Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Steam - Fallout New Vegas Crash do pulpitu po uruchomieniu

13 Wrz 2012 01:01 3774 4
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie,

zakupiłem jakiś czas temu Fallout New Vegas.Instalacja przebiegła bez problemu.Niestety po uruchomieniu poprzez przycisk play dostaję komunikat iż aplikacja przestała działać. Pojawiają się jedynie pierwsze informacje prawne itp - nie pojawia się menu.W załączeniu zrzut z dxgiag oraz opis problemu z poziomu O/Sa.
    Próbowałem reinstalacji,odinstalowałem wszystkie kodeki.Wyłączyłem podczas uruchamiania firewalla(także systemowego oraz Zone Alarm) oraz program anty wirusowy Avira.Próbowałem także reinstalacji z poziomu Steama oraz z wyłączoną synchronizacją iCloud.Bezskutecznie.Próbowałem również z wersją po polsku - pobrana ze Steam.Zaktualizowałem do najnowszych sterowniki do grafiki,sieci oraz dźwięku a także FW w BIOS.Nie przyniosło to żadnego rezultatu.Podobnie jak próba uruchomienia na świeżo reinstalowanym O/S - Windows 7x64+SP1.Kwestie sprzętowe jak temperatury czy napiecia są poprawne,podobnie jak skanowanie MemTestem pamięci RAM.

Konfiguracja:

O/S:Windows 7x64+SP1

CPU: AMD FX 8120 3100Mhz

GPU AMD Radeon 6870

RAM 16GB Corsair Vengande DDR3 1600Mhz

MoBo:Asus Sabertooth 990FX

Sound:Creative SoundBlaster XiFi 5.1 USB.

Czy mógłbym prosić o pomoc w rozwiązaniu zainstaniałego problemu?
  • Poziom 20  
    Dziękuję za odpowiedź;)Niestety jest nadal to samo.Ten sam komunikat błędu.
    Próbowałem nawet modyfikacji plików konfiguracyjnych ini oraz usuwania intro bik czy podmiany dll od directX jak było w paru FAQ fanów Fallouta.Bez efektów.Nie bardzo wiem co mam zrobić.Napisałem maila wczoraj do Cenegi,ale wciąż nie otrzymałem odpowiedzi.Wydaje się że gdzieś jest konflikt jeśli chodzi o dllkę ntdll.dll(czyżby to była wina DirectXa?).Ale próbowałem na DX9,DX10 i DX11 ale nie dało to żadnego efektu.Czy mogę liczyć na jakieś sugestie?:)
  • Poziom 20  
    Dziękuję za poradę:)Zrobiłem dokładnie w/g poradnika i nic.Dalej to samo.Wywaliłem Avire i Zone Alarm-były popupy czy zgadzam się na uruchomienie exe przy uruchamianiu.To wywala się na planszy z logo Beshda - dokładnie z tym samym błędem.Nie rozumiem o co chodzi bo kupiłem na Steamie Fallouta 3 i działa;)A New Vegas jak nie działa tak dalej nie działa a powinno ruszyć bo to ten sam engine przecież.Sprawdziłem na innym komputerze o podobnej konfiguracji i działa.Nie mam pojęcia o co chodzi.A żeby było śmiesznej to pod Ubuntu na VM+Windows 7 64bit +SP1 działa tylko się tak tnie nie miłosiernie że nie idzie normalnie grać(nawet w najniższych detalach),a instalacja przez Wine/playonlinux się wywala(nie ważne czy przez Steama czy instalacja z DVD) z mądrym komunikatem - wystąpił nieznany błąd;)Robiłem rollback do różnych wersji playonlinux i Wine(chyba 10 wersji przetestowałem od aktualnej bety w dół). Brakuje mi już pomysłów jak to odpalić..
    Dziwna sprawa naprawdę.Coś mi się zdaje że nie po przemierzam pustkowi za szybko;)

EDIT:
    Przestawiłem się całkowicie na Fedorę i pod Wine działa dobrze:)