Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex LM-4 - Po podłączeniu nie słychać osoby z dołu.

13 Wrz 2012 13:57 2448 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Po zmianie starej słuchawki (model nieznany) na Laskomex LM-4 i podłączeniu przewodów według schematu nie słychać osoby na dole, w drugą stronę trochę piszczy, ale słychać.
    Po przecięciu zwory nie działa otwieranie.
    Opis przewodów (przynajmniej teoretycznie - tak mi wyszło z podłączenia przycisków):
    biały - nie podłączony
    pomarańczowy - wywołanie
    biały - zaczep
    zielony - mówienie
    biały - słuchanie
    niebieski - masa
    [Kolory na schemacie autorstwa córki.]
    Laskomex LM-4 - Po podłączeniu nie słychać osoby z dołu. Laskomex LM-4 - Po podłączeniu nie słychać osoby z dołu.

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowano:
    Po odłączeniu masy słychać osobę na dole, ale reszta nie działa.
  • Pomocny dla użytkowników
    Jedno nie zastąpi drugiego. To zupełnie inne systemy. Unifon Laskomex LM-4 jest przeznaczony do instalacji analogowych 4,5 lub 6 żyłowych.
    Ten twój stary to specyficzny unifon wyposażony tylko w głośnik, gdzie rozmowa była przełączna w systemie nadawanie-odbiór. Nie wiem czy aktualnie można kupić odpowiednik takiego unifonu.
  • Poziom 10  
    Czyli albo naprawa starego, albo kombinowanie z przełącznikiem słuchanie / mówienie w nowej słuchawce?
  • Pomocny dla użytkowników
    Gdybym był na twoim miejscu odnowiłbym ten stary unifon. Nowy głośnik, nowa estetyczna obudowa, nowe przełączniki-przyciski. Full wypas. :D
    Tego typu domofony są powszechne np. w Niemczech. Tam nie trzymają słuchawki przy uchu, tylko podobnie jak u ciebie używają przycisków i słuchają rozmówcy w głośniku. Sam sobie też tak zrobiłem w domku jednorodzinnym.
    Dawno temu, tu na Elektrodzie ktoś pokazywał Urmeta z dodatkowym przełącznikiem nadawanie-odbiór. Prawdopodobnie ten unifon by się nadawał. Nie wiem tylko jak go znaleźć.
  • Poziom 10  
    zybex "Wymienię Ci obudowę i dam części nowe..." :)
    Wsadziłem do obudowy słuchawki przełącznik mówi/słucha który po prostu przerywa kanały, zrobiony ze starego komputerowego "reseta".
    Na dole słychać elegancko (mówienie), jednak u góry piszczy (słuchanie) - macie jakiś pomysł żeby to zlikwidować albo choć zmniejszyć?