Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell co kupić laptop czy desktop

marios2909 12 Sep 2012 21:30 2088 22
    marios2909
    Level 10  
    Witam
    W najbliższym czasie planuję zakup komputera w prezencie dla żony, a że się w tym temacie nie jestem expertem to proszę o radę. Zona jest grafikiem także potrzebuje dobrą "maszynkę".Wiem że mack jest najlepszy ale żona pracuje na Dellu i chce przy tym pozostać.Więc w grę wchodzi na poczatek wchodzi Dell.
    Myślę o zakupie laptopa ze stacją dokującą żeby można było podłączyć 2 monitory które już mam, lub desktopa z dwoma wejściami pod monitory.
    Proszę o przeglądnięcie strony Della i podanie może kilku linków lub modeli które uważacie że się nadają za co będę niezmiernie wdzięczny.
    Każdą opinie bardzo będę rozważał.
    Pozdrawiam
    Dj Haker
    Level 35  
    Nie podałeś przedziału cenowego a to bardzo istotne. Do grafiki nie będzie byle jaki komputer.

Na jakim modelu pracuje aktualnie ?
    technikabasenowa
    Level 33  
    Tylko desktop - w podobnym zakresie cenowym będzie o klasę wyzej :D
    yang32
    Level 36  
    Jeśli desktop to odpuść sobie Della. Za cenę jakiegoś modelu Della złożysz sobie klasę wyższą jednostkę przy udziale kolegów z Elektrody.
    PeteSh
    Level 30  
    Czy to ma być niespodzianka? Bo chyba lepiej zapytać żonę, czy woli mobilność czy pracę przy biurku żeby nie wyszedł zonk z tego zakupu. Oczywiście desktop w wersji składanej może mieć nieporównywalnie lepsze parametry niż notebook, a także desktop z logiem Dell na obudowie.

Druga sprawa, jakiego dokładnie oprogramowania używa / zamierza używać? Jakie będą pliki podlegały obróbce? Duże, małe, jakiego typu? "Grafika" to bardzo szerokie pojęcie.
    zen3x
    Level 33  
    Składak przegrywa z Dellem w jednej, ale w ważnej kwestii. Gwarancji na okres 5 lat i realizacji ewentualnej naprawy w ciągu jednego dnia.

Stacja graficzna della to np. dell precision t3600 lub notebook dell precision m6600. Pod względem osiągów sprostają wymaganiom oprogramowania graficznemu w tworzeniu prac 2D lub 3D.
    dr.master
    Level 38  
    zen3x Tylko jeśli podsumujesz koszty loga "Dell" + gwarancja na 5 lat + NBD/następnego dnia/ to złożysz dużo lepszy komputer a reszta pieniędzy zostanie na ew naprawy.
    Z resztą za 5 lat ten komputer nie będzie już hitem i nie uciągnie nowych programów do obróbki grafiki, dlatego ja również jestem za składakiem.
    zen3x
    Level 33  
    Naprawy można wykonywać gdy się na tym znasz, masz czas i możesz sobie pozwolić na przerwy w pracy. Jak nie spełniasz tych warunków można kupić della. Za 5 lat składak będzie również mało zdolny do uciągnięcia nowych programów, a jego ewentualny support będzie co najmniej ograniczony.

Porównując np. della t3600 do takiego samego zestawu złożonego to różnica kwotowa nie jest powalająca.
    PeteSh
    Level 30  
    Większość kluczowych elementów "składaka" ma 3-letnią gwarancję producenta. Wybierając odpowiednie komponenty, można uzyskać 5-letnią gwarancję, choćby na dysk twardy WD Black. Pamięć ma gwarancję wieczystą. Z tą naprawą jednodniową u Della, to też jest ściema. To jest czas reakcji serwisu, a nie czas naprawy. Poza tym jest wiele wyjątków (dni wolne, weekendy, itp), godziny zgłoszenia również decydują o biegu tego czasu. To co każdemu przychodzi na myśl kiedy słyszy o 1-day, uzyskuje się dopiero wykupując gwarancję "Mission Critical". Cena tej usługi może przyczynić się do znacznego podniesienia pulsu.
    Z lokalnym punktem sprzedaży "składaka" z pewnością można się dogadać. Wystarczy przedstawić swoje oczekiwania i ustalić z góry ewentualne, preferencyjne zasady serwisowania.
    yang32
    Level 36  
    Jak wyżej. Jeśli złoży się komputer z dobrych części i z dobraną gwarancją ma się praktycznie to samo tylko taniej ( lub lepszy sprzęt). Jeśli np ktoś zamawia taki składak u mnie w serwisie, to w przypadku awarii, usuwana jest ona od ręki praktycznie bez względu na to co padło, bez czekania, a w indywidualnych przypadkach w 24 godziny. Uszkodzony element reklamuję sam. Na szczęście jeśli się dobierze dobrze komponenty to taki problem prawie nie istnieje. Za 10 lat jak mam serwis, a od 7-8 lat zwracam większą uwagę na komponenty to nie mam takiego przypadku więcej niż 1 na rok, a nawet rzadziej. Komputerów składam miesięcznie ok 3 - 5, w sezonie ( komunia, poczatek studiów i szkoły, mikołaj ) to nawet i 20.
    marios2909
    Level 10  
    Witam ponownie.
    Zeby było jasne , bo troszeczkę żeśmy sie rozpędzili.
    Żona pracuje na Dellu Latitiude e 6320 ze stacją dokującą na 2 monitory.
    W grę wchodzi Dell z 3 powodów. 1) Mamy upust 20% w Dellu. 2) Gwarancja
    3) Szybka naprawa.
    Nie będę nic składał z prostego powodu że na tym się nie znam.
    Kupując dobry komputer to wystarczy on na co najmniej 5lat.
    Nie jesteśmy jakimiś maniakami i nie potrzebujemy maszyny chłodzonej wodą itd. ;)
    Proszę zerknąć na stronę Della i podpowiedzieć jaki desktop , jaki laptop i jaka stacja dokująca do laptopa jest dobra żeby podłączyć 2 monitory.
    Dziękuję za wszystkie posty mimo tego.
    Pozdrawiam i oczekuję następnych wypowiedzi.

Dodano po 11 [minuty]:

Np .xps 15 Co o tym sądzicie?
    _haker_1
    Level 32  
    marios2909 wrote:

Nie - to jest laptop tzw "multimedialny" do domu a nie do grafiki.

Jesli chodzi o grafike to popatrz na Delle Precision - to sa stacje robocze, rowniez do grafiki. Np T1600.
    Laptopy do grafiki to tez seria Precision jednak troche one kosztuja.

Oczywiscie naturalna sprawa jest to fakt, ze sa one ze 30-40% drozsze od skladakow. Z drugiej strony na pewno to wiesz a wiadomo, ze czasem warto doplacic do gwarancji NBD, szczegolnie, ze masz znizke 20%.

Dziwi mnie fakt, ze w ich sklepie w kategorii stacjonarne-Precision pozostale modele to jakies straszne starocie warte gora 1500zl - czyzby nie odswiezali oferty?

Ten Presision T1600 liczac na szybko jest warty ~3300zl, Dell zyczy sobie 5150zl czyli ~800zl (po tej znizce) doplacasz za fakt, ze jest to sprzet brandowany ich logiem i masz gwarancje NBD. Dodatkowo przydaloby sie dokupic do niego dodatkowa kosc ramu min. 4GB (kosztuje grosze a do grafiki 4GB to dosc malo).
    PeteSh
    Level 30  
    Quote:
    Czy to ma być niespodzianka? Bo chyba lepiej zapytać żonę, czy woli mobilność czy pracę przy biurku żeby nie wyszedł zonk z tego zakupu.

Druga sprawa, jakiego dokładnie oprogramowania używa / zamierza używać? Jakie będą pliki podlegały obróbce? Duże, małe, jakiego typu? "Grafika" to bardzo szerokie pojęcie.

Wciąż nie odpowiedziałeś na zadane pytania. Jeśli odpowiedzi mają być coś warte, powinieneś się ustosunkować po powyższych.

ps. Jeśli macie 20% rabatu, to powinniście mieć w Dellu również doradcę, który pokieruje przy kolejnym zakupie. ;)
    marios2909
    Level 10  
    Właśnie to ma być niespodzianka a czyy mobilny czy stacjonarny to jest jeszcze do rozważenia.Niestety doradcy w Dellu nie mamy.
    Kwestia programów to nie robi nic w 3d ani w 4d..
    Myślę ze sprawa jest jasna.
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

_haker_1 wrote:
    marios2909 wrote:

Nie - to jest laptop tzw "multimedialny" do domu a nie do grafiki.

Jesli chodzi o grafike to popatrz na Delle Precision - to sa stacje robocze, rowniez do grafiki. Np T1600.
    Laptopy do grafiki to tez seria Precision jednak troche one kosztuja.

Oczywiscie naturalna sprawa jest to fakt, ze sa one ze 30-40% drozsze od skladakow. Z drugiej strony na pewno to wiesz a wiadomo, ze czasem warto doplacic do gwarancji NBD, szczegolnie, ze masz znizke 20%.

Dziwi mnie fakt, ze w ich sklepie w kategorii stacjonarne-Precision pozostale modele to jakies straszne starocie warte gora 1500zl - czyzby nie odswiezali oferty?

Ten Presision T1600 liczac na szybko jest warty ~3300zl, Dell zyczy sobie 5150zl czyli ~800zl (po tej znizce) doplacasz za fakt, ze jest to sprzet brandowany ich logiem i masz gwarancje NBD. Dodatkowo przydaloby sie dokupic do niego dodatkowa kosc ramu min. 4GB (kosztuje grosze a do grafiki 4GB to dosc malo).

Teraz pracuje na serii latitiude i nie narzeka.
    A czy ktoś może mi napisać jakie różnice są pomiędzy xps 15 a e 6320?
    _haker_1
    Level 32  
    W takim razie mozesz kupic pierwszego lepszego laptopa - wszystko bedzie lepsze od tego co ma.

Serie Della sa opisane bardzo dobrze:
    Vostro, Lattitude to serie biznesowe
    XPS to seria miltimedialna/gry
    Inspiron to taka najslabsza seria do domu na grafikach zintegrowanych
    Precision - laptopy/pecety do zastosowan profesjonalnych. Przykladowo przy stacjonarkach sa to Xeony + grafika Quadro. W przypadku laptopow podobnie, do tego duzo lepsze matryce niz w innych seriach + standardowo i7.

Nie ma podstawowych informacji na temat tego co to ma byc.

1. Budzet?
    2. Stacjonarny Pc / Laptop?

Bez sensu prowadzic jakakolwiek dyskusje nie majac tych informacji. Wiadomo, ze pecet bedzie duzo wydajniejszy niz laptop. Wiadomo tez, ze w obrobce grafiki kazdy pecet/laptop z serii Precision bedzie lepszy od jakiegokolwiek innego, wiec nie mozna tego komentowac "teraz zona ma taki i nie narzeka" - z takim podejsciem nikt tutaj nie pomoze, bo mozna tak jak napisalem kupic pierwszego lepszego nowszego laptopa i skoro nie narzekala na stary to na pewno nowy bedzie lepszy, niezaleznie jaki.

[quote="PeteSh"]
    marios2909 wrote:

marios2909 wrote:

To najlepiej nic nie zmieniać.

Otoz to.
    PeteSh
    Level 30  
    marios2909 wrote:
    Kwestia programów to nie robi nic w 3d ani w 4d..
    Myślę ze sprawa jest jasna.

Nie, nie jest jasna. Zupełnie inną sprawą jest praca na wielowarstowym, 500-megabajtowym pliku PSD, a czym innym zabawa z 10-kilobajtowym flashem na którym miga sobie napis "promocja". Oba pliki są "2D".

marios2909 wrote:

To najlepiej nic nie zmieniać.
    marios2909
    Level 10  
    Ok
    Dla was to jest proste a dla mnie nie!
    Też mogę się wypowiadac w innym temacie lekko ale nie o to chodzi.
    Poprostu podrzućcie jakieś linki z Della które uważacie za stosowne , nieważne czy to pc czy laptop z półki środkowej.
    _haker_1
    Level 32  
    marios2909 wrote:
    Ok
    Poprostu podrzućcie jakieś linki z Della które uważacie za stosowne , nieważne czy to pc czy laptop z półki środkowej.

Podalem konkretny model i konkretna serie do zastosowan profesjonalnych kilka postow wyzej.
    yang32
    Level 36  
    Na grzyba Ci stacja dokująca - wystarczy że ma 2x hdmi, albo 1 hdmi i 1 DVI-D.
    _haker_1
    Level 32  
    Pytasz o stacje dokujaca a my nie dosc, ze nie wiemy o jakim laptopie mowimy to nawet nie wiemy czy mowimy o laptopie czy stacjonarce. Taka dyskusja nie ma zadnego, nawet najmniejszego sensu. Okres sie co w koncu chcesz kupic bo szkoda i twojego i naszego czasu na jalowe rozmowy. Skoro ma byc Dell to podalem wyzej konkretny model stacjonarnej stacji roboczej - nijak sie do tego nie ustosunkowales a piszesz o jakis dodatkowych akcesoriach.
    to tak jakby chciec kupic komputer i w pierwszej kolejnosci pytac jaka myszke wybrac - nie tedy droga.
    irek6311
    Level 33  
    Dell Latitude E6520 za ~ 5tyś zł ,
    na stronie Dell taki sam ~ 8tyś zł więc nawet upust 20% nie zachęca do zakupu ,
    Partnerzy Dell sprzedają dużo taniej (Allegro/Sklepy) i taką ofertę przykładową dałem .
    iamtheone
    Level 26  
    Nie wiem czy grafik będzie zadowolony z laptopa, ciężko (o ile w ogóle możliwe jest) dostać laptopa z matrycą powyżej 17cali, a 17 cali to dla grafika komputerowego raczej będzie mało.