Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkaszarka elektryczna 450W (mastercut) silnik wolno

13 Sep 2012 10:42 2463 3
  • Level 13  
    Witam,

nie wiem czy dobry dział:

Ostatnio trochę przegrzała mi się podkaszarka elektryczna taka za ok 120 zł moc 450W, coś jak to: http://www.nokaut.pl/kosiarki-reczne/kosa-wykaszarka-elektryczna-500w-nac-n1e-spk-500.html (nie moge znalesc tej na www)

Kilka razy sie juz zagrzała, i raz nawet nie bardzo krecil sie mechanizm jak go recznie ruszalem - smierdzialo troche plastykiem. Ale zawsze ruszala na pelnych obrotach jak wystygla. Tym razem buczy i jedzie 25% obrotów nawet nie moze uciac za dlugiej zylki.

Szczotki w silniku sa OK, czyzby juz przepalily sie zwoje w silniku? Glosniej chodzi - tak buczy trochę.

Da sie coś z tym zrobić?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Hola!
    Spaleniu mógł ulec wirnik jak i stojan
    pozdro
    s.
  • Level 12  
    Ja miałem podobną sytuację, z taką samą, tanią wykaszarką. Znalazłem się w punkcie, w którym Ty jesteś teraz, potem popracowałem może z 15 minut, po czym poszedł dym z silnika i koniec histroii.

Jeżeli podajesz prawidłowe napięcie na szczotki silnika, a ten nie jedzie jak powinien, to moim zdaniem mogą być dwie przyczyny: albo coś wkręciło się w wirnik (np. długie trawy) i to go blokuje, albo jedno z uzwojeń jest już uszkodzone. Przy tak tanim sprzęcie naprawa raczej nieopłacalna.
  • Level 13  
    Strasznie się grzeje - wiec myślę, że jest tak jak piszesz. Bylo tm troche trawy, ale wyciagnałem i raczej ona nie przeszkadza. Mysle, ze opór grubszych łodyg męczył ją zbyt bardzo. Ona raczej do takiej słabej trawki.