Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie numeru stacjonarnego do GSM jak to ugryźć?

13 Wrz 2012 15:24 19908 11
  • Poziom 19  
    Problem jest następujący operatorzy stacjonarny i gsm nie mają podpisanej umowy o przeniesieniu numerów. Większość telefonów w firmie to komórki, przeniesienie numeru głównego do gsm wydaje się ciekawym rozwiązaniem, ale jest niemożliwe do wykonania z wyżej opisanego powodu.
    Czy jest możliwość przekierowania sprzętowego takiej rozmowy do operatora gsm na bazie np. bramki VoIP i jak to się ma do jakości rozmówi oraz kosztów takiego przedsięwzięcia.
  • Poziom 28  
    Nie trzeba żadnych sprzętów, wystarczy zrobić przekierowanie kodem. Kody i cennik poznasz u swojego operatora stacjonarnego.
    np. w Orange tak:

"Aby wprowadzić przekierowanie na inny numer, wystarczy, że wpiszesz w telefonie odpowiedni kod (ciąg znaków) i zatwierdzisz (tak, jakbyś chciał wykonać połączenie). Kody umożliwiające włączenie przekierowań w różnych przypadkach:

zawsze - przekierowanie wszystkich połączeń: **21*+4850xxxxxxx# sprawdzenie stanu: *#21#
    gdy prowadzisz rozmowę (Twój numer jest zajęty): **67*+4850xxxxxxx# sprawdzenie stanu: *#67#
    gdy nie odbierasz: **61*+4850xxxxxxx# sprawdzenie stanu: *#61#
    gdy wyłączysz telefon lub znajdujesz się poza zasięgiem sieci: **62*+4850xxxxxxx# sprawdzenie stanu: *#62#
    wyłączenie wszystkich przekierowań: ##002#

W niektórych modelach wprowadzenie przekierowań jest możliwe również w ustawieniach telefonu.

Jeśli chcesz samodzielnie sterować przekierowaniami na Pocztę Głosową jest to możliwe po zdjęciu administracyjnego przekierowania. Możesz zlecić taką dyspozycję kontaktując się z Orange Biurem Obsługi Klienta pod numerem *600 (koszt połączenia zgodny z cennikiem).

Przekierowanie możesz ustalić dla swojego numeru w ofercie z abonamentem. Usługa nie jest dostępna dla numerów w ofercie na kartę i mix. Nie ma również możliwości przekierowania wiadomości SMS lub MMS.

Tak. Ponosisz opłatę za każdą minutę przekierowanej rozmowy z Twojego numeru na inny numer, zgodną z cennikiem w Twoim planie taryfowym. Osoba dzwoniąca natomiast ponosi standardowy koszt połączenia z Twoim numerem. "
    Źródło Orange.pl
  • Poziom 21  
    Chyba nie o to chodziło autorowi.
    Domyślam się że chodzi o przeniesienie (stałe) numeru stacjonarnego do telefonii GSM.
  • Poziom 25  
    Centrala telefoniczna wyposażona w kartę do obsługi numeru (ów) stacjonarnego plus karta obsługi numeru(ów) komórkowego - bramka GSM. Uaktywnienie w centrali stałego przeniesienia wywołań na nr. kom. przez bramkę. Jeżeli chodzi o koszty to ponosisz te dotyczące zakupu i zainstalowania, natomiast odpadają koszty przekierowania ( o ile rozmowy w sieci GSM masz darmowe). Jest to wyjście przy dużej ilości rozmów.
    Przy małej ilości może warto przekierować kodem ale wtedy ponosisz koszt trwania rozmowy ze stacjonarnego na komórkę.

pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Jeżeli operatorem stacjonarnym jest inny operator niż tp=orange to można zapomnieć o przekierowaniu ... tylko sprzętowo to mozna zrobić .
  • Poziom 19  
    oscar2000 napisał:
    Jeżeli operatorem stacjonarnym jest inny operator niż tp=orange to można zapomnieć o przekierowaniu ... tylko sprzętowo to mozna zrobić .

Jest dokładnie tak.
    Czyli jeżeli dobrze rozumuję to połączenie przez numer operatora stacjonarnego jest zestawiane po czym sprzętowo przekierowane do bramki GSM i rozłączone, a rozmowa trwa do sieci GSM. Kto za to płaci my czy dzwoniący?
  • Poziom 33  
    Wy , no chyba ,że nwszystkie karty w bramkach gsm należą do jednego operatora i są za free połaczenia wewnątrz sieci jeżeli tylko dzwonić ma to do pracwowników na gsm w korporacji to koszt " 0" no może nie tak zero bo trzeba ten sprzęt zakupić .
  • Poziom 19  
    Mamy jednego operatora gsm i rozmowy wewnątrz sieci za free.
    Dalej nie do końca rozumiem kto płaci za zewnętrzną rozmowę po przejęciu jej przez naszą bramkę gsm.

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Przed chwilą t-mobile poinformował mnie że za całą rozmowę płacimy my.
  • Poziom 33  
    Jesłi nie macie za darmo w swojej sieci gsm płacicie wy !
  • Poziom 31  
    Operatorzy beda sie rekami i nogami bronili, aby te dwa typy sieci rozdzielic, no bo jezeli sami beda przekierownia robic, to co uzasadnia takie wysokie ceny za rozmowy w sieci komorkowej? Dopiero pojawiajace sie techniczne mozliwosci (ciagle jednak jeszcze majsterkowanie) moga cos w tym temacie zmienic.

pitron napisał:

Przed chwilą t-mobile poinformował mnie że za całą rozmowę płacimy my.

A skad operator wie, co sie dzieje z odebrana rozmowa gsm?

Ja mam cos takiego u siebie, tyle, ze taki gsm-gateway amatorski i mimo wszystko nie rozumiem, dlaczego operator domaga sie oplat za cala rozmowe.

Podobna zasada: w DE masz do umowy dsl/telefon do 4 kart SIM, z ktorych mowisz za darmo, w przypadku rozmow gsm-> stacjonarny (Niemcy) oraz gsm -> gsm (ten sam operator)

Tak wiec jak masz 4 karty "rodzinne" to one pomiedzy soba maja rozmowy darmowe.

I teraz tak: za gateway pracuje u mnie Fritz!Box 7240 (USB+ modem UMTS z bez locka na voice jako bramka gsm w sieci), pierwszy to FritzBox 7320 jako "normalna" bramka voip.

W 7240 jest jedna karta SIM1 i w tym momencie bramka voip staje sie "telefonem komorkowym".

Dostepna konfiguracja to "cuda wianki", z tytulu, ze frycki robia przekierowania pomiedzy numerami voip i gsm w obie strony!

Przyklad:
    1. dzwoni do mnie na niemiecki telefon domowy -> rownolegle przekazuje na karte w 7240 i przekierowuje na moja komorke (SIM2), czyli dzwoni u mnie w domu i na komorce. Kto pierwszy odbierze "wygrywa". Jak odbiore z komorki, to dzwoniacy tego przeciez nie wie, bo on wybieral numer stacjonarny. De facto sa tu 2 rozmowy: 1. dzwoniacy na stacjonarny (placi on), 2. komorkowa z SIM1 na SIM2. Za duga "place" ja, ale ze w tej samej sieci - jet to rozmowa darmowa.

2. dzwoni na moj polski VOIP, dzwoni na moim niemieckim stacjonarnym ORAZ przekierowuje na SIM1 a dalej wybiera rozmowe z SIM2 -> znowu za darmo.

3. Jak chce z Polski na komorke niemieckie zadzwonic, to dzwonie z neofonu na inny polski VOIP, ktorym to poprzez Callthrough przekierowuje rozmowe na SIM1 i wychodze na niemieckie komorki za darmo.

W Polsce tez by to bylo mozliwe, widziale nawet oferty dla osob fizycznych 2 karty partnerskie T-Mobile, na rok, za darmo.

Jedyna wada: 1Karta SIM - jedna rozmowa, tak wiec do uzytku prywatnego jest ok, natomiast przy wielu rozmowach jednoczesnie trzebaby wiecej kart, modemow i bramek.

Dlatego nie rozumiem, skad operator wpadl na pomysl, naliczac za rozmowy wewnetrzne, jak to jest tak, jak u mnie pomiedzy karta SIM1 i SIM2.

Do wiekszej ilosci rozmow moznaby cos takiego z asteriskiem na mocniejszej maszynie zrobic. Nie mniej dalej obowiazuje zasada- jedna rozmowa -> jedna karta. Trzeba by wiecej kart i modemow dokupic. Czy wam to sie oplaca?
  • Poziom 19  
    Czy podłączę do tego Fritz!Box 7240 linię analogową?
  • Poziom 31  
    7240 NIE pójdzie ani na linii analogowej ani na ISDN, ten model przewidziany jest jedynie do telefonii VOIP. Najlepiej jak 7240 jest w parze z innym-. W dużym domu/mieszkaniu to i tak jest MUS, żeby WLAN był lepszy.
    Wystarczyłby nawet najtańszy 7141. Ale największy sens to ma z 7270.