Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Anti-skating Technics SL-23A

jaro1607 12 Sep 2012 20:45 2121 9
Wago
    jaro1607
    Level 10  
    Witam serdecznie, mam problem jak w temacie czyli z anti-skateingiem, problem polega na tym, że podczas słuchania ramię jest odpychane na zewnątrz, od pokrętła anti-skateing odchodzi takie małe ramię zakończone oczkiem i nic więcej nie ma. Ktoś może się orientuje co powinno być dalej?? Sprężynka jakaś czy coś innego. Ewentualnie prosiłbym o zdjęcie wnętrza jeżeli ktoś posiada takowy sprzęt. Igła nowa razem z wkładką i dobrze wyważone.
  • Wago
  • Wago
    jaro1607
    Level 10  
    Nie bardzo to pomogło bo dalej nie wiem co powinno być na małym ramieniu pokrętła anty-skatingu
    000andrzej
    Level 37  
    jaro1607 wrote:
    od pokrętła anti-skateing odchodzi takie małe ramię zakończone oczkiem i nic więcej nie ma.

Możesz wrzucić fotkę o co Ci chodzi?
    000andrzej
    Level 37  
    Wygląda na jakiś zaczep sprężyny, ale nie wydaje mi się, aby to wpływało na anty-skating. Jeśli nikt nie ma takiego gramofonu aby zobaczyć co tam jest, serwisówka również ciężko dostępna, pozostaje zbadanie "na czuja" dlaczego ramię nie działa prawidłowo. Założę się, że ta dźwignia stoi w miejscu, podczas ruchu ramienia, więc nie w tym będzie problem.
    jaro1607
    Level 10  
    To jest właśnie dźwigienka od pokrętła anti-skating, ramię zachowuje się jakby w ogóle nie było anti-skatingu, w jednym z serwisów stwierdzili, że tu jest problem ale nie byli w stanie naprawić tego a zależy mi na naprawie sprzętu
    000andrzej
    Level 37  
    Czyli jak rozumiem kręcąc pokrętłem kręci się dźwigienka, tak? No to teraz na czuja zerknij, gdzie mogła by być zamocowana sprężyna (lub cięgno) aby można było regulować. W jaki sposób realizowany jest anty-skating? Gdzieś musi być drugi nie wykorzystany otwór... To tylko moje podpowiedzi, aczkowlwiek nie znam budowy tego technicsa. Może fragment serwisówki innego modelu coś pomoże.
    Anti-skating Technics SL-23A
    jaro1607
    Level 10  
    Już doszedłem o co chodzi, brakuje dwóch sprężynek. Temat uważam za zamknięty