Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASTRA G Y17DT - Ciśnienie atmosferyczne za niskie

adams4lta 13 Sep 2012 10:27 4923 5
 • #1
  adams4lta
  Level 14  
  Mam problem z czujnikiem ciśnienia atmosferycznego. Jakie by nie były obroty zawsze pokazuje 81kPa i 3,75V (a według mnie powinno być ok 100kPa i 4,8-4,9V). Przekłamany odczyt z czujnika nie jest sygnalizowany kontrolką Check Engine, kontrolka świeci się dopiero po odłączeniu barometru i pojawia się błąd P1105. Po podłączeniu kontrolka znika ale ciśnienie nadal wynosi 81kPa.
  ASTRA G Y17DT - Ciśnienie atmosferyczne za niskie
  Czy problem leży w czujniku czy w instalacji? Gdzie szukać? Po instalacji widzę że przewód od czujnika barometrycznego był już kiedyś lutowany (pewnie przetarł się o coś). Czy błędne wskazania tego czujnika mogą robić jakieś zamieszanie w ECU?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  adams4lta
  Level 14  
  Co do instalacji to jestem pewien że jest napięcie, co do czujnika to wykrywa go nie ma kontrolki CE ale odczyt stały i ten sam bez względu na warunki. Temperatura zewnętrzna przy pomiarze 17 stopni a TID pokazywał 23 stopnie... Też coś nie tak. Czy da się jakoś naprawić baro sensor albo dmuchnąć w niego kompresorem i patrzeć na odczyt czy się zmienia? I tak będzie do wymiany jak się nie uda "reanimacja"
 • #4
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  adams4lta wrote:
  Czy da się jakoś naprawić baro sensor

  Nie da się. Możesz wymienić na nowy (drogi), ale też znajdziesz na szrotach "tanie", ale nie zawsze pewne... A z ciekawości, to ten Twój jest cały? Nie nosi na sobie śladów uszkodzenia mechanicznego?
 • #5
  adams4lta
  Level 14  
  Dziś go oglądałem, wisiał na wiązce i dotykał półośki, ma wytarty na półokrągło bok... Powinna być na nim naklejka z numerami, ale nie ma jej. Czy ktoś może mi podać numery tej części aby wiedzieć czego szukać? Podobno pasuje od silnika 1,4-1,6.