słuchawce zaczęło mi coś charczeć. Jako że nie chciało mi się bawić w gwarancje, przesyłki itp zabrałem się za rozmontowanie słuchawek. Okazało się że za charczenie odpowiada mały głośniczek wibracyjny (plastikowa obudowa, magnes zawieszony na blaszce napędzany od środka cewką). Rozkleiła się cewka. Wiedząc że koszt takiego chińskiego głośniczka wibracyjnego to pewnie kilka dolarów napisałem do producenta. Jedyne co usłyszałem to, że nie posiadam już gwarancji i nie moga mi pomóc. Nawet nie podali mi kodu tego głośniczka.. Na kolejnego mejla nie odpisali. Wyjątkowo chamska obsługa..

Chciałem więc sam poszukać w necie producentów, sprzedawców takich głośniczków. Wyszukiwałem poprzez różne słowa kluczowe google, jednak bez skutku.. Jedyne co znalazłem, co przypomina ten mój głosniczek wibracyjny to to:

http://fty.en.alibaba.com/productshowimg/441356134-212056302/mini_horn_loudspeaker.html

Mam prośbę, pytanie do Was. Czy wiecie gdzie moge na necie znaleźć sprzedawce podobnych głośniczków? Podejrzewam że to dość często montowany patent w tzw słuchawkach 5.1, ale nie mogę nigdzie znaleźć niczego podobnego.

Średnica tego mojego to 30mm, mogęe jakby co rozmontować i zrobić zdjęcia.. Proszę pomóżcie mi. Słuchawki troszkę kosztowały i myślę, ze mógłbym je sam naprawić dobierając odpowiednie dwa głośniczki wibracyjne podobnych parametrów co oryginalne. Na tych oryginalnych niestety nie było żadnych kodów itp. Na stronie producenta jest podane:

VIBRATION DRIVER UNITS

Frequency response: 20~100Hz ()
    Max. input power: 1000mW
    Drive diameter: 30mm

Podejrzewam ze to jakiś bardzo tani chiński produkt.

p.s. Produkty firmy roccat na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze i byłbym w stanie je polecić. Niestety nie teraz gdy wychodzi dość słaba jakość zastosowanych części oraz fatalna obsługa..

0 0