Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire M1641 - Monitor nie włącza się na złączach karty graficznej.

314otr 13 Sep 2012 12:20 1812 6
    314otr
    Level 9  
    Witam. Jakiś czas temu tak zwyczajnie monitor nie chciał się po prostu włączyć(tzn. nie pstryknął tak, dioda cały czas była w stanie czuwania). Po przełożeniu wtyczki VGA z wyjścia karty graficznej na drugie na płycie głównej zaczął działać. Zainstalowałem sterownik jaki był wymagany(jakiś tam do VGA) i tak pracuję do dziś. Próbowałem podłączyć monitor do innych wyjść na karcie ale nic z tego. Podłączony do płyty głównej monitor działa, a do karty-nie. Wiatraczek karty graficznej normalnie się kręci, ale nie mam możliwości żeby ja sprawdzić w inny sposób.
    System operacyjny Windows 7
    Typ procesora Intel Pentium III Xeon, 2666 MHz (8 x 333)
    IntelCore2Duo CPU E7300 2,66GHz 2,67GHz
    Pamięć fizyczna 1792 MB
    Typ BIOS'u AMI (09/11/08)
    Karta wideo NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 620i

Z tą kartą to też jest pewien problem bo na niej i w specyfikacji komputera jak go kupowałem jest napisane nvida geforce 9500 gs512M a w menadżerze urządzeń jest inna. Nie wiem o co tu chodzi, nie znam się na tym.

Właściwości BIOS'u: American Megatrends Inc. Wersja R01-B4 Rozmiar 1024 KB
    CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
    Właściwości płyty głównej: ACER Nazwa MCP73VE Wersja NVIDIA MCP73

Dysk DDR2 2048MB WDC WD32 00AAJS-22B4A SCSI Disk Device
    Zasilacz Delta Electronics model DPS-250AB-22 D REV
    Proszę o pomoc, jakieś sugestie co może być do wymiany/naprawy.
    Kasek21
    Level 43  
    314otr wrote:
    Proszę o pomoc, jakieś sugestie co może być do wymiany/naprawy.

Wszystko wygląda na uszkodzoną kartę graficzną lub płytę główna.

Trzeba sprawdzić kartę w innym komputerze lub sprawna kartę w Twoim.

314otr wrote:
    ...jest napisane nvida geforce 9500 gs512M a w menadżerze urządzeń jest inna.

Jaka?
    314otr
    Level 9  
    w menadżerze jest karta NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 620i. A na naklejce na odudowie komputera i na samej karcie jest 9500gs.
    Czuję się oszukany. Czy może to się jakoś inaczej czyta jak jest ukośnik(to są dwie osobne karty?)
    Na komputerze nie odpalane były żadne super gry,jedyne to filmy i programy graficzne tak że prawdopodobne uszkodzenie karty jest dziwne,tym bardziej że wiatraczek się kreci,a i stało się to tak po prostu przy ponownym włączeniu komputera(monitor się nie włączył).
    Kasek21
    Level 43  
    314otr wrote:
    w menadżerze jest karta NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 620i. A na naklejce na odudowie komputera i na samej karcie jest 9500gs.

Bo komputer pracuje na karcie zintegrowanej.

314otr wrote:
    Na komputerze nie odpalane były żadne super gry,jedyne to filmy i programy graficzne tak że prawdopodobne uszkodzenie karty jest dziwne,tym bardziej że wiatraczek się kreci,a i stało się to tak po prostu przy ponownym włączeniu komputera(monitor się nie włączył).

Nic dziwnego przy takiej usterce nie ma - co jest uszkodzone możesz sprawdzić testując kartę w innym komputerze lub sprawna kartę w Swoim - inaczej się nie da.
    314otr
    Level 9  
    A więc ta karta NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 620i jest zintegrowana, a tej 9500gs to w ogóle nie widzi(czy dobrze myślę)?
    Tak wiec muszę poszukać kogoś z dobrą kartą graficzną?
    Myślałem też nad tym że to wina zasilacza (300w), że za mało ma i w ogóle czas wymieni, bo na którymś forum było o nim że są felerne i za słabe.
    Kasek21
    Level 43  
    314otr wrote:
    A więc ta karta NVIDIA GeForce 7050 / NVIDIA nForce 620i jest zintegrowana, a tej 9500gs to w ogóle nie widzi(czy dobrze myślę)?

Tak.

314otr wrote:
    Tak wiec muszę poszukać kogoś z dobrą kartą graficzną?

Lub sprawdzić swoją kartę u kogoś.

314otr wrote:
    Myślałem też nad tym że to wina zasilacza (300w), że za mało ma i w ogóle czas wymieni, bo na którymś forum było o nim że są felerne i za słabe.

Zasilacz o ile sprawny jest wystarczający do tej konfiguracji.
    314otr
    Level 9  
    Dziękuję za sugestie, będę w najbliższym czasie próbował ją tak sprawdzić. A czy mógłbyś mi jakąś kartę graficzną zaproponować do tego sprzętu?
    Teraz dopatrzyłem się jeszcze na obudowie na naklejce taki napis Nvidia geforce 9500GS up to 1279MB(czy to oznacza że była w jakiś sposób podkręcana?)