Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera FOSCAM FI8918W - sterownik silników krokowych

Tomy89 13 Sep 2012 13:14 2142 3
Optex
    Tomy89
    Level 9  
    Witam,

Posiadam kamerę firmy Foscam FI8918W bez silników krokowych (kamera jest ruchoma w dwóch osiach). Chciałbym wlutować się w płytę główną kamery, w taki sposób, aby odczytać informację o ruchu silników krokowych:
    -Który z dwóch silników się obraca?
    -W którą stronę?

Główny procesor ARM (na zdjęciu 1) wysyła sygnał do układu o nazwie:

74HC259D, NXP L0H6R511, Un61044C
    Tutaj jest dokumentacja tego układu, ale nie bardzo rozumiem jaką pełni on rolę.

Następnie sygnał idzie do układu ULN2803L po drugiej stronie płytki a z niego są wyprowadzenia do silników krokowych. Wlutowałem się przed ULN2803L i odczytywałem sekwencję silników krokowych, co sprawdzało się dosyć dobrze. Jednak "odczyt" jest zbyt opóźniony. Liczy się każda ms. Dlatego chciałbym zminimalizować ten czas wlutowując się wcześniej, np. pomiędzy procesor ARM a 74HC259D (ewentualnie zastosować adapter z wyjściami DIP z tego procesora). Jednak nie wiem czego się spodziewać. Gdyby ktoś mi mógł powiedzieć do czego jest ten układ i czy moje rozwiązanie jest w porządku, byłbym bardzo wdzięczny. Kamera FOSCAM FI8918W - sterownik silników krokowych
  • Optex
  • Optex
    Tomy89
    Level 9  
    Tomy89 wrote:
    Chciałbym wlutować się w płytę główną kamery, w taki sposób, aby odczytać informację o ruchu silników krokowych:
    -Który z dwóch silników się obraca?
    -W którą stronę?

Czyli zamiast ruchu kamery (jest to obrotowa kamera IP), chciałbym otrzymać tylko informację o jej ruchu.

Według mnie należy wlutować się w wejścia układu 74HC259D, czyli: A0, A1, A2. Tak? Teraz korzystając z datasheet'a: "Table 3. Function table" chciałbym określić jakie tam są sygnały...
    Tomy89
    Level 9  
    Witam ponownie,
    W dalszym ciągu nie rozwiązałem problemu...Badałem wyprowadzenia układu 74HC259D "oscyloskopem" z kabla od słuchawek, karty dźwiękowej i programu "Scope". Układ zasilany jest napięciem 3,3V.

Wyjścia Q0...Q7 generują piękny sygnał prostokątny dla silników krokowych. Pin LE jest w stanie wysokim, natomiast MR w niskim (mode: reset?) Natomiast na wejściach A0...A2 dzieją się dziwne rzeczy. Piny te są bezpośrednio podłączone do głównego procesora. Na A0 i A1 sygnał jest podobny i wyglądają tak:

Natomiast pin A2 jest bardziej przewidywalny i wygląda tak:

Przebieg sygnału pinu D:

Jak, korzystając z pinów A0...A2 określić stan logiczny układu? Bardzo proszę o pomoc.