Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Biamping 2way na 2 wzmacniaczach 4 kanałowych -

hastla 13 Sep 2012 17:47 1194 15
    hastla
    Level 11  
    Witam szanownych forumowiczów.

Mam małą zagwozdkę i liczę na podpowiedzi.

Sprawa wygląda następująco: Mój system jaki chcę zbudować opiera się na HU alpine połączonej pod procesor pxa h600 pod które chcę podpiąć zestaw 2way na przód w biampingu dwoma piecami helix hxa400mk2 na mostkach czyli w sumie z 2 pieców chce wycisnąć 4x210W żeby podpiąć morele elate.
    Problem jest taki, że procesor ma wyjście tylko dla 2rca front(dla Wooferow) 2rca rear(dla tweet.) a te piece chcąc mostkować muszę im podać na każdy kanał po 2szt rca czyli łącznie muszę mieć 8 szt rca..

Jak rozwiązać ten problem, jakieś trójniki??

pozdrawiam!!
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Chcesz dać na tweetery 210 w, czy ja zwariowałem.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Y line i po bólu.
    lklukasz
    Level 13  
    Jak dobrze "pokreci" to i po wooferach :)
    Po co ci tyle mocy na system przedni?
    hastla
    Level 11  
    tweetery mt23 mają po 130rms więc nikt nie każe mi gaina na piecach rozkręcać na max, bo wiadomo nie o to chodzi.. woofery sw6 180w i z gainem j.w.
    piece mam, więc to będzie na pewno lepsze wyjście niż jeden helix ze stockowym 75W.

Y-line -- Jakiś konkretny?
    Nie rozumiem dlaczego twierdzicie że zapas mocy jest taki blee taki fuj;).

Po co mi tyle watów?? żeby nie wyciskać z pieca ostatnich soków tylko pozwolić mu pracować w "idle" i pozwolić mu robić robote tak jak należy.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Że tak sobie ...się odezwę :D . (wiadomo dlaczego, znowuż przeciążono znajomy serwer :D )
    Wydaje mi się, że Fisher w tej linii Helixa zastosował przełącznik (zdaje się, że jest w okolicach wejść RCA) by w trybie bridge sygnał "łapał" się z "jednego"chincha, warto wyszukać instrukcję wiem, że jest łatwo osiągalna w sieci a wydaje mi się, że może Ci to coś ułatwić.

Z całym szacunkiem (i respektem dla grajków) mostek i takie ustrojstwo to nie żadne "idle" a zwykłe "wyżyłowanie" (wcale nie zachwycających czyt. niezbyt wydolnych prądowo) wzmacniaczy co w przypadku woferów niekoniecznie może polepszyć sprawę a w przypadku tweterów jak mówi suzuki jest bez sensu.

Ja tam mało się znam ale trochę wzmacniaczy przetestowałem i biorąc aspekt SQ w mostkach żaden nie robił "idle" a zwyczajnie był ...psuj :D .

P.S. uważaj na H400tke i zmostkowane wszystkie kanały bo jak się usmaży to mało który magik postawi.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Wpisz "Rozdzielacz sygnału Y "
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Sylwek, mylisz się gościu na koncercie z trąbki wycisnął 140 db przy 250 W z płuc.
    Kolego mostkowanie, a prawdziwa dwókanałowa konstrukcja nie ma polotu.
    Jeżeli już masz takie klocki to odpuść sobie te zabawy w moc.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    suzuki.gsx wrote:
    Sylwek, mylisz się gościu na koncercie z trąbki wycisnął 140 db przy 250 W z płuc.

He he, chyba we Władysławowie w leśnym zakątku :D .
    Nie mogłem się powstrzymać.
    lklukasz
    Level 13  
    Tweeter i 130w rms- dobry żart

Dla Twojej wiadomości tweeter, żeby zagrać potrzebuje ok 5-10 ww mocy
    hastla
    Level 11  
    Sylwku, helixy mam z ori manualami i tymi kalkami technicznymi, w pudelkach, jedynie bez paragonów ;-) ale w piecach są tylko 2 switche x2( prawa, lewa ) razem cztery na piec ktorymi to moge cos wyczarowac.. jeden od hcc(lo-full-hi) drugi od out selector( stereo-mono bridge) , ale w manualu jest wytłuszczony tekst w stylu" if you use amp in briged mode you must connect A+B rca for brigged AB, and C+D
    for CD bridge.."(jakos tak, bo nie chce mi sie wyciągać papierów)
    Co do zasadności mostkowania i utraty SQ na mostku wierzę że możesz mieć rację, ale CZYTAŁEM, że nie zawsze i czasem bywa lepiej w mostku... W pogorszeniu sq wydaje mi sie wiekszym winowajcą będzie ten Yconnect niż sam mostek;/?
    lukasz: 130w to dane producenta..
    idąc dalej suzuki: mając takie klocki..
    Jak byście je wykorzystali mając do dyspozycji morele elate 6.2, sub it10s, ? mam na zapleczu jeszcze soniaka xm10020 i plan byl helixy na morele a soniak na suba.. mialo być a już nie wiem, bo liczę sie z waszą wyższością w znajomości tematu:/
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Klocki leżą , a Ty zamiast wpinać i słuchać klepiesz w klawisze ? Jutro piątek i zaraz zaczyna się wolny weekend , więc może posłuchaj kilku konfiguracji i w poniedziałek nam napisz która została .

Co do straty SQ na Y line ... zobacz ile razy więcej stracisz na połączeniu mostkowym (masz dokładne cyferki w manualu ...ja w ciemno obstawiam dziesięciokrotny wzrost THD) .
    lklukasz
    Level 13  
    Dokładnie tak
    Sam Yconnect nie ma wpływu na jakość dźwięku.
    A czy zwrotnica do Morela ma możliwość bi-ampingu?
    hastla
    Level 11  
    Zwrotnica mx22E pozwala na biamping.
    Nie mam mozliwosci posluchania bo od dwoch miesiecy mam wybebeszony sprzet ze starego samochodu ktory poszedl na zlom a w nowym nie mam zainstalowanyxh jeszcze glosnikow i Hu wiec sluchac to sobie moge:/.. wychodzi na to, ze THD = 0.009% DF=300. chętnie podskoczę do kogos z okolic wwa na porównanie w gotowej instalacji.