Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Avila - Nie działają klawisze i dotyk, ale sie włącza

matek45 12 Sep 2012 23:12 2808 6
    matek45
    Level 14  
    Witam, okazuje się, że problem nie został rozwiązany. Telefon owszem działał dobrze, ale tylko do czasu kiedy był nagrzany przez suszarkę :) Jak się go nagrzeje w środku, to telefonik śmiga jak ta lala, ale jak ostygnie, to problem znowu wraca.

Może dla niewtajemniczonych opiszę problem jeszcze raz:

Telefon można włączyć "czerwonym" przyciskiem i w zależności od tego czy jest włożona karta sim czy nie, to pojawia się odpowiednio na wyświetlaczu "PIN" wraz z klawiaturą numeryczną, a w drugim przypadku tapeta i wszystkie gadżety, które zostały ustawione, tylko z komunikatem "brak karty sim". Ekran dotykowy oraz klawisze nie działają, co ciekawe "czerwony" przycisk też już nie i już nic nie da się zrobić. Jedyna opcja to wyjęcie baterii i zabawa zaczyna się od nowa.

Dodano po 48 [minuty]:

Słyszałem (co prawda w odtwarzaczach samochodowych), że jak się wygrzeje mikroprocesor w piekarniku (ok.80 stopni), to elektronika wraca do normy. Niestety nie wiem, czy to też będzie działać w przypadku telefonu komórkowego. Gdyby to był zwykły telefon, ale teraz już takich nie robią (kochana 3310):(
    saperx
    Level 25  
    Piekarniki to sobie wybij z głowy. Wygląda jakby coś nie łączyło w środku. Dobrze byłoby sprawdzić czy nie jest wcisniety na stałe ktoryś z bocznych klawiszy, podstawić taśme, płytke klawiszy.
    matek45
    Level 14  
    Zauważyłem, że jak się telefon ochładza, to zaczynają się wciskać przyciski ekranowe. Jak włączyłem telefon po raz n-ty i trzeba było wpisać kod pin, to zaczęła mi się wbijać liczba 9 i "ok". Ma ktoś jakieś zdjęcie, które taśmy poodczepiać?

Dodano po 3 [minuty]:

A co jeśli ekran cały czas wyczuwa nacisk? Da się to jakoś wykalibrować?
    matek45
    Level 14  
    Dobra, już chyba wiem o co chodzi. Odłączyłem dotyk iw łączyłem telefon i normalnie pracuje nawet jak jest chłodny(oczywiście tylko funkcje jakie da się uruchomić mechanicznymi klawiszami). Nie chciały się wtedy naciskać żadne klawisze, bo telefon myślał, że cały czas ktoś klika na ekran. Czy dotyk za 10 zł. może być? Znalazłem sporo aukcji na allegro, gdzie ceny zaczynają się od 5 zł., natomiast są też takie, które kosztują 40zł. Czy ta część na prawdę jest taka tania, czy to jakiś bubel?
    matek45
    Level 14  
    Wszystkim bardzo dziekuję za pomoc. Problem rozwiązany!