Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Epson B1100, nie pobiera papieru lub pobiera i przewija nie drukując.

13 Wrz 2012 15:38 12699 2
  • Poziom 2  
    Witam Forumowiczów. Czytam Elektrodę od dłuższego czasu i lepszych (pewniejszych) informacji z reguły nigdzie nie znajduję.
    Bardzo proszę o pomoc.

Mam problem z drukarką Epson B1100. Problemy są jakby dwa.

Pierwszy: Drukarka nie pobiera kartki mimo że jest załadowana równiutko do krawędzi, (nie potrafi chwycić kartki??!!). Przewija 2 razy mechanizmem, poruszając nieco kartką. Po czym zapala się pomarańczowa lampka o braku papieru, lub zacięciu papieru.

Drugi: Drukarka po powiedzmy dziesiątej, jedenastej próbie łapie kartkę ale przewija ją po prostu przez całą drukarkę i na tym kończy.

Próbowałem wyczyścić te miejsca, w których drukarka łapie kartkę, niestety problem się powtarza.

Czasem zdarza się, że drukarka bierze kartkę z podajnika i zwyczajnie drukuje bez żadnych problemów - powiedzmy raz na 30 prób...

Przyznam szczerze, że mam już dość tej sytuacji i bardzo proszę o pomoc tych, którzy mieli podobny problem. Mam nadzieję, że wszystko jasno opisałem. Dodatkowo dodaję link do filmiku na Youtube na którym wszystko widać.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Może chodzi o jakiś czujnik papieru? Może trzeba drukarkę rozebrać i wyczyścić? Może jest gdzieś filmik, jak to zrobić?

Proszę o każdą sensowną odpowiedź. Pozdrawiam Gemod Gnir.
    LINK: http://www.youtube.com/watch?v=0zQiFMhzG8w
  • Poziom 10  
    Witam. Mam podobny problem ze swoim Epsonem.W mojej drukarce papier pobiera i zapala się dioda braku papieru a w komputerze komunikat "nastąpiło zakleszczenie papieru" po wciśnięciu przycisku papieru, przewija kartkę i tak w koło. Raz na jakiś czas wydrukuje normalnie. Naprawiłeś swoją drukarkę?
  • Poziom 2  
    Witam, problem był prozaiczny.
    Chodziło o gumową rolkę która łapie papier z podajnika.
    Na początku przetarłem ją na mokro i drukarka brała papier do momentu kiedy nie wyschła.
    Zrozumiałem, że chodzi o ten właśnie element po prawej stronie patrząc od czoła drukarki. Wyczyściłem go dokładnie w momencie gdy był na maksa wychylony (już prawie brał papier), wówczas wyciągnąłem wtyczkę z prądu i drukarka zatrzymała się w tym miejscu. Rolka była więc na wyciągnięcie ręki, wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyjną i hula do teraz bez problemu.

Innym problemem może być papier - może być na przykład cięty z roli i wtedy mieć powywijane krawędzie. Papier należy albo sprasować na dłużej przyciskając czymś ciężkim, albo prostować każdą kartkę przed wydrukiem.