Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy i jak będzie mi działać internet 6mb na takim łączu?

13 Sep 2012 14:14 810 2
  • Level 2  
    Mam taki problem kończy mi się umowa z T i myślę o szybszym necie niż moje 2mb. Jestem oddalony 2,5 km od centrali, a oto cyferki z mojego routera; co o tym myślicie?
    Dało by rade 6mb?

Modem Status
    Modem Status

Connection Status Connected
    Us Rate (Kbps) 317
    Ds Rate (Kbps) 2490
    US Margin 33
    DS Margin 24
    Trained Modulation ADSL_2plus
    LOS Errors 0
    DS Line Attenuation 41
    US Line Attenuation 21
    Peak Cell Rate 747 cells per sec
    CRC Rx Fast 0
    CRC Tx Fast 2
    CRC Rx Interleaved 0
    CRC Tx Interleaved 0
    Path Mode Interleaved
    DSL Statistics

Near End F4 Loop Back Count 0
    Near End F5 Loop Back Count 0
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    Nie ma takiej prędkości w ofercie, obecnie jest "od 1 do 10 Mb/s", a co gorsze na stronie www mają "do 10 Mb/s" i upload "1 Mb/s". Czyżby chodziło o drastyczne zwiększenie ilości reklamacji? Bo prawie nikt nie ma uploadu 1 Mb/s, a wielu będzie miało download grubo poniżej 10-tki (np.2), ja bym to poprawił żeby uniknąć zbędnych awantur (powinno być "od 1 do 10" i up "do 1"): http://www.orange.pl/kid,4002009501,id,4002235565,title,Neostrada,article.html

Co do parametrów to są dość prawidłowe, zwykle na ok. 6 Mb/s, ale Margin 24 dB nie jest pewnym miernikiem (może być np. zaniżony), więc w porywach może być nawet 10 Mb/s, jako typowe 6-8 Mb/s. A jak będzie działał tego nie wie nikt, 2 błędy CRC to niewielki problem, póki co masz duży zapas, potem zniknie, wskoczy Margin 6 dB (typowy Target Margin) i linia pokaże stabilność, a jeśli nie będzie zbyt duża to DLM szybko zrobi 6 Mb/s jako maksimum, a potem może mniej.
  • Level 2  
    Dzięki Terrade to chyba zdecyduję się na te 6mb w Tmobile przedłużę umowę.