Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Epson B1100, nie pobiera papieru lub pobiera i przewija nie drukując.

13 Sep 2012 15:38 14976 2
  • Level 2  
    Witam Forumowiczów. Czytam Elektrodę od dłuższego czasu i lepszych (pewniejszych) informacji z reguły nigdzie nie znajduję.
    Bardzo proszę o pomoc.

Mam problem z drukarką Epson B1100. Problemy są jakby dwa.

Pierwszy: Drukarka nie pobiera kartki mimo że jest załadowana równiutko do krawędzi, (nie potrafi chwycić kartki??!!). Przewija 2 razy mechanizmem, poruszając nieco kartką. Po czym zapala się pomarańczowa lampka o braku papieru, lub zacięciu papieru.

Drugi: Drukarka po powiedzmy dziesiątej, jedenastej próbie łapie kartkę ale przewija ją po prostu przez całą drukarkę i na tym kończy.

Próbowałem wyczyścić te miejsca, w których drukarka łapie kartkę, niestety problem się powtarza.

Czasem zdarza się, że drukarka bierze kartkę z podajnika i zwyczajnie drukuje bez żadnych problemów - powiedzmy raz na 30 prób...

Przyznam szczerze, że mam już dość tej sytuacji i bardzo proszę o pomoc tych, którzy mieli podobny problem. Mam nadzieję, że wszystko jasno opisałem. Dodatkowo dodaję link do filmiku na Youtube na którym wszystko widać.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Może chodzi o jakiś czujnik papieru? Może trzeba drukarkę rozebrać i wyczyścić? Może jest gdzieś filmik, jak to zrobić?

Proszę o każdą sensowną odpowiedź. Pozdrawiam Gemod Gnir.
    LINK: http://www.youtube.com/watch?v=0zQiFMhzG8w
  • Level 11  
    Witam. Mam podobny problem ze swoim Epsonem.W mojej drukarce papier pobiera i zapala się dioda braku papieru a w komputerze komunikat "nastąpiło zakleszczenie papieru" po wciśnięciu przycisku papieru, przewija kartkę i tak w koło. Raz na jakiś czas wydrukuje normalnie. Naprawiłeś swoją drukarkę?
  • Level 2  
    Witam, problem był prozaiczny.
    Chodziło o gumową rolkę która łapie papier z podajnika.
    Na początku przetarłem ją na mokro i drukarka brała papier do momentu kiedy nie wyschła.
    Zrozumiałem, że chodzi o ten właśnie element po prawej stronie patrząc od czoła drukarki. Wyczyściłem go dokładnie w momencie gdy był na maksa wychylony (już prawie brał papier), wówczas wyciągnąłem wtyczkę z prądu i drukarka zatrzymała się w tym miejscu. Rolka była więc na wyciągnięcie ręki, wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyjną i hula do teraz bez problemu.

Innym problemem może być papier - może być na przykład cięty z roli i wtedy mieć powywijane krawędzie. Papier należy albo sprasować na dłużej przyciskając czymś ciężkim, albo prostować każdą kartkę przed wydrukiem.